نصب کاغذ دیواری

4.9/5 - (12 امتیاز)

کاغذ دیواری یکی از انواع پرطرفدار دیوار پوش می باشد که در سالهای گذشته جای رنگ را گرفته است. این محصولات علاوه بر جذابیت و تنوع، دردسر های کمتری نسبت به رنگ ها دارند و در زمان کوتاهی مراحل نصب آنها صورت می گیرد. از دیگر مزیت های کاغذ دیواری ها قیمت مناسب و تنوع بالا در طرح ها و رنگ ها می باشد که باعث شده تا به جذابیت های این دیوارپوش ها افزوده شود. در این مقاله ای که پیش رو داریم می خواهیم به نصب کاغذ دیواری بپردازیم تا به صورت کامل با این موضوع آشنا شوید.

لوازم مورد نیاز جهت نصب کاغذ دیواری

قبل از شروع عمل نصب بهتر است تا ابزار هایی که برای این کار لازم دارید و در پایین ذکر شده اند را آماده کنید.

  • میز کار که برای قرار دادن کاغذ دیواری و چسب زدن آن مورد استفاده قرار می گیرد
  • قلموی بزرگ برای مالیدن چسب بر روی سطح کاغذ دیواری
  • خط کش برای اندازه گیری و برش زدن
  • کاردک پلاستیکی برای خارج کردن هوای جمع شده در زیر کاغذ دیواری
  • تیغ موکت بری برای برش زدن قسمت های مختلف کاغذ دیواری

لوازم مورد نیاز جهت نصب کاغذ دیواری

زیرسازی پیش از نصب کاغذدیواری

قبل ار نصب بهتر است تا ابتدا به زیر سازی دیوار دقت کنید، برای مثال نصب کاغذ دیواری بر روی محلی که دارای نم می باشد اصلا مناسب نیست و بهتر است که ابتدا این مشکل را برطرف کنید سپس برای ادامه ی کار آماده شوید. برای این کار می توانید از افراد متخصص نیز کمک بگیرید و پس از برطرف کردن مشکل با بتونه یا گچ سطح دیوار را دوباره صاف کنید و منتظر بمانید تا کاملا خشک شود.

در مرحله ی بعدی باید سطح دیوار را با روغن الیف که برای زیرسازی استفاده می شود کاملا بپوشانید. این روغن را می توانید از ابزار فروشی ها یا رنگ فروشی ها تهیه کنید. باید دقت داشته باشید که با این روغن به صورت کامل شکاف ها و ترک های موجود بر روی سطح دیوار را بپوشانید.

خرید کاغذ دیواری در مدل های مختلف همراه با ارسال رایگان به سراسر ایران در این بخش از وب سایت آذرخش دکور.

برای اینکه گرد و غبار از روی سطح دیوار مانع از چسبیدن کاغذ دیواری نشود چسب را رقیق کرده و با مقداری سریش ترکیب می کنیم و بر روی سطح دیوار به صورت کامل پوشش می دهیم.

نحوه اجرای کاغذ دیواری

در اول کار باید کاغذ دیواری را برش بزنیم. توجه داشته باشید که هنگام برش زدن اولین قسمت باید 5 تا 10 سانتی متر از ارتفاع دیوار بیشتر برش بزنید. البته فقط برای قواره ی اول این موضوع صادق است و برای قواره های بعدی باید با توجه به طرح کاغذ دیواری این اندازه را تعیین کنید. بدین صورت که اگر دیوارپوش شما طرح خاصی دارد باید قواره های بعدی را جوری در کنار آن قرار دهیم تا طرح ها به صورت منظم در کنار یکدیگر قرار بگیرند و در ادامه ی هم باشند. نصاب های حرفه ای این امر را جوری طرح نیز می نامند.

پس از برش دادن یک قسمت از دیوار پوش بهتر است تا آن را چسب بزنید. برای چسب کاری باید از قسمت وسط شروع کرده و تا گوشه های را کاملا پوشش دهید البته نباید لبه های محصول را زیاد چسب بزنید. بعد از اینکه چسب را بر روی قواره قرار دادید، قسمت های چسب خورده را روی هم بگذارید و 10 دقیقه منتظر بمانید.

آموزش نصب کاغذ ذیواری در منزل

پس از گذشت 10 دقیقه می توانید شروع به نصب بر روی دیوار کنید. این کار باید از بالا به پایین صورت گیرد، سعی کنید تا جایی که امکان دارد اولین قواره را کاملا عمودی بر روی دیوار قرار دهید تا قواره های بعدی به خوبی در کنار آن قرار بگیرند.

پس از چسب زدن کامل قواره با استفاده از خط کش و تیغ قسمت اضافی که در بالای قواره قرار گرفته است را برش دهید و در هنگام انجام این عمل حتما از خط کش یا یک ابزار صاف استفاده کنید تا قسمت بالایی به خوبی برش بخورد.

نکات مهم اجرای کاغذدیواری

نکات مهم نصب کاغذ دیواری

 در هنگام نصب بهتر است به برخی از نکات توجه داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید.

1- سطح دیوار در هنگام نصب باید از غبار تمیز باشد و یا اگر موادی از جنس وینیل بر روی آن قرار دارد با استفاده از سمباده آن ها را برداریم در غیر این صورت دیوارپوش به خوبی بر روی دیوار نمی چسبد و ممکن است پس از چند روز از روی دیوار کنده شود.

2- دیوار هایی که تازه رنگ شده اند و یا کچ کاری بر روی آنها صورت گرفته است باید برای نصب دیوارپوش یک هفته صبر کنید تا کاملا خشک شوند و سپس بر روی آنها کاغذ دیواری را نصب کنید تا مشکلی برای آن پیش نیاید.

3- برای برش دادن کاغذ دیواری حتما از یک میز صاف استفاده کنید. اگر میز کار در اختیار ندارید بهتر است از میز ناهار خوری یا اپن استفاده کنید تا در هنگام برش زدم با مشکل مواجه نشوید.

4-  در هنگام انجام عمل چسب زدن باید توجه داشته باشید که کاغذ دیواری را از قسمت مرکزی آغشته کنید و به سمت

.کناره ها بیاید و کناره ها را زیاد چسب کاری نکنید.

5- اگر چسب بر روی کاغذ دیواری های بیش از 15 دقیقه قرار بگیرد دیگر قابل استفاده نخواهند بود و باید یک قواره ی دیگر را برای نصب آماده کنید.

6- حتما قبل از شروع به نصب کردن دیوار پوش ها برق محل را قطع کنید.

برای آشنایی با کندن کاغذ دیواری می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

چسباندن کاغذ دیواری بر روی کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک که نیز از انواع دیگر دیوارپوش ها می باشد که در گذشته از طرفداران بسیار زیادی برخوردار بوده است. امروزه نیز بسیاری از افراد خرید این محصولات را به دیگر دیوارپوش ها ترجیح می دهند. کندن کاشی ها و یا سرامیک ها از روی دیوار بسیار کار سختی می باشد که باید با دقت بسیار بالا انجام گیرد تا به دیوار آسیبی وارد نشود.

چسباندن کاغذ دیواری بر روی کاشی و سرامیک

به همین دلیل کندن این محصولات مقرون به صرفه نیست و بسیاری از نصاب ها ترجیح می دهند تا با انجام فعالیت هایی به عنوان زیر سازی، کاغذ دیوار را بر روی دیوارپوش دیگر نصب کنند، البته این کار به دقت و تجربه ی بالایی نیاز دارد که تعداد کمی از نصاب های حرفه ای این مهارت را دارند به همین دلیل نیز بیشتر افراد ترجیح می دهند تا سرامیک را از دیوار بکنند سپس نصب را آغاز کنند.

اکثر کسانی که خودشان اقدام به نصب کاغذدیواری ها می کنند پز از اتمام تصب با حباب هایی روی سطح کاغذ مواجه می شوند برای از بین بردن حباب های زیر کاغذدیواری این مقاله را بخوانید.

مراحل نصب بدین صورت میباشد که ابتدا برآمدگی های روی کاشی را کاملا هموار می کنند و سپس سطح آن را کاملا شست و شو می دهند تا خالی از هر گونه آلودگی (غبار، لکه، چربی) شود. بعد از آن فضا های خالی بین کاشی ها را با استفاده از بتونه پر می کنند و سپس دیوار برای نصب کاغذ دیواری آماده می باشد. همانطور که مشاهده کردید نصب کاغذ دیواری روی دیوارپوش دیگر از جنس سرامیک و یا کاشی امکان پذیر است اما عملی سخت می باشد.

نصب کاغذ دیواری در تهران

از این پس می توانید خرید کاغذ دیواری اقساطی را در آذرخش دکور انجام دهید . آذرخش دکور مجری انواع پروژه های بازسازی و طراحی داخلی با بیش از یک دهه تجربه در خدمت شما عزیزان می باشد. در این ویدئو مراجل نصب کاغذ دیواری را به صورت تایم لپس مشاهده می کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *