کابینت کلاسیک

4.3/5 - (7 امتیاز)

اگر قصد دارید دکوراسیون خانه و آشپزخانه خود را تغییر دهید باید با سبک های مختلفی که می توانید در خانه خود اجرا کنید آشنا باشید تا بتوانید با توجه به سلیقه خود و معماری خانه تان و سایر وسایل خانه بهترین انتخاب را داشته باشید. کابینت ها نیز همین گونه اند و شما پیش از اینکه اقدام به سفارش یک مدل خاص کنید بهتر است سبک های مختلف آن ها را در نظر بگیرید چرا که مهم ترین المان دکوارسیون در آشپزخانه  کابینت های آن هستند. کابینت های کلاسیک از پر طرفدار ترین مدل ها محسوب می شوند اما چه ویژگی هایی دارند و در انتخاب آن ها باید چه مواردی را در نظر بگیرید ؟

ویژگی های کابینت های کلاسیک

از نظر ظاهری این نوع کابینت ها عموما جزئیات بسیار ظریفی دارند و به دور از سادگی هستند. به طور کلی منسبت کاری و کنده کاری روی چوب یکی از ویژگی  های اصلی سبک کلاسیک است و این کابینت ها نیز دارای کنده کاری های زیادی هستند. از سویی دیگر در اکثر طرح ها برای حفظ شخصیت کلاسیک طرح هایی که روی آن ها اجرا می شود قرینه هستند.

ویژگی های کابینت های کلاسیک

برای مجلل و با شکوه نشان دادن این کابینت ها از تاج هایی با طرح های خاص نیز استفاده می شود. از نظر متریال معمولا تمام چوب هستند و به همین خاطر هزینه بسیار بالایی بابت ساخت ان ها پرداخت می شود و از آن جا که کار روی چوب سخت تر است بسیار زمان بر نیز خواهد بود. راش افرا ملچ و…از جمله چوب های رایج برای ساخت کابینت های لوکس کلاسیک هستند.

اگرچه با توجه به محبوبیت بالای سبک کلاسیک شاهد تولید این کابینت ها با مغزی ام دی اف هستیم به این صورت که روی بدنه از روکش های چوب استفاده می کنند تا هزینه ها کاهش پیدا کند.

سفارش کابینت کلاسیک

اگر می خواهید آشپزخانه خود را به شیوه ای کلاسیک و اصیل تغییر دهید و جلوه ای لوکس را به آن ببخشید مجموعه آذرخش دکور آماده است تا خدمات خود را در زمینه ساخت کابینت در سبک کلاسیک به شما عزیزان ارائه دهد. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های درج شده در وب سایت ما تماس بگیرید و پس از مشاهده طرح های 3 بعدی از آشپزخانه خود در نهایت طرحی که می خواهید را سفارش دهید.

سفارش کابینت کلاسیک

 سایر مشخصات کابینت های سبک کلاسیک

از آن جا که تزئینات و جزئیات کار روی چوب مهم ترین مشخصه در این کابینت ها محسوب می شود حتی دستگیره ها نیز به صورت کنده کاری شده و خاص طراحی می شوند در حالی که در نمونه های مدرن شاهد دستگیره های مخفی و یا ساده هستیم. در زمینه رنگ بیشتر شاهد رنگ چوب و یا رنگ های خنثی در آن هستیم چرا که رنگ چوب شخصیت کلاسیک را حفظ می کند و سبب ایجاد محیطی ارام تر خواهد شد سایر رنگ های خنثی نیز شامل سفید و طوسی هستند.

کابینت های سبک کلاسیک

ابعاد کابینت های کلاسیک بزرگ است و نمی توان آن ها را با بدنه های کوچک ساخت چرا که جلوه زیبایی را نخواهد داشت پس اگر آشپزخانه بزرگی دارید اقدام به سفارش آن ها کنید. بزرگ بودن ابعاد آن ها فضای زیادی را نیز برای قرار دادن وسایل آشپزخانه به شما می دهد اما از یک سو باید چنیش آن ها را به گونه ای انچام دهید که دسترسی به تمام آن ها راحت باشد

صفحه مناسب کابینت های کلاسیک

صفحه ای که روی کابینت نصب می شود باید از نظر ظاهری سازگاری بالایی با بدنه داشته باشد در غیر این صورت تنها سبب به هدر رفتن هزینه های شما خواهد شد و از جلوه کابینت ها خصوصا در سبک کلاسیک خواهد کاست. به همین منظور از صفحه های سنگی و مرمری و یا گرانیتی با رنگ های سازگار با بدنه روی این کابینت ها استفاده می کنند. از دیگر کانتر های مناسب برای کابینت های روکش چوب سبک کلاسیک می توان به صفحه مارمونایت و کورین اشاره کرد که قیمت مناسبی نیز دارند.

انواع مدل های کابینت کلاسیک آشپزخانه

محبوب ترین مدل های کابینت کلاسیک که ظاهری لاکچری را به آشپزخانه شما می بخشد شامل :

کابینت های ممبران : این دسته از کابینت ها توسط دستگاه سی ان سی پرداخته می شوند و روکش ممبران روی آن ها قرار می گیرد دقت کنید که پیچیدگی طرح و کنده کاری ها روی بدنه تعیین کننده سبک خواهد بود و هر چه بیشتر باشد به سبک کلاسیک نزدیک تر است.

انواع مدل های کابینت کلاسیک آشپزخانه

کابینت های تمام چوب : از جمله گران قیمت ترین و زیبا ترین کابینت هایی هستند که حتما باید در آشپزخانه های بزرگ نصب شوند. از چوب بلوط و گردو و یا افرا و ملچ برای تولید آن ها بهره می برند و معمولا ساخت و نصبشان طول می کشد. در کل الگو های چوب طبیعی بهترین گزینه برای سبک کلاسیک و لاکچری هستند. برای مشاهده قیمت کابینت چوب بلوط و راش وارد این بخش از آذرخش دکور شوید.

کابینت کلاسیک چوبی

روکش چوب : در صورتی که بودچه مورد نیاز برای سفارش کابینت های تمام چوب نباشد می توان مدل های روکش چوب را سفارش داد که بدنه آن ها از ام دی اف است و روکشی از همان جنس چوب اشاره شده دارند. جدید ترین نمونه کار کابینت ام دی اف آشپزخانه را در این بخش سایت آذرخش دکور مشاهده کنید.

کابینت روکش چوب کلاسیک

کابینت رومی : یکی از محبوب ترین استایل های سبک کلاسیک است و طرح آن برگرفته از سرستون ها و الگو های معماری دوران روم باستان است و طرح این کابینت ها بسیار لاکچری است و قیمت بالایی خواهند داشت. جدید ترین مدل کابینت رومی را در اینجا مشاهده کنید.

کابینت رومی کلاسیک

کابینت کلاسیک سفید

رنگ سفید یکی از محبوب ترین رنگ ها در زمینه دکوراسیون داخلی و سبک کلاسیک است و بسیاری از مشتریان که می خواهند آشپزخانه ای به سبک کلاسیک داشته باشند این رنگ را در کنار قهوه ای در بازه های تیره یا روشن می پسندند. در ادامه جدید ترین طراحی های سه بعدی آذرخش دکور و یا پروژه های اجرا شده کابینت کلاسیک سفید رنگ را مشاهده خواهید کرد.

کابینت کلاسیک سفید

عکس کابینت کلاسیک لوکس سفید

مدل کابینت کلاسیک سفید

جزیره آشپزخانه کلاسیک

از آن جا که کابینت های کلاسیک در آشپزخانه های بزرگ ساخته می شوند برای زیبا تر شدن و جذاب تر شدن طرح حتما باید از جزیره ها استفاده کرد. جزیره کابینت های کلاسیک نیز مانند خود آن ها خواهند بود یعنی اگر متریال مورد استفاده تمام چوب باشد بهتر است جزیره نیز به صورت تمام چوب ساخته شود. در واقع می توان گفت که کنده کاری ها و منبت کاری هایی که روی جزیره ها دیده می شود مکمل طرح کلی کابینت های دیواری و زمینی شما خواهد بود و سبب لاکچری تر شدن اشپزخانه می شود.

جزیره آشپزخانه کلاسیک

در مورد رنگ جزیره می توان از رنگ های یکسان استفاده کرد اما اگر می خواهید با ترکیب دو رنگ طرح کلی را از یکنواختی خارج کنید می توانید جفت رنگ سفید قهوه ای یا سفید مشکی – سفید طوسی – قهوه ای مشکی و…را در نظر داشته باشید.

مدل جزیره کلاسیک تمام چوب

در انتخاب رنگ باید سقف و کفپوش و دیوارپوش های آشپزخانه را به خصوص در سبک کلاسیک در نظر داشته باشید. اگر می خواهید آشپزخانه ای 100 درصد کلاسیک داشته باشید پیشنهاد می شود کفپوش و سقف را هم چوبی در نظر بگیرید تا حسی خاص و اصیل را در خانه خود القا کنید.

راهنمای انتخاب کابینت آشپزخانه کلاسیک

در انتخاب کابینت ها باید به موارد متعددی دقت کنید خصوصا در سبک کلاسیک که شما معمولا هزینه های بیشتری نسبت به سایر سبک ها متحمل خواهید شد. در رابطه با متریال ها و مدل های رایج کابینت های کلاسیک مطالبی را عنوان کردیم و انتخاب هر مدل بیشتر به سلیقه هر کس بستگی دارد اما فاکتور های مهم دیگری که باید به ان ها دقت کنید عبارتند از :

راهنمای انتخاب کابینت آشپزخانه کلاسیک

  • توجه به نور طبیعی وارده به محیط در صورت کم بودن نور از رنگ های روشن استفاده کنید و برعکس
  • ترکیب های رنگی رایج و رنگ های سازگار را درکنار هم استفاده کنید چرا که رنگ های غیر معمول شاخصه سبک مدرن هستند.
  • کفپوش های چوبی یعنی پارکت لمینت ها و یا پارکت های جوبی بهترین گزینه برای کامل کردن طرح کلاسیک در آشپزخانه هستند.
  • برای نورپردازی می توانید از لوستر هایی که دارای زرق و برق هستند و دیزاینتی پیچیده دارند استفاده کنید.
  • برای داشتن فضای بیشتر در سبک کلاسیک می توانید کابینت های کمدی را سفارش دهید.
  • در صورتی که کابینت ممبران سفارش می دهید حتما تیم کابینت سازی قهار و با تجربه ای را انتخاب کنید که با دستگاه های جدید و متریال های درجه یک کار می کنند.

نمونه کار کابینت آشپزخانه کلاسیک

نمونه کار کابینت کلاسیک

نمونه کار کابینت کلاسیک

مدل کابینت کلاسیک لوکس و شیک

عکس کابینت کلاسیک سفید

نمونه کار کلاسیک

آشپزخانه کلاسیک شیک و زیبا

کابینت کلاسیک سفید رومی

مدل جدید کابینت کلاسیک کرج

مدل کابینت کلاسیک لاکچری سفید رنگ

قیمت کابینت کلاسیک تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *