مقایسه پارکت لمینت و کفپوش PVC

در مقاله ای که پیش روی شماست به بررسی مقایسه پارکت لمینت و کفپوش PVC ( رایج ترین کفپوش های طرح چوب )‌ خواهیم پرداخت تا اگر شما نیز قصد خرید یکی از این محصولات را دارید بتوانید نسبت به نیاز خود از این محصولات استفاده کنید.

کفپوش ها محصولاتی هستند که همانطور که از اسم آنها مشخص است کف یک مکان را پوشش می دهند. این محصولات از جنس های مختلفی تولید و در بازار موجود هستند. از نمونه های پر کاربرد این محصولات می توان به پارکت لمینت ها (لینک به پارکت لمینت) و کفپوش های PVC اشاره کرد که امروزه در دکوراسیون داخلی محل های مسکونی، اداری و بسیاری دیگر از محل ها قابل استفاده می باشد.

نصب آسان و هزینه ی نسبتا پایین این محصولات را در بین کفپوش ها پرطرفدار ساخته است. همچنین تنوع بالایی که در رنگ و طرح های آنها وجود دارد نیز باعث شده تا انتخاب مناسبی برای دکور کردن به شمار می آیند.

پیشنهاد می کنیم مقاله ی مقایسه پارکت لمینت و سرامیک را از دست ندهید!

معرفی پارکت لمینت

مقایسه پارکت لمینت و کفپوش پی وی سی

پیش از مقایسه پارکت لمینت و کفپوش PVC پی وی سی بهتر است هر کدام را به صورت مختصر تعریف کنیم که شما را با ساختار و ويژگی های این محصولات بیشتر آشنا کنیم. پارکت لمینت ها کفپوش هایی هستند که بخش مرکزی آنها از لایه ی HDF یا به زبان ساده صفحات فیبر با تراکم بالا تشکیل شده اند. بر روی این کفپوش ها لایه ای از جنس لمینت وجود دارد که این محصولات را در برابر ضربه مقاوم ساخته است. از مزیت های این کفپوش ها می توان به مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار دانست که همین امر سبب شده بتوان این محصولات را در محل های پرتردد نیز به راحتی استفاده کرد.

همچنین لمینت ها در برابر نفوذ آب نیز مقاوم هستند و می توان به راحتی آنها را نظافت کرد. امکان نصب در کمترین زمان نیز یکی دیگر از مزیت های این محصولات به شمار می رود. پس از نصب نیز می توان آنها را جدا نموده و در محلی دیگر نصب کرد این امر برای افرادی که در محل های اجاره ای اقامت دارند بسیار امر مهمی می باشد. 

معرفی کفپوش PVC پی وی سی

معرفی کفپوش PVC

این محصولات نیز از جنس پلی وینیل کلراید (Poly Vinyl Chloride) تشکیل شده اند. این ماده یک نوع پلاستیک است که در بسیاری از ابزار های امروزه مانند پنجره، درب و بسیاری دیگر از وسایل یافت می شود. این ماده از مشتقات نفتی تولید شده و از مقاومت بالا در عین حال انعطاف پذیر می باشد. همچنین بر روی PVC از مواد فایبر گلاس برای افزایش مقاومت و زیبایی به این محصولات استفاده می شود.

کفپوش پی وی سی از به علت ساختار نرمی که دارد به راحتی آسیب نمی بیند و همچنین این محصولات از قیمت مناسبی برخوردارند و در بازار در طرح ها و مدل های زیادی موجود هستند که می توان از آنها استفاده کرد. این محصولات در دو نوع تایلی و رولی یافت می شوند که در مقابل مایعات نیز مقاوم هستند. به علت ضخامت کم این محصولات بهتر است تا در هنگام نصب زیرسازی بر روی زمین انجام شود تا سطحی صاف را در اختیار کاربر قرار دهد.

برای مشاهده و خرید کفپوش می توانید به این بخش مراجعه کنید.

مقایسه پارکت لمینت و کفپوش PVC

  1. از نظر جنس همانطور که اشاره کردیم لمینت از جنس HDF فشرده که از مشتقات چوب می باشد تولید می شود اما کفپوش PVC از جنس پلاستیک  می باشد.
  2. لمینت ها در ضخامت های 7 و 8 و 12 در بازار موجود هستند ولی کفپوش های PVC در اندازه های 2 تا 3 میلیمتری وجود دارند.
  3. برای نصب کفپوش PVC آنها را به کف محل مورد نظر می چسبانند و پس از نصب دیگر قابل جابجایی نیستند ولی لمینت ها به وسیله ی کلیک هایی که در 4 طرف آن قرار دارد نصب می شود و پس از نصب نیز چند بار می توان آنها را به محل های دیگر انتقال دهید.
  4. کفپوش های PVC به علت ساختار پلاستیکی مقاومت بالایی نسبت به آب دارند، لمینت های نیز در مقابل آب مقاوم هستند ولی به علت داشتن هسته ی چوبی امکان آسیب در آنها به نسبت بیشتر است.
  5. در ظاح این دو تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و هر دو در مدل های مختلفی یافت می شوند اما لمینت ها پس از نصب شدن زیبایی به علت نظم در قرار گرفتن زیبایی بیشتری را در محیط ایجاد می کنند.
  6. از نظر قیمت پارکت لمینت ها قیمت بالاتری دارند و به علت استفاده از قرنیز در کنار آنها می توان گفت کفپوش های PVC قیمت تمام شده ی پایین تری را خواهند داشت.
  7. از نظر مقاومت پارکت ها به علت وجود لایه ی لمینت بر روی سطح خود نسبت به اجسامی مانند مبل ها و فشار حاصل از اجسام نوک تیز مقاومت بالاتری نسبت به کفپوش های PVC دارند.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.