کابینت فایبرگلاس

4.7/5 - (6 امتیاز)

از آن جا که کابینت ها سال هاست به عنوان یک بخش اصلی و کاربردی در اشپزخانه ها و …برای نگهداری ظروف و سایر وسیله به کار گرفته می شوند تنوع بالای متریالی که با آن ها کابینت ها ساخته می شوند تعجب برانگیز نیست. یکی از انواع آن ها که امروز قصد داریم در رابطه با ویژگی های ظاهری و فیزیکی و همچنین مزیت ها و معایب آن صحبت کنیم کابینت فایبرگلاس است.

جنس کابینت فایبرگلاس

در ابتدا بهتر است بگوییم که فایبرگلاس یک نوع کامپوزیت از الیاف شیشه است و متریال اصلی که در آن به کار رفته است پشم شیشه بوده و مواد پلیمری دیگری در ساختار آن وجود دارد در واقع از ترکیب این مواد چیزی به نام فایبرگلاس بوجود می آید. ورق های فایبرگلاس با سایر متریال های کاربردی نظیر الیاف شیشه ای و رنگ های پلی استر و سایر رنگ ها ترکیب می شود. ترکیب این مواد ویژگی های ایده آل نظیر مقاومت در برابر زدگی خوردگی و …را به آن می دهد و سبب وسیع تر شدن کاربرد هایش می شود و یکی از آن کاربرد ها ساخت کابینت های آشپزخانه است.

جنس کابینت فایبرگلاس

مزایا و ویژگی های کابینت فایبرگلاس

همانطور که اشاره شد مقاومت بالا در برابر عواملی که به بسیاری از متریال ها اسیب می زنند از ویژگی های اصلی فیزیک آن ها محسوب می شود که طول عمر بیشتری را به ان می بخشد. از دیگر خصیصه های مهم فایبرگلاس و یا کابینت هایی که با آن تولید می شوند می توان به عدم تاثیرگذاری آب در آن اشاره کرد یعنی کابینت فایبرگلاس برای آشپزخانه و محیط های مرطوب نیز قابل نصب است و رطوبت باعث آسیب دیدن آن نمی شود.

مزایا و ویژگی های کابینت فایبرگلاس

از آن جا که برای رنگ کردن ورقه های فایبر از رنگ پلی استر ( رایج ترین ) و سایر رنگ ها استفاده می شود امکان ساخت آن ها در رنگ های متنوعی وجود دارد و می توان در سبک های مختلف دکوراسیون آشپزخانه آن ها را نصب نمود. وزن کابینت فایبرگلاس مناسب بوده و گاها می توان مدل های پیش ساخته آن را به راحتی حمل و نصب کرد. اما اکثرا آن ها را به طور منحصرا و با طرح مد نظر خودشان سفارش می دهند و کابینت ساز آن را می سازد.  رنگ پلی استری که در واقع ضخیم است و روکش بدنه فایبرگلاس را تشکیل می دهد براق و درخشان است که این کابینت ها را بسیار شبیه کابینت های گلاس می کند.

این کابینت ها ظاهری ساده دارند اما فضای آشپزحانه را لاکچری می کنند. قیمت کابینت لوکس آشپزخانه معمولا به خاطر درصد بالاتر چوبی که در آن ها به کار می رود زیاد است اما این دسته مقرون به صرفه تر هستند.

تفاوت کابینت فایبر و های گلاس

با مقایسه دقیق کابینت های فایبر و هایگلاس به نتیجه هایی نظیر موارد زیر خواهید رسید.

  • اسکلت هر دو نوع از ام دی اف است که هم قیمت مناسب تری نسبت به تمام چوب ها دارد و هم طول عمر خوبی دارد.
  • روکش ها متفاوت هستند و در هایگلاس از یک روکش ملامینه براق یا مات استفاده می کنند گاها از پلکسی گلاس نیز بهره می برند اما ورق های فایبرگلاس رنگ شده با پلی استر و…روکش فایبرگلاس ها را تشکیل می دهند
  • هر دو نوع ان ها به خاطر براق بودن شاهد پخش شدن بهتر نور در محیط هستیم و هر دو کابینت سبب بزرگتر دیده شدن فضا می شوند.
  • سفارش کابینت آشپزخانه فایبر و یا های گلاس برای سبک های مدرن صورت می گیرد
  • تنوع رنگی بالا در هر دوی آن ها وجود دارد.
  • تمیز کردن و نگهداری آن ها نیز مشابه یکدیگر است و معمولا به راحتی لکه های روی آن ها را پاک می کنند.

با توجه به موارد گفته شده می توان به راحتی این نتیجه را گرفت که این دو نوع کابینت با یکدیگر تفاوت زیادی ندارند و بلکه برعکس شباهت های زیادی دارند. پس اینکه آیا شما این مدل و یا هایگلاس را برای خود می پسندید کاملا بسته به خودتان دارد. در این رابطه می توانید با تماس با شماره های درج شده در وب سایت ما تماس بگیرید و با کسب اطالاعات بیشتر نظیر قیمت کابینت های گلاس و فایبرگلاس در تصمیم گیری بهتر عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *