مقایسه لمینت HPL و LPL

5/5 - (1 امتیاز)

پارکت لمینت ها و سایر انواع کفپوش و دیوارپوش ممکن است از یک لایه پوششی اضافی برای استحکام بالاتر و طول عمر بیشتر بهره مند باشند که کیفیت آن ها را بیشتر می کند و محصولاتی که دارای این لایه یا لیمنت هستند گران تر از مدل های معمولی هستند.  به طور کلی دو نوع لمینت وجود دارد که به  HPL و LPL معروف هستند و در ادامه قصد مقایسه لمینت HPL و LPL را به صورت کامل داریم تا شما نیز بیشتر با این دو نوع کاور آشنا شوید.

مقایسه ساختاری لمینت HPL و LPL

ورقه های فشار بالا یا همان HPL از طریق یک فرایند چند مرحله ای ایجاد می شود. این محصول از شش تا هشت لایه کاغذ آغشته به رزین، کاغذ تزئینی (با طرح، رنگ یا دانه چوب) و یک روکش واضح ساخته شده است. این لایه ها تحت 1000 کیلوگرم در هر متر مربع فشار، در دمای 140 درجه سانتیگراد تولید می شوند.

ورقه با فشار کم، که همچنین به عنوان تخته از پیش آماده یا ملامین شناخته می شود، یک کاغذ ملامین نازک و منفرد است که مستقیماً به یک لایه (معمولاً چوب یا تخته خرده چوب) متصل و ساخته می شود. ملامین با فشار 200-350 کیلوگرم بر متر مربع فشار تولید می شود.

دیوار پوش ها و کفپوش هایی که روکش آن ها از نوع HPL  است محصولاتی با کیفیت هستند که می توانند هم برای کاربردهای افقی و هم برای عمود استفاده شوند. از ورقه فشار بالا اغلب در پروژه های تجاری و مسکونی به عنوان نیمکت، روتختی، میز، پیشخوان و موارد دیگر استفاده می شود.

به دلیل نحوه ساخت HPL، مقاومت بالاتری در برابر ضربه نسبت به محصولات LPL دارد و این امر این محصول را برای مناطق پرتردد بسیار مناسب کرده است. لازم به ذکر است که از لمینت های تحت فشار قوی  یا HPL در ساخت لمینت ها بیشتر استفاده می شود

برای دریافت قیمت پارکت لمینت های ایرانی و خارجی وارد شوید

ملامین LPL

ملامین LPL محصولی است که برای کاربردهای عمودی، ضربه کم یا سایش کم مناسب است. این محصول برای ساخت وسایل فروشگاه، مبلمان اداری، قفسه ها، مراکز تفریحی و موارد دیگر بسیار مناسب است.

ملامین LPL

مقایسه این دو محصول از نظر قیمت بسیار دشوار است، زیرا این دو محصول بسیار متفاوت هستند.

ملامین ارزان تر از HPL است. ساخت آن به مراتب کمتر در کارخانه انجام می شود و در نتیجه می تواند با هزینه بهتری تهیه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *