نورپردازی کابینت آشپزخانه

5/5 - (3 امتیاز)

شاید فکر کنید که شما برای اینکه به بهترین شکل دکوراسیون آشپزخانه خود را ارتقا دهید تنها باید به درستی کابینت های خود را انتخاب کنید اما اینگونه نبوده و پس از نصب کابینت های شما باید به فکر این باشید که چه سبک نورپردازی کابینت آشپزخانه ای را انجام دهید تا هم فضای کلی و هم کابینت ها به بهترین شکل دیده شوند! نورپردازی بخش بسیار مهمی از دکوراسیون داخلی است و در سبک های مختلف باید به درستی اجرا شود در غیر این صورت گران ترین و لاکچری ترین کابینت ها نیز نمی توانند آن گونه که باید خود را نشان دهند.

انواع نورپردازی کابینت آشپزخانه

به طور کلی سیستم نوری که می توان دز یک آشپزخانه اجرا کرد شامل نور های سقفی و نور های متصل به کابینت هاست که با توجه به طرح کلی می توان از یکی و یا از هر دو استفاده کرد.

انواع نورپردازی کابینت آشپزخانه

نورپردازی مناسب کابینت های کلاسیک

از آن جا که کابینت های کلاسیک دیدی به گزشته دارند و سنتی شمرده می شوند استفاده از نور های مدرن برای نورپردازی سقفی و یا چه درون کابینتی توصیه نمی شود. این نوع کابینت ها در آشپزخانه های بزرگ و لوکس اجرا می شوند و باید برای نورپردازی چنین آشپزخانه ای از لاکچری ترین نوع نورپردازی استفاده کرد. لوستر های کلاسیک آپشنی مناسب هستند. برخی هم علاقه دارند که از نور های مخفی برای بهتر دیده شدن درون کابنیت استفاده کنند که در این صورت توصیه می شود از نور های با رنگ های خیلی خاص استفاده نشود و رنگ و دمای نور هماهنگ با کابینت ها باشد.

نورپردازی مناسب کابینت های کلاسیک

اما این لوستر ها نیستند که تنها گزینه مناسب برای سبک کلاسیک هستند بلکه شما می توانید از چراغ های سنتی که عمدتا در خانه ها و کلبه های چوبی ساخته می شوند هم استفاده کنید. اینکار ظاهری ارامش بخش را به فضای آشپزخانه شما می بخشد.

نورپردازی کابینت مدرن آشپزخانه

به طور کلی اپشن های بیشتری برای نورپردازی کابنیت ها و آشپزخانه هایی که در سبک مدرن طراحی شده اند وجود دارد شما می توانید از لامپ ها و چراغ های سقفی دیواری و یا مخفی درون کابینتی استفاده کنید و با توجه به سلیقه خود و نوع رنگبندی و…بهترین مدل سازگار را برای آشپزخانه تان خریداری کنید.

نورپردازی کابینت مدرن آشپزخانه

چراغ فلوئرسنت

یکی از گزینه های رایج که برای نورپردازی استفاده می شود لامپ های فلوئرسنتی هستند که بیشتر در زیر کابینت نصب شده و به آن ها نور های زیر کابینتی هم گفته می شود. نصب آن ها ساده بوده و هزینه زیادی را به شما تحمیل نخواهد کرد. این چراغ ها مزیت ها و معایب خود را دارند برای مثال قدرت نوری بالایی دارند اما مصرف آن ها کمی بالا بوده و بسیار شکننده هستند.

چراغ فلوئرسنت

لامپ های هالوژنی مناسب کابینت آشپزخانه

استفاده از لامپ های هالوژنی نیز رایج است. این نوع سیستم نورپردازی با قرار دادن لامپ در جعبه محصوص و نصب آن به صفحه های بالای کابینت اجرا می شوند. نوع لامپ ها ال ای دی و یا اس ام دی بوده و نور آن ها به صورت متمرکز می تابد

  • نور قوی و درخشان
  • نصب آسان و بدون دردسر
  • شکل زیبا و بدون دردسر

لامپ های هالوژنی مناسب کابینت آشپزخانه

پخش نور به صورت متمرکز است و اگر می خواهید فضا را بسیار نورانی کنید این لامپ ها به کار شما نمی آیند.

نورپردازی کابینت هایگلاس

طرح و مدل کابینت های گلاس در سبک مدرن قرار می گیرد و ظاهر ساده ای دارد. معمولا این کابینت ها را در رنگ های روشن سفارش می دهند. شما می توانید از مدل های نورپردازی مختلفی برای بهتر جلوه دادن آشپزخانه و کابینت هایگلاس خود استفاده کنید از لوستر های ساده و فانتزی گرفته تا لامپ های دیواری و ساده. نور های مخفی زیر کابینتی نیز گزینه ای محبوب و رایج برای استفاده در این مدل کابینت هستند.

نورپردازی کابینت هایگلاس

نورپردازی کابینت ممبران

کابینت های ممبران با توجه به کنده کاری ها و منبت کاری هایی که دارند در دسته کلاسیک قرار می گیرند اگرچه مدل های ساده تر آن ها تداعی کننده سبک نئوکلاسیک هستند. معمولا در این کابنیت ها نورپردازی خاصی که در کابینت کار شود را نصب نمی کنند و به لامپ های سقفی و دیواری بسنده می کنند. شما می توانید از لوستر هایی که هم القا کننده مدرنیته هستند و هم شخصیتی کلاسیک دارند استفاده کنید. شما می توانید قیمت کابینت ممبران را در این بخش از وب سایت آذرخش دکور بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *