نصب پارکت لمینت روی سرامیک

4.8/5 - (13 امتیاز)

یکی از پرکاربرد ترین کفپوش هایی که امروزه برای دکور کردن انواع محل ها مورد استفاده قرار می گیرد پارکت و لمینت می باشد. این محصولات به دلیل کیفیت و قیمت مناسبی که دارند از طرفداران زیادی در بین دیگر کفپوش ها برخوردار هستند. طول عمر بالا و طراحی و ساخت مهندسی شده لمینت ها، آنها را در برابر ضربه، فشار و نفوذ مایعات مقاوم کرده است و همین امر نیز سبب شده تا جایگزینی برای کفپوش های دیگر مانند سرامیک ها شوند. در ادامه به برسی کامل نصب پارکت لمینت بر روی سرامیک خواهیم پرداخت.

نصب پارکت لمینت روی سرامیک امکان پذیر است ؟

آیا نصب پارکت لمینت بر روی سرامیک امکان پذیر است؟

بیشتر واحد های قدیمی به وسیله ی سرامیک ها پوشیده شده اند البته همچنان از سرامیک به مقدار زیادی در برخی از مصارف استفاده می شود اما کاربرد آن به علت هزینه ی بالا، سخت بودن عمل نصب، طولانی بودن فرایند نصب مقداری کاهش پیدا کرده است. یکی از سوالاتی که برای افرادی در هنگام تغییر دکوراسیون پیش می آید این است که آیا پارکت لمینت را می توان بر روی سرامیک ها نصب کرد یا خیر؟ 

در جواب این سوال باید گفت که لمینت های را بر روی هر سطح صافی می توان نصب کرد.

ساختار لمینت ها به این صورت می باشد که از تایل هایی با اندازه ی استاندارد تشکیل شده اند. این تایل ها به وسیله ی کلیک هایی که در اطراف آنها قرار دارد با یکدیگر جفت می شوند و در کنار یکدیگر ثابت می مانند. 

نصب پارکت لمینت بر روی سرامیک

اگر با ساختار پارکت لمنیت آشنایی ندارید مقاله ی اجزای پارکت لمینت می تواند برای شما مناسب باشد.

اگر لمینت ها بر روی سطحی ناصاف نصب شوند تایل ها به خوبی با هم جفت نمی شوند در نتیجه می توانند سر و صدای زیادی را ایجاد کنند همچنین در این صورت پارکت ها در مقابل  نفوذ مایعات نیز مقاوم نخواهند بود و به علت ساختار چوبی مغزی لمینت ها می توانند آسیب جدی به آنها وارد شود.

چرا برای برای نصب پارکت لمینت سرامیک را می کنند

برای نصب لمینت نیازی به کندن سرامیک ها نیست !

پارکت لمینت ها را می توان روی انواع سطوح صاف نصب کرد و نیازی به کندن سرامیک ها نیست . ضمن اینکه کندن سرامیک عملی سخت و زمان گیر می باشد، به همین دلیل بیشتر افراد ترجیح می دهند بر روی سرامیک لمینت را نصب کنند. تا هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی کنند.

اما گاهی اوقات ممکن است مجبور به کندن سرامیک ها شویم، دلایل مختلفی می توان برای این امر وجود داشته باشد که یکی از آنها صاف نبودن سطح می باشد که در این صورت لازم است تا کف کاملا کنده کاری شود و سپس زیر سازی انجام بگیرد و پس از آن نصب کفپوش ها صورت بگیرد.

 

علت کندن سرامیک برای نصب کفپوش های دیگر

 

دلیل دیگری که باعث کندن سرامیک ها می شود بالا آمدن ارتفاع کف می باشد که گاهی این افزایش ارتفاع می توان مانع از باز و بسته شدن در های ورودی واحد شود. اما برای برخی ها سوال است که شکستگی هایی که بر روی سطح سرامیک ها ایجاد شده است مشکل ساز نمی باشد؟ معمولا شکستگی ها را می توان با موادی مانند اپوکسی پر کرد و مشکلی پس از نصب ایجاد نمی شود پس از این بابت نیاز به نگرانی ندارید.

مراحل نصب لمینت روی کاشی و سرامیک

مراحل نصب پارکت لمینت بر روی سرامیک

در ابتدا باید کف محلی که می خواهید لمینت ها را برای آن نصب کنید به صورت دقیق اندازه گیری شود و به مقدار لازم کفپوش برای آن تهیه شود برای اندازه گیری دقیق بهتر است تا از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا با مشکلات احتمالی رو به رو نشوید.

سپس فوم های سایلنت بر روی سرامیک قرار می گیرند تا از به وجود آمدن صدا جلوگیری کنند و همچنین این فوم ها باعث می شود تا تایل ها بهتر با یکدیگر جفت شوند. سپس بر روی آنها تایل های لمینت را قرار می دهند. باید دقت داشته باشید که بین لمینت ها و گوشه های دیوار 5 سانتی متر فاصله ی خالی وجود داشته باشد.  این فاصله را با ابزاری به صورت دقیق اندازه گیری می کنند. این محدوده ی خالی در آخر با ابزار های محکم پر می شوند و قرار نیست خالی باقی بماند.

مراحل نصب پارکت لمینت

سپس تایل های پارکت لمینت بر روی آنها قرار می گیرد این عمل را معمولا از یک قسمت خاص شروع میکنند و به ترتیب کل سطح را پوشش می دهند همچنین برای اطمینان از ثابت شدن تایل ها در کنار یکدیگر پس از نصب ضرباتی بر روی آنها وارد می شود.پس از انجام این مراحل می توانید از کفپوش جدید خود لذت ببرید و استفاده ی خود را شروع کنید.

مقاله ی نصب پارکت لمینت برای افرادی که می خواهند به صورت کامل این امر را بررسی کنند مناسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *