مقایسه پارکت لمینت و سرامیک

انتخاب کفپوش مناسب بین انواع کفپوش پی وی سی،‌پارکت لمینت ، سنگ ، سرامیک و … اهمیت بسیاری دارد چرا که نمای کف در ساختمان ها در جذابیت بسیار موثر بوده و تغییر آن در آینده نیازمند صرف هزینه و زمان بسیاری است. استفاده از یک کفپوش مناسب میتواند تا حدودی اتاق ها را بزرگ تر هم نشان دهد. علاوه بر جذابیت های ظاهری هر نوع کفپوش مزایا و معایبی دارد که پیش از خرید و تصمیم گیری باید از آن ها آگاه باشیم. به همین جهت گروه فنی و مندسی آذرخش دکور این مقاله را با عنوان مقایسه پارکت لمینت و سرامیک را جمع آوری کرده است.

برای تصمیم گیری در مورد انتخاب کفپوش ابتدا به این سوالات باید پاسخ داد :

  • زیبایی کفپوش بیشتر برای شما اهمیت دارد یا عملکرد آن ؟
  • میزان تردد در فضای مورد نظر چقدر است ؟
  • آیا می توانید به طور مرتب کف را نظافت کنید؟
  • میزان رطوبت هوا در منزل شما چقدر است ؟

پارکت لمینت بهتر است یا سرامیک ؟

در پاسخ به این سوال به طور قطعی نمی توان گفت که کدام یک بهتر هستند زیرا هر کدام مزایا و نقاط ضعفی دارند که بایستی شما با توجه به نیاز خود آنها را انتخاب کنید. در ابتدا از مزایای مشترک این دو محصول می گوییم، نظافت پارکت لمینت ها و سرامیک ها آسان است. هر دو طرح های بسیار متنوع و جذابی دارند ،‌ ایجاد حساسیت نمی کنند و در برابر رطوبت مقاوم هستند.

البته تمام پارکت لمینت ها این ویژگی ها آخر را ندارند و اگر شما به دنبال خرید پارکت برای آشپزخانه هستید حتما باید از ضد آب بودن آن اطمینان حاصل کنید.

می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان خرید انواع کفپوش ساختمانی با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار کنید !

تفاوت های سرامیک و پارکت لمینت

سرامیک ها معمولا سطح براق و جذابی دارند که سالها استفاده از آن مرسوم بوده اما پارکت لمینت ها به نسبت کفپوش های خاص تری هستند. یکی از معایبی که می توان به آن اشاره کرد، لیز شدن سرامیک ها در سطوح خیس است. این مسئله برای کودکان و سالمندان می تواند خطرناک باشد. در صورتی که پارکت لمینت های ضد آب می تواند جایگزین خوبی برای سرامیک باشد و در سطح آن به هیچ وجه سر نخواهید خورد !

 پارکت لمینت و سرامیک

یکی از تفاوت های دیگر این ۲ کفپوش طول عمر آنها می باشد. سرامیک ها هرچقدر هم که مقاوم باشند با توجه به ساختارشان شکننده خواهند بود. در صورت برخورد اجسام سنگین و یا در صورت عدم نصب صحیح ممکن است که سرامیک ها آسیب ببینند و ترمیم آن هم بسیار دشوار است. اما کفپوش های لمینت در برابر ضربه مقاوم هستند و عمر بیشتری دارند.

بررسی انتقال دما در سرامیک و لمینت

یکی از تفاوت های دیگر این ۲ کفپوش انتقال دما در آن هاست. سرامیک در زمستان سرد بوده و راه رفتن روی آن آزار دهنده است. در صورتی که کفپوش های پارکت لمینت با توجه به اینکه از چوب فشرده ساخته می شوند عایق دما هستند و در زمستان سرد نمی شوند. پارکت لمینت ها دمای متعادل تری داشته و سطح آن ها نرم تر است.

همچنین کفپوش های لمینت قابلیت ترمیم پذیری دارند و در کل حس گرم و  طبیعی را در شما ایجاد می کنند. به طور کلی پارکت لمینت ها مزایای بیشتری در مقایسه با سرامیک دارند و مسلما قیمت آن ها به نسبت بالا تر می باشد.

مقایسه پارکت لمینت و سرامیک

حرف آخر

در آخر باید بگوییم که انتخاب کفپوش تا حدی به سلیقه ی شما بستگی دارد. اما بهتر است که عملکرد هر متریال را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد تا بتوانیم بهترین تصمیم را بگیریم. برای خرید و یا نصب و اجرای پارکت لمینت می توانید با دفتر مرکزی گروه آذرخش دکور تماس گرفته و از خدمات و مشاوره این مجموعه استفاده نمایید.

3 دیدگاه در “مقایسه پارکت لمینت و سرامیک
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.