پارکت لمینت روشن یا تیره

4/5 - (5 امتیاز)

زمان خرید پارکت لمینت همیشه این سوال ایجاد میشود که پارکت لمینت روشن بهتر است یا تیره ؟ یکی از نکات مهم در زیبایی منزل و هر محیط دیگری، انتخاب درست چیدمان عناصر و ترکیب رنگ هایی است که هارمونی خوبی با یکدیگر دارند. افرادی که در انتخاب پارکت لمینت روشن یا تیره دچار سردرگمی شدند بهتر است نکاتی را پیش از خرید خود در نظر داشته باشند تا بهترین گزینه را انتخاب کنند و بودجه خود را به بهترین شکل خرج کنند. ادامه این مقاله آذرخش دکور را حتما بخوانید تا بدانید چگونه باید این تصمیم را بگیرید.

راهنمای انتخاب پارکت لمینت روشن یا تیره

اندازه اتاق

همانطور که میدانید رنگ های تیره برای هر پوششی که استفاده شود، موجب کوچکتر دیده شدن آن میشود. این مساله درمورد پارکت لمینت هم صدق میکند. ممکن است در اتاق هایی که به اندازه کافی فضا دارند خیلی به چشم نیاید اما برای اتاق های کوچک به خوبی حس میشود. برعکس این موضوع هم در رابطه با کفپوش های روشن و بزرگ تر دیده شدن فضا صادق است. پس در انتخاب رنگ کفپوش لمینت حتما مساحت را در نظر داشته باشید. فروش آنلاین پارکت لمینت با بهترین قیمت در این بخش از سایت.

راهنمای انتخاب پارکت لمینت روشن یا تیره

کاربرد محیط

کاربرد محیط در انتخاب رنگ پارکت لمینت بسیار مهم است و باید دقت کنید که آیا برای یک واحد مسکونی و یا یک واحد تجاری یا اداری کفوش خریداری می کند. معمولا در واحد های اداری و مکان هایی که حالت رسمی دارند نمی توان از رنگ های خارج از عرف استفاده کرد و بیشتر رنگ ها تمایل به سبک کلاسیک و یا نئوکلاسیک دارند. البته در هر دو بازه رنگی روشن و تیره می توانید مدل هایی را انتخاب کنید. پس بهتر است در نظر داشته باشید که برای چه فضایی پارکت را می خرید و چه بازه رنگی در آن بیشتر مورد پسند است.

لمینت تیره یا روشن ؟

میزان نور طبیعی در اتاق

رنگ های تیره موجب تاریک شده فضا و کوچک تر نشان دادن آن میشوند. استفاده از رنگ های تیره کفپوش در فصل زمستان برای سالن استراحت موجب آرامش فضا شده در صورتی که استفاده از آن برای اتاق مطالعه گزینه درستی به نظر نمی آید. در عوض کفپوش های روشن در اتاق های نورگیر، مسئله ساز خواهد بود. توصیه میشود برای انتخاب کفپوش های تیره حتما از عناصر روشن استفاده کنید و برعکس.

میزان نور طبیعی در اتاق

اگر انتخاب شما کفپوش رنگ تیره است، باید در نظر داشته باشید که نظافت همیشگی هم نکته مهمی در جذابیت آن دارد. بنابراین اگر فرد وسواسی هستید همانطور که پیشتر اشاره شد بهتر است از رنگ های روشن تر بهره مند شوید.

پارکت لمینت تیره بهتره یا روشن ؟

اگر میخواهید وسایل منزل را تغییر دهید، باید برای ایجاد هارمونی مناسب، رنگ کفپوش را هم در نظر داشته باشید. ولی اگر وسایل موجود هستند و می خواهید با کفپوش آنها را هماهنگ کنید، با استفاده از برنامه های آنلاین و یا ایجاد موکاپ از اتاق تان، میتواند به بهترین نتیجه برسید. به طور کلی می توان گفت که با توجه به سلیقه ما ایرانی ها در خرید لوازم خانگی نظیر مبلمان و پرده و…رنگ های روشن معمولا بهترین انتخاب خواهند بود.

پارکت لمینت تیره بهتره یا روشن ؟

بزرگ دیده شدن فضا

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم اگر مساحت خانه و اتاق های شما کوچک است می توانید با انتخاب رنگ های روشن کمی آن ها را بزرگتر جلوه دهید اما این به تنهایی کافی نیست و باید دیگر المان های دکوری را هم به گونه ای تهیه کنید که سازگار باشند و سبب بزرگتر دیده شدن فضا شوند. بازتاب نور اصلی ترین عامل در این مسئله است یعنی سطوحی که نور را بیشتر بازتاب می کنند سبب بزرگتر دیده شدن هر مکانی می شوند.

بازتاب نور

بازتاب نور طبیعتا سبب روشن تر شدن هر محیطی می شود پس اگر پنجره های کمی دارید و یا پنجره های شما رو به خورشید نبوده و نور کمی وارد خانه و یا دفتر کاریتان می شود پیشنهاد می شود که رنگ های روشن و حتی نزدیک به سفید را انتخاب کنید. این رنگ ها به مدرن تر شدن محیط نیز کمک می کنند سبکی که این روز ها بسیار محبوب شده است.

مزایا و معایب پارکت لمینت روشن

رنگ های روشن عیب های خاصی دارند برای مثال اگر زیاد از حد استفاده شوند خستگی شدید چشم ها را به دنبال خواهند داشت و باید در انتخاب آن ها و سازگاری که با دیگر المان های دکوری دارند دقت کنید. پس بهتر است حد اقل دو باره رنگی روشن را که هماهنگ با هم هستند در نظر داشته باشید و اگر برای مساحت های بزرگ از پارکت لمینت روشن استفاده می کند حتما برای تزئین بهتر و جلوگیری از خسته شدن چشم ه بخشی را با قالیچه های ایرانی کوچک دیزاین کنید و مبلمان های خود را کمی تیره تر برگزینید.

مزایا و معایب پارکت لمینت روشن

از دیگر عیب های بزرگ رنگ های روشن بیشتر نشان دادن لکه ها و کثیفی هاست. پس باید در تمیز بودن آن ها بیشتر کوشا باشید و لکه گیری را با دفت بیشتری انجام دهید

مهم ترین مزیت ها نیز همانطور که اشاره شد عبارتند از :

  • بزرگتر دیده شدن فضا
  • پخش بهتر نور و روشن تر شدن محیط
  • ایده ال برای سبک های مدرن
  • مناسب برای خانه های مسکونی کوچک و آپارتمانی
  • عدم نشان دادن گرد و غبار
  • ست شدن با سایر لوازم خانگی ایرانی

مزایای پارکت لمینت تیره

پارکت های تیره رنگ هم طرفداران بسیار زیادی دارند و اگر در محیط مناسب نصب شوند حتی می توانند بسیار بهتر زیبایی خود را به رخ بکشند چرا که طبیعت و ذات رنگ های تیره برعکس رنگ های روشن سبب خسنگی چشم ها نمی شود و همین آرامش بیشتری به بیننده داده و در نتیجه در ناخودگاهش زیبا تر جلوه می کند اما مهم ترین مزیت های پارکت لمینت های تیره عبارت است از :

مزایای پارکت لمینت تیره

کمتر نشان دادن کثیفی و لکه ها

رنگ های تیره پارکت لمینت به دلیل اینکه کثیفی را نشان نمیدهد بهترین گزینه برای محل های پر رفت و آمد همچون مطب دکتر و فروشگاه هاست. اما سعی کنید رنگ دیگر آیتم و وسایل موجود در محیط را روشن انتخاب کنید

بهترین انتخاب برای سبک کلاسیک

مدل های تیره رنگ به خصوص خانواده قهوه ای در سبک کلاسیک بهترین گزینه هستند و در صورتی که می خواهید دقتر و یا خانه خود را با دکوری اصیل دیزاین کنید حتما باید سراغ رنگ های تیره بروید و با ست کردنشان با مبل و میز صندلی و..فضا را منحصر به فرد جلوه دهید.

بهترین رنگ برای مبلمان های پارکت لمینت تیره، انتخاب رنگ های گرم است که موجب آرامش محیط میشود. در صورتی که رنگ پارکت و مبل ها درست انتخاب نشوند، موجب ازدحام و شلوغ به نظر رسیدن محیط میشود و خستگی چشم را به دنبال دارد.

معایب پارکت لمینت تیره

  • گزینه مناسبی برای خانه های کوچک نمی باشد.
  • به دلیل اینکه گردو غبار را به خود جذب میکند باید مرتبا نظافت شود.
  • عدم بازتاب نور و نیاز به نورپردازی قوی تر در مکان
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *