کابینت مناسب آشپزخانه های کوچک

5/5 - (2 امتیاز)

در واحد های مسکونی جدید  و تازه ساز که مساحت عموما کمتری دارند و به اصطلاح نقلی شناخته می شوند اهمیت مدیریت درست فضا و استفاده حداکثری از آن بسیار بالاست و این موضوع در آشپزخانه های این خانه ها که عمدتا مساحت کمی دارد نیز بسیار مهم تر است به خصوص منازل ما ایرانی ها که در آنها آشپزخانه ها مرکز فعالیت هستند. در این آشپزخانه ها باید کابینت هایی نصب شود که علاوه بر اینکه زیبایی و سطح دکوراسیون داخلی را ارتقا دهند به مدیریت بهتر فضا نیز کمک کنند. در این قسمت از آذرخش دکور مدل کابینت مناسب آشپزخانه های کوچک را بررسی خواهیم کرد و بهترین گزینه های پیش روی شما را معرفی می کنیم.

انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه کوچک

کابینت ها تنوع بسیار بالایی دارند و همین انتخاب را برای بیشتر افراد سخت می کند اما طبیعتا برای کسانی که می خواهند آشپزخانه ای کوچک را دیزاین کنند سخت خواهد بود. مدل درب ها و رنگبندی که انتخاب می شود بسیار مهم است بیشتر طراحان دکوراسیون داخلی پیشنهاد می کنند در مکان هایی که مساحت کمی دارند از رنگهایی استفاده کنید که در نهایت باعث بزرگتر دیده شدن ان فضا شوند. به همین خاطر است که رنگ های سفید طوسی روشن و کرم و….در آشپزخانه های کوچک بسیار رایج هستند.

انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه کوچک

مسئله نورپردازی در هر مکانی مهم است اما در این نوع آشپزخانه ها اهمیت بیشتری پیدا می کند و باید با توجه به پنجره داشتن و یا نداشتن سیستمی را تعبیه کرد که نور کافی داشته باشد و در بیشتر شدن زیبایی موثر باشد. در ضمن از آن جا که کابینت های مدرن بهترین گزینه برای این آشپزخانه ها هستند حتما از سیستم های نوری مدرن استفاده کنید و طرح های کلاسیک را فراموش کنید!

دقت کنید که به کابینت هایی که برای فضای های کوچک نصب می شوند و در مدیریت بهتر فضا کمک می کنند کابینت های حجمی گفته می شود. در ادامه این بخش بهترین و رایج ترین مدل آن ها را معرفی می کنیم.

بهترین کابینت ها برای آشپزخانه کوچک و باریک

سبک دکوراسیونی که در بیشتر واحد های مسکونی جدید ساز دیده می شود مدرن است و بهتر است کابینت های سبک مدرن نیز برای آنها انتخاب شوند البته اگر فضا کمی بیشتر بود می توانید مدل های نئوکلاسیک را هم در نظر داشته باشید.

کابینت آشپزخانه های گلاس

ساده ترین مدل کابینت های مدرن که رایج ترین و محبوب ترین استایل در کشور ما محسوب می شود های گلاس است. کابینت هایگلاس المان دکوراتیو خاصی نداشته و فاقد هر گونه کنده کاری یا منبت کاری است روکش اکثر درب ها ساده و صاف بوده و براق است البته مدل های مات نیز محبوب هستند. این دسته یکی از بهترین گزینه های برای آشپزخانه های کوچک و باریک می باشند.

کابینت هایگلاس آشپزخانه کوچک

سایر کابینت های مشابه یعنی پلی گلاس و لمی گلاس نیز در این دسته بندی قرار گرفته و هر کدام را می توانید یک انتخاب خوب و هوشمندانه در نظر داشته باشید.

کابینت های انزو

استایل مدرن دیگری که می توان برای آشپزخانه های نسبتا کوچک در نظر گرفت کابینت های انزو هستند که درب آن ها یک خمیدگی یا منحنی رو به داخل داشته و ظاهر منحصر به فردی را دارند. قیمت این مدل کابینت ها اما از هایگلاس بالاتر است چرا که از رنگ های پلی استر و یا پلی اورتان در آن ها استفاده می شود.

کابینت های ملامینه برای آشپزخانه باریک

کابینت های ملامینه نیز از بدنه ام دی اف ساخته می شوند و ظاهر تقریبا ساده ای دارند روکش استفاده شده روی درب ها و بدنه که ملامینه نام دارد قیمت مناسبی داشته و به خمین دلیل هزینه تمام شده این کابینت ها نیز بالا و گران نخواهد شد. در کل این کابینت ها نیز یک گزینه مناسب برای آشپزخانه باریک و کوچک هستند به خصوص برای آن هایی که بودجه محدودی را در اختیار دارند.

کابینت های ملامینه برای آشپزخانه باریک

کابینت های کمدی و بلند

مهم تیست که شما کدام نوع را سفارش می دهید از هایگلاس تا ملامینه و…را می توانید همراه با یک بخش کمدی سفارش دهید. کابینت کمدی در واقع خودش یک طرح خاص نبوده و قابل اجرا در مدل های متنوع است. این کابینت های سوپر مارکتی از کف تا سقف ارتفاع داشته و در مدیریت فضا بسیار کمک می کنند و در حال حاضر در بیشتر سفارشات جدید آذرخش دکور دیده می شوند.

کابینت های کمدی و بلند

روش های نصب کابینت برای آشپزخانه کوچک

منظور از نصب در اینجا در واقع فرایند نصب کردن کابینت ها نیست بلکه شیوه و مدلی است که نصب می شوند. در آشپزخانه های کوچک که مربعی هستند شما می توانید دور تا دور را کابینت نصب کنید البته باید کل فضا را در نظر  داشته باشید می توانید با پوشش 3 ضلع آشپزخانه با کابینت های دیواری و کف و البته مدل های کمی یک ضلع را کاملا آراد داشته باشید و فضایی برای قرار دادن جزیره و یا میز نهار خوری کوچکی را هم در اختیار داشته باشید.

در آشپزخانه های اوپن اما قضیه کمی فرق می کند شما انعطاف بالایی برای دیزاین فضا دارید اما از طرفی نمی توانید کل خانه را کابینت کنید! در خانه هایی که آشپزخانه کاملا باز و اوپن دارند و مرز بین این قسمت وبخش های دیگر مشخص نشده است معمولا یک گوشه خانه را کابینت نصب می کنند آن هم به شکل L.

روش های نصب کابینت برای آشپزخانه کوچک

در آشپزخانه های باریک نصب کابینت می توانید با توحه به عرض فضا صورت گیرد. اگر عرض کمی در اختیار داشتید تنها یک ضلع را پوشش دهید و بهتر است بیشتر از کابیت های کمدی استفاده کنید اما در عرض های بیشتر امکان نصب به شیوه های L یا U نیز وجود دارد. در ضمن نصب کابینت گوشه آشپزخانه یکی از مهم ترین اقداماتی است که می توانید برای مدیریت بهتر فضا انجام دهید.

در ادامه عکس انواع آشپزخانه های کوچک با کابینت های مختلف را مشاهده خواهید کرد.

مدل های جدید کابینت مناسب آشپزخانه کوچک

مدل های جدید کابینت مناسب آشپزخانه کوچک

عکس کابینت های آشپزخانه کوچک

کابینت لوکس آشپزخانه کوچک

کابینت آشپزخانه باریک

بهترین کابینت برای آشپزخانه باریک

مدل جدید کابینت ساده آشپزخانه کوچک

کابینت ام دی اف آشپزخانه کوچچک

مدل جدید کابینت مناسب آشپزخانه باریک

کابینت هایگلاس مات مناسب آشپزخانه باریک

کابینت مدرن برای اشپزخانه کوچک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *