پارتیشن متحرک

پاراوان یا پارتیشن های متحرک از سازه هایی هستند برای تفکیک و جداسازی محیط استفاده می شوند و قابلیت جا به جایی دارند.

از آن جا که انعطاف پذیری در محیط های اداری خصوصا در این بازه زمانی با توجه به شیوع ویروس کرونا اهمیت پیدا کرده است مدیران انواع شرکت ها اقدام به نصب انواع دیوار های جدا کننده قابل جا به جایی می کنند تا هم در برابر شیوع ویروس در محیط دفتر بایستند و هم حریم شخصی مناسبی برای کارکنان خود ایجاد کنند.

کاربرد پاراوان یا پارتیشن متحرک

  • جداسازی و تفکیک محیط های اداری ، مطب ها ، مراکز آموزشی و …
  • قابلیت تغییر دکوراسیون بدون هزینه های اضافه
  • جابه جایی راحت
  • بدون نیاز به نصب

متریال های به کار رفته در پارتیشن های متحرک نیز می تواند مانند دیوار های جدا کننده دیگر متنوع باشد اما معمولا از نمونه های ام دی اف و یا شیشه ای برای این بخش ها مورد استفاده قرار می گیرد. گفتنی است که محصولات MDF بیشتر در محل های اداری به کار برده می شوند و از محصولات شیشه ای نیز برای محل های مسکونی به مقدار بیشتری استفاده می شود. همچنین محصولاتی که با استفاده از متریال شیشه به وجود آمده اند مناسب برای محل های مدرن می باشند و می توانند یک دکوراسیون جذاب را برای مکان مورد نظر فراهم آورند.

 

کاربرد پارتیشن متحرک

انواع پارتیشن متحرک

  • پاراوان
  • لولایی
  • چرخدار
  • متحرک آکاردئونی
  • ریلی

پاراوان چوبی

پاراوان های چوبی یکی از رایج ترین مدل های پارتیشن هستند که به راحتی قابل جابه جایی بوده و قیمت بسیار مقرون به صرفه ای دارند. پاراوان در رنگ ها و طرح های مختلف امروزه در بازار موجود است که می توانید با توجه به دکوراسیون محل مورد نظر آنها را تهیه کنید.

پاراوان چوبی

پارتیشن های متحرک لولایی

معمولا از این محصولات در محل هایی مانند سرویس بهداشتی و یا حمام در محیط های مسکونی استفاده می شود. همچنین به عنوان پوشش در آنها از یک شیشه مات و یا شیشه های آینه ای مورد استفاده قرار می گیرند که می تواند گزینه بسیار مناسبی برای محیط های مدرن که امروزه از سبک های بسیاری رایج است باشند.

این پارتیشن ها را با استفاده از درب هایی که بر روی لولا قرار گرفته اند حرکت می دهند و جابجایی آنها بسیار راحت است.

پارتیشن چرخ دار متحرک

پارتیشن های متحرک چرخ دار بیشتر در مراکز آموزشی و واحدهای اداری برای تفکیک فضا استفاده می شود. این پارتیشن ها نیازی به نصب و اجرا ندارند و به راحتی جابه جا می شوند.

پارتیشنهای چرخدار

پارتیشن متحرک آکاردئونی

دیوار های جدا کننده متحرک آکاردئونی نیز از محصولات پرکاربرد می باشند که هزینه اجرای آنها نسبت به نمونه های دیگر پایین تر است. این محصولات به صورت تا شوند مورد استفاده قرار می گیرند و معمولا از آنها برای حمام در واحد های مسکونی استفاده می شود و در ادارات بیشتر برای محل های خاص مانند سالن های ملاقات مورد استفاده قرار می گیرند. پارتیشن آکاردئونی دارای انواع چوبی، چرمی هستند که طول عمر بالایی دارند و می توان از آنها در مدت طولانی استفاده کرد.

پارتیشن متحرک آکاردئونی

با اینکه این محصولات عایق نیستند اما دارای مزایا بسیاری می باشند که آنها را به نمونه های محبوبی تبدیل کرده است. در صورتی که به دنبال پارتیشن های عایق می باشید بهتر است تا پارتیشن دو جداره را بررسی کنید.

پارتیشن ریلی متحرک

پارتیشن ریلی

این نوع از پارتیشن ها نیز از نمونه های پرکاربرد می باشند که نمونه هایی از آن را می تواند در محل های تجاری نیز مشاهده کنید. البته از پارتیشن های ریلی در بسیاری از محل های مسکونی و اداری نیز استفاده می شود و می توان گفت این نمونه محبوبیت بیشتری نسبت به نمونه های قبلی دارد و معمولا سازگاری بالاتری با محیط های مختلف ایجاد می کند. معمولا دیوارهایی که در این ساختار مورد استفاده قرار می گیرند از جنس ام دی اف و یا شیشه می باشد و چارچوب مورد استفاده در آنها نیز از جنس آلومینیوم است و می توان به راحتی در محل های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

می توان گفت این محصولات برای محل هایی با محدودیت فضا بسیار مناسب می باشند و سبک بودن، مقاومت بالا، حمل و نقل آسان و ایجاد فضا خصوصی از مزایای این محصولات است که سبب شده تا بسیاری از معماران را به سمت این محصولات بکشاند.

خدمات نصب و اجرای انواع پارتیشن های متحرک مناسب انواع محیط های رسمی و غیر رسمی و اداری در مدل های مختلف توسط گروه آذرخش دکور

نصب و اجرای پارتیشن متحرک

معمولا قیمت پارتیشن اداری متحرک بر اساس متریال آنها و نوع آنها متفاوت است و باید برای محاسبه قیمت به جزئیات محصول توجه داشته باشید.

نصب و اجرای پارتیشن اداری در مدت کوتاهی انجام می گیرد و می توان گفت یکی از مزایای این محصولات که بسیار از کارفرماها را به سمت آنها کشانده است سهل بودن عمل نصب می باشد. از انواع دیگر این محصولات نیز می توان به نمونه های ای دی اف، شیشه ای  و آلومینیومی نام برند که محصولات  پرطرفدار هستند و می توانید آنها را در محل های مختلف مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.