آموزش اندازه گیری پارکت لمینت

3.6/5 - (7 امتیاز)

پارکت لمینت یکی از ابزار های محبوب برای پوشش کف می باشد که می توان آن را در واحد های اداری، تجاری و یا مسکونی استفاده کنید. این  کفپوش ها به دلیل تنوع بالایی که دارند قابل استفاده در محل های مختلفی هستند و به دلیل وجود لایه مقاوم لمینتی بر روی آنها می توان گفت گزینه مناسبی برای محل های پر رفت و آمد است که می توانید از آن استفاده کنید. اگر شما نیز به فکر خرید کفپوش لمینت هستید بهتر است تا ابتدا اندازه گیری پارکت لمینت را انجام دهید.

آموزش اندازه گیری پارکت لمینت

در این مطلب قصد دارید تا شما را با محاسبه متراژ یک واحد برای خرید پارکت لمینت راهنمایی کنیم. به دست آوردن متراژ کف یک واحد کار سختی نمی باشد اما باید با دقت انجام بگیرد تا متریال خریداری شده به اندازه کافی وجود داشته باشد و در هنگام نصب لمینت کم نباشد. بهتر است پس از اندازه گیری و محاسبه تعداد کارتن های مورد نیاز از یک کفپوش حتما مقداری را نیز اضافه تهیه کنید تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید.

روش اندازه گیری پارکت لمینت

برای این که مساحت بخش های مختلف مانند اتاق ها و پذیرایی را به دست آورید باید طول و عرض آنها را به صورت دقیق یادداشت کنید و در آخر تمامی آنها را با یکدیگر جمع کنید. بهتر است تا برای شروع ابتدا از یک کاغذ استفاده کنید و نقشه ساده ای از واحد مورد نظر را بر روی آن رسم کنید. سپس تمام دیوار ها را با استفاده از متر اندازه گیری کرده و بر روی کاغذ یادداشت کنید.

روش اندازه گیری پارکت لمینت

پس از اینکه این کار را برای تمام بخش های واحد انجام دادین، بهتر است تا مساحت هر بخش را به صورت جداگانه محاسبه کرده و در آخر تمام مساحت ها را با یکدیگر جمع کنید. برای به دست آوردن مساحت یک واحد که طول آن 10 متر و عرض آن 5 متر می باشد کافی است تا طول را در عرض ضرب کنید که عدد 50 به دست می آید. عدد 50 مساحت پذیرایی می باشد برای اینکه مساحت کل واحد را به دست آورید باید تک تک بخش های یک واحد را با همین روش اندازه گیری کرده و در آخر تمام اعداد را با یکدیگر جمع کنید.

محاسبه تعداد پارکت لمینت

با استفاده از روش بالا برای اندازه گیری پارکت لمینت ابتدا باید متراژ کف را کامل به دست آورید پس از آن با توجه به برند پارکت لمینت خریداری شده باید به محاسبه مقدار مورد نیاز از آن بپردازید. پارکت لمینت ها معمولا به صورت کارتونی عرضه می شوند در هر کاتن از این محصولات مقدار مشخصی وجود دارد که مشخص شده است. برای مثال پارکت لمینت ایزوفام در هر کارتن محتوی 1.96 متر مربع لمینت می باشد. حال فرض کنید که جمع مساحت های به دست آمده برای واحد شما 80 متر می باشد برای به دست آوردن تعداد کارتن های مورد نیاز از لمینت ایزوفام تنها کافیست تا این مقدار را بر متراژ کل تقسیم کنید.

80 ÷ 1.96 = 40.81

محاسبه تعداد پارکت لمینت 

معمولا اعداد به دست آمده با این روش از اعشار برخوردار می باشند که بهتر است آنها را به سمت بالا رند کنید. با این محاسبات به این نتیجه میرسیم که مقدار پارکت لمینت مورد نیاز برای یک واحد 80 متری از برند ایزوفام 41 کارتن می باشد که بهتر است برای اطمینان 1 الی 2 کارتن نیز اضافه تهیه کنید. گفتنی است که به دست آوردن اندازه پارکت لمینت شباهت زیادی به اندازه گیری کفپوش دارد و می توانید این مقاله از وب سایت آذرخش دکور را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *