شباهت و تفاوت سقف کشسان با آسمان مجازی

5/5 - (2 امتیاز)

دو نمونه از جدیدترین متریال های مورد استفاده برای پوشش سقف ها، سقف کشسان و آسمان مجازی می باشند که می توانید آنها را در بسیاری از واحد های مدرن مشاهده کنید. این محصولات به علت داشتن مزایای بسیار، پس از ورود به بازار در مدت کوتاهی محبوبیت بالایی را پیدا کردند. گفتنی است که هر دوی این سقف های از سقف های کاذب به شمار می روند و هیچ محدودیتی در مصرف آنها وجود ندارد. یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از طرفداران این نوع از سقف ها را درگیر کرده است تفاوت سقف کشسان با آسمان مجازی است.

با اینکه هر دوی این سقف ها دارای کاربرد های مشابه می باشند اما تفاوت های بسیاری با یکدیگر از نظر متریال و نوع اجرا دارند که بهتر است قبل از اقدام کردن برای خرید آنها را بررسی و کرده و گزینه مناسب خود را انتخاب کنید.

خصوصیات آسمان مجازی

آسمان های مجازی از جدیدترین نوع سقف های کاذب می باشند که دارای طرح های بسیاری گسترده ای هستند و بیشتر در طرح های آسمان، طبیعت و تصاویر مربوطه طبیعت موجود میباشد. این محصولات تشکیل شده از 3 بخش میباشد که عبارتند از :

 • سازه سقف کاذب
 • تایل آسمان مجازی
 • سازه های نورپردازی

خصوصیات آسمان مجازی

این بخش ها با کمک یک دیگر یک سازه کامل شده از آسمان مجازی را به وجود می آورند. آسمان های مجازی به صورت تایل هایی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و پس از قرار گیری تمام بخش ها یک تصویر کامل را به وجود می آورند. یکی از بخش های مهم این سازه ها نورپردازی آنها می باشد که می توان جلوه ویژه ای را برای سقف به وجود بیاورد.

نورپردازی آسمان مجازی را با استفاده از چراغ های FPL یا LED انجام می دهند و می توان حتی از رنگ های مختلف نیز برای این کار استفاده کرد که البته این امر خیلی مرسوم نمی باشد. می توان گفت تفاوت اصلی این سقف با سقف های کاذب داشتن طرح بر روی تایل های آن می باشد.

ویژگی های سقف کشسان

ویژگی های سقف کشسان

سقف کشسان نیز یکی از پرمصرف ترین نوع سقف های کاذب می باشد که در طرح های متنوعی موجود است و حتی می توانید در صورت نیاز طرح های مورد نیاز خود را برای این محصولات سفارش دهید. این نوع از سقف ها تولید شده از پارچه پی وی سی می باشند که نوعی پلاستیک است و مقاومت و طول عمر بالایی نیز دارد به همین منظور این ماده در ساختمان سازی به مقدار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای نصب این سقف ها ابتدا سرتاسر دیوار های محل مورد نظر را با استفاده از پروفیل هایی می پوشانند که وظیفه نگهداری پارچه را برعهده دارند. پس از آن با استفاده از هیتر های مخصوص پارچه را گرما می دهند تا انعطاف پذیری مناسب برای آن به وجود بیاید و با کشیدن آن را نصب می کنند. دلیل نامگذاری این محصولات به نام سقف کشسان نیز همین امر می باشد. در آخر پس از نصب قسمت های اضافی برش خورده و سقف کامل می شود. البته این سقف ها را نیز با استفاده از انواع چراغ ها نوردهی می کنند تا جلوه خود را به نمایش بگذارند.

 مقایسه سقف کشسان با آسمان مجازی

همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم این دو محصول دارای تفاوت های وشباهت هایی با هم می باشند و می توان گفت سقف کشسان نوع به روز شده آسمان مجازی می باشد که برخی از عیوب این نوع سقف کاذب را پوشش داده است. در ادامه به بررسی تفاوت سقف کشسان با آسمان مجازی می پردازیم :

 تفاوت سقف کشسان و آسمان مجازی

 1. تنوع نورپردازی در سقف های کشسان بسیار بیشتر از آسمان مجازی می باشد
 2. سقف کشسان به دلیل داشتن انعطاف پذیری بالا، قابل نصب در اشکال گوناگون می باشد اما در آسمان های مجازی به دلیل محدود بودن به تایل ها این امکان وجود ندارد
 3. وزن سقف کشسان بسیار کمتر از نمونه دیگر می باشد
 4. سقف کشسان قابلیت تحمل بار بیشتری را دارد و در صورت ریزش سقف می تواند مصالح را در خود نگه دارد
 5. آسمان مجازی به صورت تایل های متعدد نصب می شود اما سقف کشسان حتی در محل های بسیار بزرگ نیز به صورت یک تکه نصب می شود
 6. سقف های کشسان علاوه بر سقف قابلیت نصب بر روی دیوار ها را نیز دارند

شباهت آسمان مجازی با سقف کشسان

این محصولات دارای شباهت های بسیاری نیز می باشند و همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم سقف های کشسان بیشتر عیب های آسمان مجازی را پوشش داده است با این حال شباهت های بسیاری میان این دو سقف کاذب وجود دارد. در ادامه برخی از شباهت های این محصولات را برای شما بازگو خواهیم کرد :

شباهت سقف کشسان و virtual skies

 1. هر دو دارد طرح های بسیار متنوعی می باشند
 2. عایق بسیار خوبی در برابر صوت و حرارت هستند
 3. نصب آنها در مدت زمان کوتاهی انجام می گیرد
 4. قابل شست و شو هستند
 5. قابل نورپردازی می باشند

همانطور که مشاهده کرید با اینکه تفاوت سقف کشسان با آسمان مجازی بسیار می باشد اما این محصولات دارای شباهت های زیادی نیز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *