تعمیر تایل پارکت لمینت

4.3/5 - (15 امتیاز)

تعمیر تایل پارکت لمینت : پارکت لمینت یکی از انواع کفپوش ها در بازار است که در زیبایی محیط های مسکونی و… نقش بسزایی دارد و به دلیل اینکه از چوب تهیه شده اند در مقابل برخی از ضربه ها مقاومت نداشته و ممکن است دچار خراشیدگی و آسیب شود. این خراشیدگی ها در صورتی که گسترده تر باشند، چشم گیر بوده و میتوانند موجب کاهش زیبایی نمای داخلی منزل شوند. بنابراین برای نگهداری پارکت لمینت باید دقت لازم را به کار بگیرد.

ترمیم پارکت لمینت

یکی از نکات مهم در نگهداری پارکت لمینت ، تعمیر آن است که باید به درستی انجام گیرد، که در خصوص دوام و ماندگاری آن تاثیرات منفی در بر نداشته باشد.

تعمیر و تعویض تایل پارکت لمینت :

همان طور که می دانید یکی از مزایای اصلی پارکت لمینت نسبت به سایر کفپوش ها در این است که می توان تایل های لمینت را به سادگی تعمیر یا تعویض نمود. به صورت کلی هر مقدار کفپوش لمینت دارای کیفیت ساخت بالاتری باشد احتمال اینکه تایل ها آسیب ببینند کم تر می شود مخصوصا اگر از برند های معتبری هم چون Pergo , Quick steps و یا کلاسن که از بهترین مارک های پارکت لمینت حال حاضر در جهان است استفاده کنید که دوام و ماندگاری آنها بیشتر است. اما خرابی پارکت لمینت همیشه به دلیل کیفیت محصول نیست.

تعمیر پارکت لمینت : به صورت کلی بنا به دلایل مختلف ممکن است نیاز به تعمیرات پارکت لمینت داشته باشید که ما در این مقاله قصد داریم تا در ابتدا با دلایل اصلی خراب شدن این پارکت ها آشنا شویم و بعد نیز بهترین راه تعمیر آن را به شما معرفی نماییم .

دلایل خرابی پارکت لمینت

تعویض پارکت لمینت

کفپوش های لمینت بنا به دلایل مختلف می توانند دچار آسیب شوند . اگر پارکت در همان ابتدا به خوبی نصب نشده باشد احتمالا در همان روز های اول دچار آسیب خواهد شد. به همین دلیل باید در مرحله نصب دقت و توجه زیادی داشته باشید که پارکت به خوبی نصب شود .

حتما بخوانید : نصب پارکت لمینت به صورت رایگان فقط برای مشتریان آذرخش دکور !

به طور خلاصه موارد زیر میتواند به پارکت لمینت آسیب وارد کند:

 • کیفیت پایین محصول
 • عدم نصب مناسب پارکت و تایل ها که باعث ساییده شدن تایل ها می شود
 • گرما و حرارت زیاد
 • رطوبت شدید
 • ریختن مواد چسبنده مانند آدامس بر روی سطح کفپوش
 • زیر سازی اشتباه
 • خراش و آسیب های سطحی

حال به توضیح برخی از موارد بالا میپردازیم:

برند محصول

توجه داشته باشید پارکت لمینت تولید کدام شرکت و کشور است  و در برابر چه نکاتی میتوانند مقاوم باشد و چه چیزهایی میتواند به‌ آن خسارت وارد کند. لمینت هایی که کیفیت بیشتری داشته باشند مسلما در برابر بسیاری از آسیب ها مقاوم بیشتری دارند. محصولات تولید کشورهای اروپایی و ترک هستند از این قاعده مستثنی نیستند.

نصب توسط افراد مبتدی

یکی از متداول ترین دلایل آسیب دیدگی تایل های پارکت لمینت میتواند اشتباه نصب کردن آنها باشد، بعد از خرید اگر نصب و راه اندازی آن توسط فرد متخصص انجام نگیرد، میتواند از کیفیت و ماندگاری لمینت بکاهد.

نظافت اشتباه

یکی دیگر از مواردی که ممکن است به پارکت لمینت آسیب وارد کند، طریقه اشتباه نظافت کردن آن است. که جهت پیشگیری از خرابی های پارکت لمینت پیشنهاد می کنیم مقاله ی نظافت پارکت لمینت را مطالعه فرمایید.

آب و رطوبت

جهت نظافت لمینت سعی کنید از آب به صورت مستقیم استفاده نکنید. به این دلیل که آب میتواند به درون پارکت رسوخ داشته باشد و این امر موجب متورم شدن لمینت و در نهایت آسیب آن خواهد شد. حتی آب به مقدار کم هم میتواند از میان شکاف ها عبور کند. بنابراین یکی از روش های درست نظافت پارکت لمینت استفاده از دستمال نمدار و یا جاروی گردگیری خشک است. در صورتی که بخواهید نقطه ی چسبناکی را تمیز کنید میتوانید با کمک اسپری کردن و تکه پارچه ای این کار را انجام دهید.

پاک‌کننده‌های نامناسب

استفاده از هر پاک کننده ای جهت نظافت توصیه نمیشود. زیرا ممکن است پاک کننده ها  از موادی تشکیل شده باشند که با پارکت لمینت همخوانی نداشته و خراش های ریزی روی آن به وجود آورد.

جاروبرقی کشیدن و جارو زدن

گرد و خاک و آلودگی میتواند به سطح لمینت آسیب وارد کرده و جلای همیشگی آن را از بین ببرد. برای جارو کشیدن پارکت لمینت اطمینان حاصل کنید برس های آن به سمت بیرون نباشد. ( برس های جارو موجب خراشیده شدن پارکت لمینت میشود. )

مبلمان

قرار گرفتن مبلمان روی پارکت لمینت به مدت طولانی به آن آسیب وارد میکند. برای جلوگیری از آن میتوان پد هایی مبلمانی تهیه کرده و آن را  در زیر پایه ها قرار دهید.

گیاهان و گلدان ها

در صورتی که گلدان هایتان را روی لمینت قرار داده اید دقت کنید برای آبیاری آنها حتما از پد محافظ در زیر گلدان استفاده کنید. زیرا در مواقع آبیاری گیاهان، آب از گلدان خارج شده و دور از دید شما ممکن است از طریق شکاف ها وارد لمینت شود و به آن آسیب وارد کند.

ظروف غذای حیوانات

ظروف غذای حیوانات خانگی هم از عوامل دیگر آسیب های کفپوش های لمینت به حساب می آید. برای جلوگیری از این آسیب حتما از پدهای ظروف استفاده کنید .

 

ترمیم تایل پارکت لمینت

 

اگر بنا به دلایل مختلف کفپوش شما دچار خرابی شود جای هیچ نگرانی ای وجود ندارد چرا که می توان به راحتی آن ها را با استفاده از چند روش ساده تعمیر نمود. ولی اگر تایل ها دچار آسیب شدید شده باشند چاره ای جز تعویض آنها نخواهیم داشت. در ادامه هم راه های مختلف تعمیرات تایل را بررسی می کنیم و هم بهترین روش را برای تعویض تایل ها را به شما معرفی خواهیم کرد .

تعمیر پارکت لمینت

اگر سطح کفپوش شما دچار آسیب جدی نشده و فقط مقداری خراش سطحی یا لکه بر روی آن افتاده است برای تعمیر آن مراحل زیر را طی نمایید:

 • ابتدا سطح مورد نظر را که دچار خرابی و آسیب شده را با دستمالی نمدار کاملا تمیز و خشک کنید. کثیفی موجود میتواند مانع از تعمیر درست لمینت شود و در برخی مواقع حتی سطح کفپوش را خراش میدهد.
 • توجه داشته باشید که رویه لمینت حتما خشک باشد.
 • اگر تایل ها دچار خراشیدگی شود و به گونه ای باشد که سطح یکسانی ندارد، با کمک سمباده لبه های خراشیدگی را یکدست کنید.
 • حالا با استفاده از لاک پارکت لمینت و مالیدن مقداری از آن روی سطح کفپوش، محل مورد نظر را یکرنگ کنید. سعی کنید لایه نازکی از لاک استفاده کنید که سطح مورد نظر برجستگی نداشته باشد.
 • اگر قصد پاک کردن لکه ای روی سطوح کفپوش را دارید با کمک پاک کننده هایی مخصوص و حوله و دستمال های نرم لطیف به همراه مقداری آب گرم این کار را انجام دهید.
 • برخی مواقع خراش ها ظاهرا سطحی هستند ولی اگر دقت کنید میبینید که وارد لایه داخلی شده و راه دیگری جز تعویض تایل نیست.

لکه گیری و ترمیم تایل ها

ابتدا سطح تایل هایی که دچار خراش شده اند را تا حد الامکان تمیز نمایید و سپس آن را به خوبی خشک کنید. با استفاده از سنباده سطح ساییده شده را یکدست کنید. بعد از یکدست شدن سطح نوبت به استفاده از لاک پارکت لمینت می رسد . با استفاده از این لاک سطح کفپوش را مجددا یکدست نمایید و در نهایت با استفاده از یک حوله و آب گرم پارکت ها را به خوبی شست و شو دهید . دقت داشته باشید که این حالت برای زمانی است که خراش ها سطحی باشند و اگر عمق خراش ها زیاد باشد یا سطح آنها گسترده باشد متاسفانه تنها راه پیش روی شما تعویض تایل ها خواهد بود.

تعویض تایل پارکت لمینت

تعویض تایل های لمینت گزینه ی دیگری است برای زمانی که تعمیرات تایل ها کار ساز نباشد. برای تعویض تایل ها بهتر است از نصاب پارکت کمک بگیرید چرا که نصاب می تواند با تجهیزات مناسب با مانند کاردک های تیز، آچار و یا پیچ گوشتی دو سو  تایل ها را از یک سمت بیرون کشیده و تایل های سالم را جایگزین آن ها کند ولی اگر تصمیم دارید خودتان این کار را انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *