کفپوش مناسب برای حیوانات خانگی

4.5/5 - (11 امتیاز)

اگر شما هم در خانه یک حیوان خانگی نگهداری می کنید مطمئنا نگرانی ها و دغدغه خاصی برای راحتی و نظافت منزل در نظر میگیرد. یکی از مسائلی که ممکن باید به آن فکر کنید انتخاب کفپوش مناسب برای حیوانات خانگی است که از نظر نظافت و راحتی دچار دردسر نشوید. به طور مثال اصلی ترین مسئله نگهداری گربه و سگ در آپارتمان ریزش موی بدن انها است که با سبک زندگی بسیاری از ایرانی ها تداخل دارد! به عنوان مثال اگر از فرش یا موکت در کل فضای منزل استفاده کنید و عادت به زمین نشستن داشته باشید نگهداری حیوان خانگی احتمالا برای شما سخت خواهد بود.

انواع کفپوش های مناسب برای حیوانات خانگی

مسئله دیگر عادت ها و بازی های حیوانات خانگی با اجسام است. و شما ترجیحا می بایست کفپوشی را برای خانه خود انتخاب نمایید که در برابر برخی از موارد نظیر کشیده شدن پنجه های حیوانات و ایجاد خراش مقاومت بالایی داشته باشد. هم چنین در بحث های بهداشتی نیز به شما کمک کند. به همین جهت در این مقاله قصد داریم تا برای خرید کفپوش مناسب نگهداری حیوانات خانگی مواردی را با هم مرور کنیم.

کفپوش مناسب برای حیوانات خانگی

راهنمای انتخاب کفپوش مناسب برای حیوانات خانگی

پیش از اینکه بودجه خود را خرج یک نوع کفپوش خاص کنید باید همانطور که گفته شد در ابتدا مقاومت آن  کفپوش را در برابر پنجه های این حیوانات بدانید. چرا در صورت انتخاب گزینه نادرست به سرعت و حتی کمتر از یک ماه تمام کف خانه شما را خط وخش پنجه های این سگ وگربه ها خواهد پوشاند. نکته بسیار مهم دیگر که معمولا فراموش می شود و در خرید به آن دقت نمی شود مواد شیمایی است. که برخی کفپوش ها حال یا به خاطر جنشسان و یا به خاطر موادی که در نصب به کار می روند از خود ساطع می کنند و سگ ها و گربه ها و پرندگان که رایج ترین حیوانات خانگی هستند ممکن است به این مواد حساسیت داشته باشند

راهنمای انتخاب کفپوش مناسب برای حیوانات خانگی

پس باید در ابتدا بررسی کنید که هم تایل های کف بتوانند پنجه ها را تحمل کنند. و البته فشار بالایی را با توجه به بازیگوشی آن ها تحمل کنند در ضمن تمیز کردن راحت نیز فاکتور بسیار مهمی خواهد بود. چرا که احتمال  لگه گرفتن کف پوش ها در خانه هایی که سگ و گربه دارند بسیار بالاتر است. و شما باید  بدون مشکل و نگرانی کف را با شوینده های مختلف تمیز کنید بدون اینکه به آن ها آسیبی برد و یا رنگَشان عوض شود. از طرف دیگر هم باید بررسی کنید که کفپوش سلامتی این حیوانات را به خطر نیندازد.

کفپوش سنگ

یکی از معروف ترین و البته قدیمی ترین کفپوش های خانگی ، کفپوش سنگ است که نه تنها در کشور خودمان بلکه در سایر کشور ها نیز استفاده می شود . البته با وارد شدن کفپوش های دیگر نظیر لمینت یا موکت کمی از محبوبیت کفپوش های سنگی کاسته شده است ولی هم چنان انتخاب بسیاری از افراد می باشد .

کفپوش سنگ

مهم ترین مزیت این کفپوش برای نگهداری حیوانات خانگی استحکام و دوام بسیار بالای آن در برابر خراش ناشی از پنجه حیوانات است. که باعث می شود تا کفپوش شما همواره شیک بودن خودش را حفظ کند . هم چنین نظافت این کفپوش ساده بوده و حیوانات نیز به خوبی می توانند بر روی سطوح آن حرکت کنند .

البته در کنار مزایا ، معایبی نیز برای این کفپوش وجود دارد به عنوان مثال در فصل های سرد سال این کفپوش سرما را به شدت منتقل می کند و هم چنین نصب آن نیاز به زیر سازی دقیقی دارد که باعث می شود تا هزینه های جانبی آن بالا رود .

به صورت کلی کفپوش های سنگ تراورتن و یا گرانیت از بهترین کفپوش های سنگی می باشند که دوام بالاتری نسبت به سایر سنگ ها دارند .

کفپوش سرامیک

سرامیک شباهت های بسیار زیادی به کفپوش سنگی دارد. کفپوش های سرامیکی نیز در مقابل خراش های سطحی مقاومت بالایی دارند و می توان به سادگی آن ها را تمیز کرد. اما در مقابل امکان لیز خوردن حیوانات در این نوع از کفپوش ها بسیار بالا می باشد. و در صورت بروز اسیب به سرامیک های کفپوش ، تعویض و یا ترمیم آنها کار هزینه بر و سختی خواهد بود. هم چنین این نوع کفپوش ها هم مانند کفپوش های سنگی مشکل انتقال سرما را در فصل زمستان دارند. که البته می توان با استفاده از یک سیستم گرمایشی مناسب این مشکل را حل نمود.

کفپوش سرامیک

 کفپوش های از جنس چوب بامبو

بامبو یکی از پر کاربرد ترین چوب ها در ساخت کفپوش ها و یا پارکت های بامبویی بوده و از مقاوم ترین ها در برابر عوامل خارجی متنوع به شمار می رود و به خاطر دوام بالایی که در برابر خط و خش از خود نشان می دهد برای خانه هایی که سگ و گربه دارند یک گزینه خوب و مناسب شمرده می شوند. از دیگر ویژگی های مثبت که پارکت های بامبو را برای این خانه ها مناسب می کند ضد لک بودن آن است.بله شما به راحتی می توانید کثیفی ها و لکه هایی که روی کفپوش ایجاد می شوند را با یک طی ساده تمیز کنید. رطوبت و…نیز تاثیر زیادی روی تایل ها نخواهند داشت البته این کفپوش ها درجه های کیفیتی مختلف دارند و سعی کنید مدل های خوبشان را تهیه کنید.

 کفپوش های از جنس چوب بامبو

کفپوش های چوب پنبه ای برای حیوانات خانگی

کفپوش های چوب پنبه ای در کشور ما بسیار کم استفاده می شوند و کمتر کسی ان ها را سفارش میدهد . این کف ها ساخته شده از چوب و یک مسری مواد شیمایی هستند و برای ساختمان هایی که از سیستم های گرمایش از کف استفاده می کنند یک گزینه خوب به شمار می روند. از آن جا که این کفپوش ها استفاده از سیستم های گرمایشی جدید را ممکن می سازند و البته آنتی باکتریال و آنتی الکتریسیته هستند و دوام بالایی در برابر خراش دارند در اروپا یکی از گزینه های رایج به شمار می روند چرا که در بیشتر خانه ها حیوانات خانگی نگهداری می شوند و با توجه به ویژگی های گفته شده این کفی ها یک گزینه ایده ال به شمار می روند.

کفپوش های چوب پنبه ای برای حیوانات خانگی

از دیگر مزیت های کفپوش های چوب پنبه ای می توان به عایق بودن در برابر صدا اشاره کرد که در واحد های آپارتمانی بسیار مفید است و همسایه ها از سر و صدای حیوان شما اذیت نخواهند شد.اما یک ایراد بزرگ به این کفپوش ها وارد است و ان مقاومت بسیار کم در برابر لکه هاست که تمیز کردنشان را سختتر می کند.

پارکت های چوبی

پارکت چوبی یکی دیگر از کفپوش های پر کاربرد در سر تا سر جهان است . پارکت های چوبی تهیه شده از درختانی مانند بلوط ، افرا ، راش یا گردو از مقاوم ترین پارکت های چوبی ای هستند که در دسترس شما قرار دارند . این نوع کفپوش های مزایای زیادی دارند که می توان به زیبایی و سازگار بودن آنها با محیط زیست اشاره کرد و حیوانات خانگی نیز به خوبی می توانند بر روی این کفپوش ها حرکت کنند.

برای خرید پارکت های چوبی به این بخش مراجعه فرمایید.

پارکت های چوبی

البته عیب بزرگ این کفپوش ها در این است که پنجه حیواناتی مانند سگ یا گربه می تواند آسیب زیادی به آنها وارد کند که البته در صورت وارد شدن آسیب ، کار تعویض و مرمت کفپوش نیز کار سخت و پر هزینه ای خواهد بود. کثیف شدن سطح کفپوش و دیده شدن لکه ها ، دوام کم تر نسبت به سنگی و سرامیکی و هزینه های تولید و نصب بالا از جمله معایب اصلی این کفپوش ها به شمار می رود .

کفپوش های پارکت لمینت مناسب برای حیوانات خانگی

این نوع کفپوش ها در حال حاضر در زمره پر طرفدارترین کفپوش ها در جهان به شمار می روند. از لحاظ ظاهری این کفپوش ها شباهت بسیار زیادی به پارکت چوب دارند با این تفاوت که دوام و مقاومت آنها نسبت به پارکت بیشتر است . به صورت کلی شاید کفپوش پارکت لمینت را بتوان بهترین گزینه برای کسانی دانست که در خانه خود از حیوانات خانگی نگهداری می کنند.

از اصلی ترین مزایای این کفپوش ها می توان به دوام بسیار بالا در مقابله با پنجه حیوانات، قابلیت تعویض آسان، قیمت و هزینه های مناسب، سرمیش و گرمایش مطلوب، شست و شو راحت و بهداشتی بودن کفپوش لمینت اشاره نمود که همه این موارد سبب می شود تا بتوانیم بگوئیم که این کفپوش گزینه ای مناسب برای دارندگان حیوانات خانگی محسوب می شود.

کفپوش های پارکت لمینت مناسب برای حیوانات خانگی

کفپوش های وینیل

یکی دیگر از گزینه های رایج برای کفپوش وینیلی ها هستند و کیفیت خوبی دارد . وینیل یک ماده است که از نظر فیزیکی شباهت زیادی به پلاستیک داشته و نمونه های با کیفیت و مقاوم آن در برابر پنجه های حیوانات دوام داشته و خط و خش روی آن ها به سادگی نمی افتد. از طرفی جنس وینیل از ان جا که شبه پلاسیتک است در برابر رطوبت بسیار تاب آور بوده و لکه ها به راحتی روی آن پاک خواهند شد.

کفپوش های وینیل

دقت کنید که هم باید کفپوش وینیلی که انتخاب می کنید با کیفیت باشد و هم موادی که برای نصب آن استفاده می شوند با کیفیت باشند در غیر این صورت این کفی ها از خود بوی بدی را منتشر می کنند که نه برای شما خوش آیند است و نه برای حیوان ها. برای مشاهده جدید ترین مدل های کفپوش پی وی سی وارد این بحش سایت شوید.

انواع موکت های مناسب برای حیوانات خانگی

در بیشتر خانه های ما ایرانی ها فرش ها و موکت ها جز اصلی ترین کفپوش ها به شمار می روند. حتی اگر کف خانه را پارکت و یا …نصب کنید باز هم ممکن است بخشی را با فرش ها و یا موکت های مختلف بپوشانید.

نصب موکت های با کیفیت یک مزیت دارد و آن این است که حیوان خانگی شما سر نمی خورد. از طرفی از آن جا که نسبت به کفپوش های سنگی و پارکت …گرم تر هستند ارامش بیشتری برای حیوان دارند.

انواع موکت های مناسب برای حیوانات خانگی

برخی از موکت ها دارای پرز های بلند از حد استاندارد هستند. اگرچه حیوانات این نوع موکت ها را دوست دارند اما بهتر است از خرید آن ها اجتناب کنید. چرا که پرز ها بین ناخت های حیوان رفته و باعث اذیت شدنشان می شوند. بیشتر روی دوام بالای موکت و نرم بودن در خرید دقت کنید.

موکت پشمی

موکت پشمی از جمله مقاوم ترین نوع موکت ها در بازار بوده و هم در برابر لکه ها و هم دیگر عوامل که ممکن است به آن ها آسیب بزنند دوام خوبی دارند. از آن جاکه متریال این موکت ها کاملا الیاف طبیعی است هیچگونه آلرژی هم برای حیوانات ندارند.

ما این موکت ها را به شمات پیشنهاد میکنیم، چراکه گرم بودنشان یک مزیت عمده برای حیوان به شمار می رود. ( آرامش بهتری به خصوص به سگ ها می دهند. )

موکت پشمی

موکت نایلونی

نوع دیگری از موکت ها مدل های نایلونی هستند که جنس خوبی داشته و استحکامشان به خصوص در برابر خودگی ساییدگی و خراش زیاد است. لکه ها به راحتی از روی آن ها پاک شده و بوی سگ ها و گربه ها را به خودشان نمی گیرند. دقت کنید که همیشه بهتر است موکت های نایلونی که در ساختشان از الیفا طبیعی هم استفاده شده است را بخرید.

موکت نایلونی

چمن های مصنوعی

اگر خانه شما فضای باز بزرگی دارد می توانید به جای سنگفرش ها چمن مصنوعی و یا طبیعی را استفاده کنید. چمن های مصنوعی با کیفیت ترم هستند و شما هیچ نگرانی بابت اسیب رسیدن به ان ها و یا حیوان نخواهید داشت. نرم بودن و لطیف بودن چمن ها سبب می شود تا حیوانات شما جایی ایده آل برای بازی کردن داشته باشند. در ضمن این چمن ها کثیف نمی شوند و به راحتی تمیز می شوند.

برای خرید چمن مصنوعی به این بخش مراجعه فرمایید.

چمن های مصنوعی

کفپوش های گرانولی مناسب حیوانات خانگی

یکی دیگر از کفپوش هایی که می توانید در فضای های بزرگ مثل حیاط خانه استفاده کنید تایل های گرانولی هستند. که حتما تا به حال آن ها را در پارک های بازی دیده اید. این کفپوش ها یک خاصیت ارتجاعی دارند و نرم می باشند. طول عمر بسیار بالایی داشته و قیمتشان هم نسبتا مناسب است. در کل این کپفوش ها نیز یک گزینه برای حیاط خانه هایی به شمار می روند که حیوان خانگی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *