انتخاب پارکت لمینت آشپزخانه

3.7/5 - (12 امتیاز)

پارکت لمینت آشپزخانه : آشپزخانه همیشه به عنوان کانون اجتماعی برای بسیاری از خانه‌ها بوده‌است. این مکانی است که برای صرف وعده‌های غذایی روزانه و یا برگزاری جلسات خانواده فی البداهه در نظر میگیرید . زمانی که آشپزخانه ایده‌آل خود را تصور می‌کنید، احتمالا به جایی فکر می‌کنید که می توانید در آن با آرامش خاطر غذای خود را میل میکنید و یا در زمستان در کنار پنجره آشپزخانه قهوه داغ می نوشید همچنین به عنوان جایی برای تحت‌تاثیر قرار دادن دوستان در مهمانی های خاص خانگی نگاه میکنید.

انتخاب درست پارکت لمینت آشپزخانه

یکی از اجزایی که شما را در محقق کردن این تصورات کمک می کند استفاده از کفپوش مناسب در آشپزخانه است. اما سوال اینجاست که چه کفپوشی را می توان به عنوان کفپوش مناسب آشپزخانه به کاربرد ؟

رایج ترین پوشش در آشپزخانه های ما سرامیک است اما در این بخش می خواهیم به بررسی پارکت لمینت های مناسب آشپزخانه بپردازیم که طرفداران بسیاری دارد.

کفپوش های مناسب آشپزخانه

از مهم ترین ویژگی هایی که کفپوش لمینت برای آشپزخانه باید داشته باشد، این است که قابل شستشو باشد و اگر مواد اسیدی و شوینده بر روی آن ریخته شود مشکلی برای کفپوش به وجود نیاید . یکی از کفپوش هایی که بسیار جلوه خاصی به آشپزخانه می دهد کفپوش لمینت برای آشپزخانه می باشد این کفپوش از ضخامت بالایی برخوردار است و همچنین در برابر عوامل طبیعی مقاوم سازی شده است . کفپوش های لمینت برای آشپزخانه دارای طرح و رنگ های بسیار متنوعی می باشد و همچنین مقاومت و استحکام در همه آنها متفاوت است

مزایا استفاده از لمینت در آشپزخانه

هر محصول از جمله پارکت لمینت نیز دارای مزایا و معایبی است. استفاده از پارکت لمینت به آشپزخانه نمای بسیار زیبایی می دهد که اصلا با سرامیک و کاشی قبل مقایسه نیست. با توجه به پیشرفت در ساخت پارکت لمینت ها، آنها طوری ساخته شده اند که استفاده از آنها در مدت زمان طولانی، موجب متورم شدن و از دست رفتن کیفیت آنها نشده است.

اما به یاد داشته باشید که مراقبت از آن نیز باید مورد اهمیت واقع شود. به طور مثال برای شستن آن نباید از هر نوع شوینده ای استفاده کنید زیرا مواد اسیدی موجود در آن موجب آسیب رساندن به پارکت لمینت میشود.

معایب استفاده از لمینت در کف آشپزخانه

به هر یک از ورقه های پارکت لمینت، تایل گفته میشود. اگر قرار است لمینت را در آشپزخانه نصب کنید، برای قرار گیری درست تایل ها روی سطح زمین، باید سطح زمین کاملا هموار و یکدست باشد، در غیر این صورت بعدها ممکن است دچار مشکلاتی شود. انجام نصب پارکت لمینت را به متخصصان بسپارید.

راهنمای انتخاب پارکت لمینت آشپزخانه

قبل از خرید پارکت لمینت، بودجه ای که برای خرید آن نیاز است را باید در نظر بگیرید. در صورتی که بخواهید کفپوش لمینت را براساس فاکتورهای دیگر آشپزخانه تهیه کنید، ممکن است به بودجه بیشتری نیاز داشته باشد.

پارکت لمینت آشپزخانه بر اساس بودجه

کفپوش لمینتی که برای آشپزخانه انتخاب می‌کنید، باید با رنگ های دیگر موجود در آشپزخانه مطابقت داشته باشد. در واقع استفاده از هارمونی رنگ در آشپزخانه یک نوع سرمایه گذاری است و مانع از خسته شدن افراد میشود.

اما انتخاب رنگ در این زمینه ساده نیست و باید به بسیاری از موارد دقت کنید مثلا باید دکوراسیون کلی خانه خود را در نظر بگیرید و کابینت ها و دیوار اشپزخانه را مد نظر داشته باشید. بسیاری بر این عقیده هستند که رنگ قهوه ای برای اشپزخانه مناسب است چرا که اولا با سلیقه ایرانی

نگهداری از پارکت لمینت آشپزخانه

برخی کفپوش به تمیز کردن و نظافت منظم نیاز دارند و به مواد به خصوصی برای شستشوی آنها نیاز دارند. این ایده خوبی است که فکر کنید آیا وقت دارید تا کف آشپزخانه خود را حفظ کنید و یا اینکه یک ماده مراقبت ساده را ترجیح می‌دهید که بتوانید جارو کنید، جارو را جارو کنید و سپس آن را فراموش کنید.

از اینکه بخواهید از ترکیب بندی پارکت لمینت در آشپزخانه استفاده کنید، نترسید. شما می‌توانید از کفپوش durable در مناطق آشپزی و یا از کفپوش وینیل در فضاهایی مانند ناهارخوری استفاده کنید.

موارد اصولی در نگهداری کفپوش آشپزخانه

هر محصولی برای ماندگاری و کاربرد، نیازمند موارد خاص برای نگهداری میباشد. در رابطه با لمینت آشپزخانه نیز موارد گفته شده در ادامه باید تا حد امکان رعایت شود؛

  • به موقع نظافت و شست و شوی آن را انجام دهید
  • از گذاشتن اجسام و یا مایعات خیلی داغ روی آن جلوگیری کنید.
  • سعی کنید دمای آشپزخانه را در حالت معتدل قرار دهید.

بهترین کفپوش های آشپزخانه

پارکت لمینت ها نسب به دیگر کفپوش ها برای نصب آسان مناسب هستند، اگر از عهده خرید ان بر می آیید، جایگزین مناسبی برای چوب و سنگ است. دقت کنید که نوع مقاومت A را انتخاب کنید که برای استفاده آشپزخانه مناسب است چون برخی از آن‌ها در محیط‌های مرطوب مناسب نیستند.

Laminate به راحتی در دسترس عموم قرار گرفته است، بنابراین رقیب قدرتمندی برای استفاده در یک منطقه با ترافیک بالا است. قیمت‌های آنها به طور کلی با یکدیگر متفاوت بوده و بر اساس هزینه ای که میکنید، پارکت لمینت مناسب خود را دریافت می کنید.

کفپوش Porcelain

یکی از انواع مختلفی از کفپوش های کف زمین، کاشی‌های پرسلانی می‌تواند درست شبیه چیزی باشد که شما میخواهید؛ آنها در شکل های مختلفی در بازار موجود هستند.

کفپوش سرامیک

کاشی‌های سرامیک در درجه اول از خاک رس و دیگر مواد طبیعی ساخته شده‌اند. آن‌ها اشکال،رنگ‌ و بافت‌های مختلفی دارند. اگر چه دارای قیمت مناسب تری نسبت به کفپوش های قبلی هستند، با این حال آنها با لبه‌های صاف و گوشه‌های مربعی تولید می شوند این کار منجر به یک روکش بسیار شبیه به شبکه می‌شود.

کفپوش سرامیک

کفپوش سنگی

کاشی‌های کف سنگی در گستره وسیعی از اندازه‌، رنگ‌ها و بافت‌ها به وجود می‌آیند که می‌توانند سبک آشپزخانه را، از حالت معاصر به مدرن ترین حالت تغییر دهند. به طور قطع برخی از آنها در مقابل سایش و پارگی مقاوم تر هستند.

کفپوش سنگی

کفپوش های Solid-wood

استفاده از کفپوش چوب مزیت هایی دارد، اما وقتی آن را در خانه نصب می کنید، ممکن است نسبت به روز اول تغییراتی کند؛ چون هم نسبت به گرما و هم به رطوبت حساس است. به کار بردن کفپوش های چوبی در مناطق مرطوب اصلا گزینه درستی به حساب نمی آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *