مقایسه کفپوش PVC تایلی و رولی

4/5 - (4 امتیاز)

اگر به فکر یک پوشش مناسب برای کف منزل، اداره، فروشگاه و دیگر محل های خود می باشید احتمالا نام کفپوش های پی وی سی به گوشتان خورده است. این نوع از کفپوش ها را می توان یکی از مقاومت ترین محصولات در برابر ضربه، فشار، خط و خش نام برد و مناسب برای محل های پرتردد و شلوغ نیز می باشند و اگر از آنها در محل هایی مانند منزل استفاده کنید طول عمر بسیار بالایی خواهند داشت. اما باید بدانید که این محصولات دارای دو نمونه ی هستند که در این مطلب قصد مقایسه کفپوش PVC تایلی و رولی را داریم تا بتوانید شما را بیشتر با ساختار هر کدام از آنها آشنا کنیم.

مقایسه ظاهری کفپوش PVC تایلی و رولی

با توجه به اینکه هر دوی این محصولات کفپوش های وینیل می باشند می توان گفت در طراحی و نقش و نگار با یکدیگر تفاوتی ندارند و هر دوی آنها را می توانید در مدل های بسیار متنوعی در بازار یافت کنید. البته کفپوش هایی که به صورت تایل تولید شده اند، پس از نصب شکلی کاملا سه بعدی را برای محل فراهم می کنند و درز هایی آن ها به خوبی در کنار یکدیگر جفت می شوند و فضای خالی در بین آن به وجود نمی آید.

شکل ظاهری کفپوش PVC تایلی و رولی

در نمونه های رولی اما شرایط کمی متفاوت است و بیشتر کار به نصاب بستکی دارد. محصولات رولی را می توان با فاصله از یکدیگر قرار داد تا آنها نیز شکلی سه بعدی را برای فضا به وجود بیاورند و هم می توان کاملا به یکدیگر چسبانده شوند تا یک طرح یکپارچه را برای کف ایجاد کنند. با اینکه این محصولات نیز بسیار زیبای هستند اما اگر ضاحری بدون نقص می خواهید بهتر است تا نمونه های تایلی را انتخاب کنید.

مقاومت در برابر مایعات و رطوبت

همانطور که میدانید کفپوش های وینیل بسیار مقاوم در برابر رطوبت و آب هستند. اما تفاوتی که میان کفپوش PVC تایلی و رولی در اینجا وجود دارد مهم می باشد. اگر می خواهید کفپوش را در محل هایی مانند استخر، حمام و یا دستشویی استفاده کنید که به صورت مستقیم با آب در ارتباط هستند، بهتر است از نمونه های رولی تهیه و نصب کنید. کفپوش های پی وی سی رولی کاملا در کنار یکدیگر قرار می گیرند و در میان آنها درز وجود ندارد به همین دلیل آب و یا رطوبت از آنها عبور نمی کنند.

مقاومت در برابر مایعات و رطوبت

اما در کفپوش های تایلی این موضوع کمی فرق دارد. با اینکه تایل های این محصولات به خوبی در کنار یکدیگر جفت می شوند اما در عین حال در بخش اتصال فاصله هایی میان آنها وجود دارد و به همین دلیل ممکن است تا مایعات از این بخش ها عبور کرده و به داخل نفوذ کنند و باعث ایجاد آسیب در ساختار آن شوند.

تعمیر کفپوش PVC رولی و تایل

همانطور که احتمالا می دانید این نوع از پوشش ها را در صورت آسیب دیدگی می توانید تعمیر کرده و دوباره به حالت اولیه در بیاورید. اما این نوع تعمیر در نمونه های تایلی کفپوش PVC هزینه ی بیشتری را در پی خواهید داشت. در صورت آسیب دیدن این نمونه باید یک یا چند تایل آسیب دیده را به صورت کامل جدا کرده و با تایل های جدیدی آنها را جایگزین کنیم، که هزینه ی نسبتا بالایی را برای ما در پی خواهد داشت.

تعمیر کفپوش PVC رولی و تایل

اما در نمونه های رولی کفپوش پی وی سی شرایط متفاوت تر می باشد و در صورت وارد شدن آسیب به یک بخش از کف میتوانید این بخش را برش داده و با استفاده از یک رول سالم به اندازه ی مورد نظر آن را جایگزین کنید. پس می توان پی برد که هزینه ی تعمیر نمونه های رول می تواند پایین تر از نمونه های تایل باشد.

مقایسه فرایند نصب کفپوش PVC تایلی و رولی

نمونه های تایلی به صورت مرتب در کنار یکدیگر نصب می شوند و حتی خودتان نیز می توانید این کار را انجام دهید. همچنین این محصولات در مدت زمان کوتاهتری نصب می شوند دردسر کمتری نیز در هنگام نصب دارند. اما در نمونه های رولی به علت نبود برش های منظم و مختلف بودن روش های نصب این نوع از کفپوش ها، نصب زمانگیر تری را خواهند داشت و می توان گفت که عمل نصب این نمونه ها کار سخت تری می باشد. پیشنهاد ما در هر دو مورد این است که از یک فرد متخصص برای نصب کمک بگیرید اما باید در نظر داشته باشید که هزینه ی نصب نمونه های رولی معمولا بالاتر تمام می شود.

نصب کفپوش وینیل تایل و رول

در آخر باید بگوییم مقایسه ی کفپوش PVC تایلی و رولی از برخی نظر ها قابل انجام میباشد، اما به صورت کلی این محصولات شباهت های بسیار زیادی دارند و تفاوت های آنها در جزئیاتی می باشد که می توان بسیار با اهمیت نیز باشند. به همین دلیل توصیه می کنیم تا در هنگام خرید به نیاز های خود توجه داشته باشید و با در نظر گرفتن نکات فوق بهترین انتخاب را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *