سقف کشسان آکوستیک

5/5 - (2 امتیاز)

سقف های کشسان از انواع سقف کاذب می باشند که امروزه در بسیاری از واحد ها برای دکور کردن سقف از آنها استفاده می شود. این محصولات دارای تنوع بسیار بالایی می باشند و می توایند آنها را در طرح های مختلف چاپ کنید. البته محصولات موجود در مدل های بدون طرح نیز وجود دارند که با توجه به جنس پارچه آنها می توان از این نمونه ها نیز استفاده کنید. سقف کشسان آکوستیک نوعی از این محصولات می باشد که می توان گفت عایق صورتی بسیار خوبی است.

به صورت کلی پارچه های پی وی سی سقف کشسان کمی خاصیت عایق بودن در برابر حرارت و صورت دارد اما نمی توان گفت آنها کاملا عایق هستند. به همین منظور می توان این محصولات را با سقف آکوستیک برای تشکیل یک سقف کشسان آکوستیک ترکیب کرد.

سقف کشسان عایق صدا

تایل های آکوستیک به عنوان بهترین نوع سقف کاذب عایق در برابر صوت می باشند. این محصولات را می توانید با استفاده از سقف های کشسان که از مدرن ترین نوع سقف کاذب هستند به کار گیرید. سقف کشسان آکوستیک تشکیل شده از تایل های آکوستیک می باشد که به راحتی با توجه به ساختاری که دارند امواج صورتی را جذب کرده و عایق مناسبی برای صدا می باشد. بر روی تایل های آکوستیک سازه سقف کشسان قرار می گیرد که دارای مزایای بسیاری می باشد.

ساختار سقف کشسان آکوستیک

این دو سقف کاذب در کنار یکدیگر یک سقف را تشکیل می دهند که علاوه بر ظاهر زیبایی که دارد، عایق حرارت، برودت و صوت می باشد که برای محل های مختلف کاربرد دارد. بهتر است بدانید که تایل های آکوستیک تغییری در جلوه سقف کشسان ایجاد نمیکند و می توانید به راحتی این سقف را حتی با استفاده از چراغ های مختلف نورپردازی کنید.

کاربرد سقف کشسان آکوستیک

همانطور که پیشتر نیز عرض کردیم سقف های کشسان آکوستیک بیشترین کاربردی که دارند در محل هایی است که نیاز به یک عایق صوتی قوی در کنار یک ظاهر بسیار زیبا و خیره کننده دارند می باشد. برای مثال در سالن های تئاتر که علاوه بر این که جلوه ای زیبا برای محل فراهم می کنند از اکو شدن صدا جلوگیری می کنند. از محل هایی دیگری که این نوع از سقف ها در آن کاربرد دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سالن های سینما
 • سالن های موسیقی
 • کلاس های درس
 • مدارس
 • سالن اجتماعات
 • دفتر های کار

مزایا سقف آکوستیک کشسان

کاربرد سقف کشسان آکوستیک

همانطور که می دانید تایل های آکوستیک و سقف های کشسان دارای مزایا بسیاری می باشند که باعث شده تا بسیاری از معماران را به سمت خود بکشانند. خصوصیات موجود در این محصولات را می توان در موارد زیر خلاصه کرد :

 1. نصب آسان و سریع
 2. وزن کم و حمل آسان
 3. قابل جا به جایی و نصب در مکانی دیگر
 4. دارای طرح های متنوع
 5. امکان نورپردازی

دیوار کشسان آکوستیک

دیوار کشسان آکوستیک

یکی از موارد جالبی که در این محصولات وجود دارد قابل نصب بودن بر روی دیوار است با اینکه این محصولات بیشتر به عنوان سقف شناخته شده اند اما می توان از آنها به عنوان یک پوشش مناسب برای دکور کردن دیوار استفاده کرد.

پارچه های کشسان که تولید شده از pvc می باشند قابل نصب شدن بر روی انواع سطوح را دارند و زمانی که ساختار های نگه دارند آنها را بر روی دیوار ها نصب کنید می توان پارچه سقف کشسان را نیز بر روی آن اجرا کرده و از این ترکیب به عنوان یک دیوارپوش آکوستیک با ظاهری زیبا استفاده کنید. البته به دلیل وجود پنل های دیوارپوش های مختلف اجرای این محصولات بر روی دیوار مقرون و به صرفه نمی باشد. برای مثال خرید پوستر دیواری با طرح های دلخواه انتخاب بهترین برای نصب بر روی دیوار به شمار می رود که با هزینه کمتر قابل انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *