سقف کشسان فیبر نوری

4.3/5 - (3 امتیاز)

سقف کشسان فیبر نوری یکی از انواع نورپردازی های سقف کشسان می باشد که می توان با استفاده از آن جلوه ای زیبا برای سقف ها فراهم کنید. همانطور که میدانید سقف های کشسان از محبوب ترین و مدرن ترین نوع سقف های کاذب می باشند که امروزه برای دکور کردن بسیاری از واحد ها از این محصولات استفاده می شود. سقف های کششی را می توان با استفاده از چراغ های مختلفی از قبیل LED، SMD، هالوژن و فیبر های نوری نوردهی کنیم.

البته هر یک از این چراغ ها جلوه خاصی را برای دکوراسیون به وجود می آورند و بهتر است قبل از اینکه اقدام به استفاده از آنها بکنید در مورد نحوه نوردهی هر یک از این محصولات تحقیق کرده و سپس تصمیم به خرید بگیرید.

ویژگی های سقف کشسان فیبر نوری

خصوصیات سقف کشسان فیبر نوری

استفاده از فیبر های نوری معمولا در سقف هایی صورت می گیرد که می خواهند یک جلوه آسمان یا کهکشان مانند را برای سقف به وجود آورد. این چراغ ها به صورت هماهنگ با هم یا دانه دانه خاموش و روشن می شوند و می توان حالت یک آسمان طبیعی را برای شما تداعی کنند. کابل های فیبر نوری سیم های نازکی هستند که به جای عبور جریان برق جریان نور را از خود عبور می دهند.

این محصولات مانند شلنگ آبی هستند که حتی پس از پیچ و تاب های بسیار باز هم آب را به یک سمت خاص هدایت می کنند و می توان گفت کابل های فیبر نوری دارای قیمت مناسبی نیز می باشند که باعث شده امروزه از آنها در پروژه های عمرانی به عنوان سقف کشسان فیبر نوری استفاده شود. باید در نظر داشته باشید که در صورت ضربه دیدن و یا وارد شدن فشار به قسمتی از فیبر نوری، نور ایجاد شده توسط آنها کاهش پیدا می کند پس بهتر است در هنگام استفاده از این چراغ ها بیشترین دقت را داشته باشید.

مزایا

فیبر نوری از جدید ترین ابزار ها برای نورپردازی می باشد و از این محصولات به دلیل داشتن قیمت مناسب، کاربرد های ارتباطی بسیاری نیز دارد. مصرف برق این کابل ها بسیار مناسب است و می توان بین 100 الی 150 وات باشد. به دلیل مصرف مناسبی که این محصولات دارند از آنها برای نوردهی نمای بسیاری از ساختمان های اداری و مراکز خرید نیز استفاده می شود.

مزایا نورپردازی سقف با فیبر نوری

فیبر نوری همچنین قابلیت پخش نور و یا عمق دهی به نور را دارد که می توان با استفاده از آن برای سقف های کاذب جلوه ای از آسمان یا کهکشان را تهیه کرد. این محصولات همچنین دارای طول عمر بالا می باشند و با توجه به انعطاف پذیری در طراحی که دارند در بسیاری از محل ها قابل استفاده هستند. روش انتقال نور در فیبر نوری به گونه ای می باشد که خط برق گرفتگی در آن وجود ندارد به همین دلیل قابل استفاده در محل های مرطوب، استخرها و … هستند.

اجرای سقف کشسان فیبر نوری

اجرای فیبر نوری در سقف کشسان

برای نصب فیبر نوری نیاز به رشته و منبع تغزیه مناسب می باشیم که با توجه به تعداد رشته ها انتخاب می شود. برای شروع کار ابتدا سقف را به قسمت های مساوی تقسیم کرده و محلی را برای قرار دادن منبع تغذیه و پروژکتور آماده می کنیم که قابل دسترسی باشد. طول شاخه های فیبر نوری را برای سقف کشسان فیبر نوری، با استفاده از محل قرار گیری پروژکتور به دست می آورند و سپس آنها را دسته بندی می کنند.

دسته های فیبر را با توجه به نقطه گذاری های از قبل تنظیم شده بر روی سقف قرار می دهیم و هر دسته فیبر را با سوکت مخصوص آن به سقف متصل کرده و روشن می کنیم. آذرخش دکور با سال ها تجربه در زمینه نصب سقف کشسان در تهران و سایر شهر ها آماده است تا خدمات خود را به شما عزیزان ارائه دهد برای دریافت مشاوره رایگان تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *