کابینت آشپزخانه مینیمال

5/5 - (1 امتیاز)

سبک های دکوری تنوع بسیاری دارند و افراد با توجه به سلیقه خود و آن چه که در اختیار دارند سعی می کنند که فضا را در آن سبکی که بیشتر دوست دارند دیزاین کنند. سبک هایی نظیر مدرن و کلاسیک در کل بیشتر از سایرین محبوبیت داشته و هر کدام زیر مجموعه های خود را دارند. برای مثال سبک مینیمال یکی از سبک های محبوب دکور داخلی محسوب می شود که تا خد زیادی ویژگی های مدرن را در خود جای می دهد . در این مقاله اما قصد داریم در رابطه با طراحی کابینت و آشپزخانه مینیمال مطالبی را عنوان کنیم.

سبک مینیمال در دکوراسیون

مینیمال کردن به معنا اولویت بخشیدن به چیز هایی است که کاربرد دارند و در اولویت هستند. یک ساختمان مینییمال یا هر چیز دیگری که این صفت را یدک بکشد از تمام صافت و کاربرد ها برهنه شده است و تنها کاربرد اصلی اش را دارد از سویی استفاده از متریال ها به حد اقل رسیده و رنگ ها هم بسیار ساده تر و خنثی تر می شوند.

در آشپزخانه ها بیشتر شاهد استفاده از این نوع طراحی دکور داخلی هستیم و به خصوص بخش بزرگی از دیزاین مینیمال را توسط کابینت ها نشان می دهند کابینت های مینیمالی که طراحان روسیه ای آن ها را برای اولین بار ساختند ظاهری بسیار ساده داشته و به نوعی حداقل گرایی را نشان می دهند اما زیبایی ظاهری خوبی را دارند.

سبک مینیمال در دکوراسیون

یکی از ویژگی های اصلی سبک دکوراسیون داخلی مینیمال خنثی بودن بیشتر رنگ هایی است که در المان های آنها استفاده می کنند. رنگ های سفید طوسی مشکی و….آن هم معمولا بدون طرح خاصی روی درب کابینت ها و …زده شده و دیگر المان های دکوراتیو نیز نظیر سنگ کابینت و میز و صندلی و دیوارپوش نیز از این رنگ ها در خود دارند.

پس در سبک مینیمالیسم شاهد استفاده از عواملی نیستیم که تنها جنبه ظاهری داشته و کاربردی هم ندارند. مثلا اکسسوری های اضافی و لوستر های گران قیمت و با طرح های پیچیده و اشیا از این قبیل در این سبک جایی ندارند.

مدل کابینت های مینیمال

کابینت هایی که طرح ساده ای دارند حال از هر خانواده ای باشند در این سبک قرار می گیرند. برای مثال کابینت های گلاس یا در کل خانواده گلاس به خاطر ظاهر ساده ای که دارند در این سبک رایج ترین مدل هستند. همانطور که می دانید در کابینت های گلاس هم المان های ظاهری جایی ندارند و درب ها کاملا ساده بوده و بیشتر به حجم و فضایی که درون کابینت ها وجود دارد اهمیت داده می شود تا کاربردی باشند.

البته گزینه های شما تنها محدود به هایگلاس نیست بلکه شما می توانید کابینت های پی وی سی را هم سفارش دهید. این کابینت ها هم بدنه ام دی اف داشته و روکشی که روی درب نصب می شود از جنس پی وی سی می باشد که 100 درصد در برابر آب مقاوم است. کابینت های ممبران نیز اگر طرح ساده ای داشته باشد می تواند به عنوان یک مدل مینیمال استفاده شود.

مدل کابینت های مینیمال

رنگ بندی در سبک مینیمال

در سبک مینیمال روشن بودن رنگ ها بسیار مهم است. سفید رایج ترین رنگی است که در ساخت کابینت ها و برای دیگر المان ها انتخاب می شود. سفید هم نماد پاکیزگی بده و هم نور را به خوبی بازتاب می کند و باعث بزرگ تر شدن فضا های کوچک می شود. رنگ های تیره تر نظیر طوسی و خاکستری و مشکی هم محبوبیت بالایی دارند اما از نظر سبکی بیشتر رنگهای روشن هستند که سبک مینیمال را نشان می دهند. ترکیب رنگ در کابینت و اصول آن را در این مقاله بخوانید.

رنگ بندی در سبک مینیمال

ترکیب های رنگی نیز به وفور استفاده می شوند و رنگ هایی که با یکدیگر سازگاری بالایی دارند بسیار در کتار هم قرار می گیرند شما می توانید درب کابینت های یک بخش را سفید و بخش دیگر را طوسی سفارش دهید و یا درصد و نسبت رنگ ها را با توجه به سلیقه خود و البته دیگر فاکتور ها نظیر نورگیر بودن یا نبودن فضا انتخاب کنید.

انواع کابینت سبک مینیمال

در کنار کابینت هایگلاس پی وی سی و ممبران که به آن ها اشاره کردیم شما می توانید گزینه های دیگر را هم برای نصب در آشپزخانه مینیمال خود در نظر داشته باشید. مثلا می توانید از مدل های روکش چوب استفاده کنید. این کابینت ها ام دی افی هستند اما جنس روکشی که روی آن ها نصب می شود از چوب راش بلوط گردو و..است که طرح و رنگ های بسیار زیبایی دارند و سبب می شود تا شما ظاهری مینیمال متمایل به کلاسیک را داشته باشید. مدل جدید کابینت روکش چوب را در این مشاهده کنید.

انواع کابینت سبک مینیمال

کابینت های تمام چوب هم یک گزینه دیگر پیش روی شما هستند اما هم گران قیمت هستند و هم بیشتر کاربرد آن ها در سبک کلاسیک و ساختن طرح هایی با پیچیدگی های زیاد است.

داشتن یا نداشتن جزیره بستگی به مساحت آشپزخانه دارد و بهتر است در فضا های بزرگ تر با یک جزیره ساده بهتر نشان داد.

کابینت های مینیمال آشپزخانه کوچک

در واحد های جدید اپارتمانی که اشپزخانه های کوچکی دارند  انتخاب کردن مدل کابینت بسیار مهم است. توصیه می کنیم راهنمای انتخاب کابینت آشپزخانه کوچک را مطالعه کنید تا با دانستن مهم ترین نکات بهترین گزینه را برای خانه خود سفارش دهید. اما به طور خلاصه شما بهتر است که در یک فضای کوچک رنگ بندی روشن را انتخاب کنید و از سیستم های نوری مناسبی برای بزرگتر نشان دادن فضا و دلباز تر کردن آن استفاده کنید.

کابینت های مینیمال آشپزخانه کوچک

 نکات مهم در طراحی آشپزخانه مینیمال

  • نصب یک کفپوش مناسب و با رنگ سازگار با کابینت هایی که نصب کرده اید در کامل تر بودن طرح شما نقش به سزایی خواهد داشت. مثلا کفپوش های پی وی سی که هم در برابر آب مقاوم هستند و هم ارزان قیمت یکی از گزینه های عالی می باشند.
  • بهتر است طراحی کابینت های ساده شما به گونه ای باشد که کل فضای آشپزخانه را فرا نگیرد و به اصطلاح کمی فضای منفی یا نگاتیو وجود داشته باشد که دیگر المان های کاربردی در آشپزخانه را قرار دهید.
  • می توانید از مدل کابینت های کمدی استفاده کنید که یخچال و لوازم بزرگ آشپزخانه را درون خود جای دهد.
  • استفاده از اکسسوری در حد اعتدال توصیه می شود و بهتر است کاربردی ترین اکسسوری ها را تهیه کنید.

ابعاد استاندارد کابینت آشپزخانه  و تاثیر آن در ظاهر دکوراسیون داخلی شما در این مقاله از آذرخش دکور تمام نکات در رابطه با سایز و ابعاد رایج کابینت را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *