پارکت لمینت شیاردار V-Groove

انتخاب پارکت لمینت یکی از مهمترین عوامل در تاثیر گذاری بر روی دکوراسیون داخلی واحدهای مسکونی، اداری و دیگر واحد ها می باشد. این امر برای برخی از افراد به قدری مهم به شمار می رود که دکور کردن محل مورد نظر را به یک شخص متخصص در این زمینه می سپارند. مصرف پارکت ها توسط افراد باعث شده تا شرکت های تولید کننده ی این محصولات نیز دست به کار شده و محصولات متنوع تری را برای عرضه به بازار تولید کنند. پارکت لمینت شیاردار نیز یکی از انواع کفپوش هایی است که طرفداران زیادی را در مدت کوتاهی به خود جذب کرده.

بررسی پارکت لمینت شیاردار (V-Groove)

بررسی پارکت لمینت شیاردار (V-Groove)

پارکت لمینت شیاردار یا V-Groove از انواع لمینت می باشد، در ساختار این لمینت ها میان هر یک از تایل ها درز یا شیار مشخصی وجود دارد که در کفپوش های ساده این درز ها به چشم نمی آید البته میان تایل های همه نوع پارکت شیار وجود دارد با این تفاوت که در لمینت های وی گروو شیار ها کاملا مشاهده می شوند.

با اینکه این کفپوش ها طرفداران زیادی دارند ولی نه به اندازه ی کفپوش های بدون شیار و همین امر سبب شده تا پخش کننده های پارکت لمینت این نوع لمینت را در طرح های مختلف موجود نمی کنند و این امر نیز کار را برای مشتری ها در انتخاب کفپوش مناسب کمی سخت کرده است.

شرکت های چینی، ترکیه ای و اروپایی بیشترین تولید کننده های محصولات شیاردار هستند که در این بین نام برند های همچون دلوکس، ویتالیتی، چامسان و برخی دیگر می درخشد. همچنین این لمینت ها نیز مانند دیگر انواع  لمینت در اندازه های 8 ، 10 ، 12 میلیمتری ساخته می شوند و همین امر می تواند برای انتخاب پارکت نسبت به محیط انتخاب مناسبی داشته باشید.

مزایای پارکت لمینت V Groove 

مزایای پارکت لمینت V Groove 

 

  • در مکان های پرتردد پس از مدتی میان تایل های پارکت لمینت فاصله ایجاد می شود و همین امر سبب می شود تا زیبایی آنها کاهش پیدا کنند در صورت استفاده از لمینت های شیاردار این مشکل برای شما ایجاد نخواهد شد. 
  • به دلیل وجود شکاف در بین این کفپوش ها مقدار تحمل در برابر فشار برای این محصولات افزایش پیدا کرده است همین دلیل سبب شده تا بتوان به راحتی بر روی آنها از مبل های سنگین و دیگر وسایل بدون نگرانی از خراب شدن ،استفاده کرد.
  • به علت وجود شیار این کفپوش ها می توانند در مکان هایی که تغییر دما در آنها بالا است به راحتی استفاده شوند. به عبارت دیگر ظرفیت انبساط و انقباض برای این محصولات نسبتا بالا است.

معایب پارکت لمینت شیاردار

معایب پارکت لمینت شیار دار

به علت وارداتی بودن بیشتر محصولات وی گروو قیمت تمام شده ی آنها از لمینت های ساده بالاتر است همین امر نیز سبب شده تا افراد بیشتر محصولات ساده را برای خرید در نظر بگیرند. یکی دیگر از معایب این محصولات رفتن گرد و غبار در بین شیار های آن است که امر نظافت را برای مصرف کننده نسبت به لمینت های ساده دشوار تر کرد است، این مشکل در زمانی تشدید می شود که متراژ واحد بزرگ باشد.

One thought on “پارکت لمینت شیاردار V-Groove
  • مارس 15, 2020 at 1:52 ب.ظ
    Permalink

    بسیار مفید و کاربردی بود ممنون از سایت خوبتون

    Reply
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.