نحوه تولید دیوارپوش PVC

4.2/5 - (5 امتیاز)

اگر مطالب قبلی وب سایت آذرخش دکور را دنبال کرده باشید احتمالا به این نتیجه رسیده اید که دیوارپوش های پی وی سی از انواع پوشش هایی هستند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و می توانید به راحتی این محصولات را برای دکور کردن و بسیاری از کارهای دیگر استفاده کنید. اما شاید نحوه تولید دیوارپوش PVC برای شما جالب باشد و می خواهید تا با این موضوع بیشتر آشنا شوید پس بهتر است این مقاله را تا انتها دنبال کنید. می دانید دیوارپوش ها از انواع مختلفی تشکیل شده اند که می توانم معروفترین آنها را در کاغذ دیواری، دیوارپوش پی وی سی و یا ام دی اف و همچنین محصولات سنگی خلاصه کنیم.

نحوه تولید دیوارپوش PVC پی وی سی

همانطور که میدانید این پلاستیک از ماده ای به نام پلی وینیل کلراید تولید می شود که یکی از محصولات صنعت پتروشیمی به شمار می رود. به علت اینکه این ماده در ساخت و ساز کاربرد های گسترده ای دارد از طرف سازنده به صورت پودری به تولید کننده فروخته می شود تا بتواند به راحتی آن را در انواع محصولات به کار ببرد. همچنین تولید به دو صورت آمیزه سازی یا Mixing و اکستروژن یا Extrusion قابل انجام است.

مراحل تولید دیوارپوش PVC و UPVC

به علت اینکه PVC به صورت پودری می باشد باید آن را با مواد دیگری بسته به اینکه چه محصولاتی را به تولید می رساند در مرحله ی آمیزه سازی ترکیب می شوند تا ماده ی اولیه ی محصول را برای شما فراهم کنند. البته آمیزه سازی خود از دو مرحله گرم و سرد تشکیل شده است.

در آمیزه سازی گرم سرعت میکسر استفاده شده 1000 دور بر دقیقه است و به علت سرعت بالا و طراحی ساختار پره های آن قدرت آمیزش بسیار بالایی دارد و به دلیل سرعت بالا گرمایی تولید می شود که دلیل نامگذاری آن به گرم نیز همین امر می باشد. در آمیزه سازی گرم مواردی مانند میزان آمپراژ دستگاه در هنگام کار،زمان آمیزه سازی، رطوبت آمیزه، خلل و فرج پی وی سی،میزان پرشدگی میکسر تاثیر مستقیمی بر روی اثربخشی خواهند داشت.

آشنایی با خط تولید دیوارپوش PVC

پس از آمیزه سازی گرم برای جلوگیری از کلوخه شدن از میکسر سرد استفاده می شود که با سرعت کمی در حال کارکردن می باشد و دمای محصول را تا 30 درجه پایین می آورد و پس از آماده شدن آمیزه ی مورد نظر 24 ساعت در حالت استراحت قرار می گیرد.

فروش دیوارپوش PVC ساخت برند های معتبر و در طرح ها و رنگ های بسیار متنوع در این قسمت از وب سایت اذرخش دکور

تولید دیوارپوش پی وی سی در استروژن

اکستروژن یک خط تولید می باشد که پس از اینکه آمیزه ی PVC آماده بود برای تولید به این بخش انتقال پیدا می کند. از عواملی که دراکستروژن بسیار تاثیر گذار هستند می توان به نوع اکسترودر، کیفیت سیلندر و ماردون اکسترودر، فشار وکیوم در اکسترودر، درجه ی حرارت هیترها و نوع ماردون می باشد که باید به آنها دقت ویژه ای داشت.

نحوه ی تولید دیوارپوش PVC در استروژن

این خط تولید از بخش های مختلفی تشکیل شده است این بخش ها به ترتیب عبارتند از :

  1. Hopper Loader که وظیفه ی انتقال مواد کش را به بخش هایپر اکسترودر دارد
  2. Extruder : این بخش وظیفه ی ذوب کردن موارد را دارد و پس از آن آمیزه را به قالب انتقال می دهد
  3. قالب : باعث ایجاد شکل مورد نظر برای محصولات می شود که مذاب های خارج شده از اکسترودر در آن قرار میگیرند
  4. Calibrator : این بخش توسط خلا و یا آب سرد باعث تثبیت ابعاد دیوارپوش می شوند و آنها را به حالت مذاب در می آورند
  5. Haul-off : این بخش نیز وظیفه ی کشیدن یکنواخت محصولات خارج شده از اکسترودر را بر راهده دارد
  6. Cutting : این بخش مانند یک کاتر عمل می کند و دیوارپوش ها را با ابعاد مختلفی برش می دهد تا برای بسته بندی آماده شوند
  7. Tipping : در این بخش محصولات برای تخلیه شدن آماده می شوند
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *