مزایای دیوارپوش بتنی

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیوارپوش بتنی یکی از انواع دیوارپوش هایی است که اخیرا برای دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده از آن افزایش پیدا کرده است. این محصولات دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و همچنین در مدل های سه بعدی با استفاده از قالب های مخصوصی تولید می شوند که می توان گفت برای دکور کردن یک محل به سبک مدرن کاملا مناسب هستند. همانطور که می دانید دیوارپوش ها امروزه به یکی از اجزای جدا نشدنی دکوراسیون تبدیل شده اند و استفاده از آنها برای نوسازی و یا دکور کردن واحد ها بسیار رایج می باشد. اما این محصولات را می توانید در انواع مختلفی یافت کنید که استفاده های گوناگونی نیز دارند در ادامه به بررسی دیوارپوش بتنی می پردازیم که یکی از دیوارکوب های تازه وارد و در عین حال بسیار محبوب می باشند.

خصوصیات دیوارپوش بتنی

بتن ساختاری می باشد که از ابتدای زیرسازی یک بنا مورد استفاده قرار می گیرد. برای بسیاری از سفت کاری ها نیز از بتن استفاده می شود و دلیل آن نیز مقاومت بسیار بالایی این ماده می باشد. اما امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در دیزاین کردن واحد ها صورت گرفته است از بتن برای پوشش دیوار ها نیز استفاده می کنند و این عامل می تواند بسیار زیبا باشد.

خصوصیات دیوارپوش بتنی

از این نوع دیوارپوش ها بیشتر برای دیزاین کردن واحد های مدرن استفاده می شود و سبکی ساده گرایی یا مینیمالیستی را برای واحد به کاربرده شده ایجاد می کند. از نمونه های بارز این محصولات را می توانید در واحد های اداری، تجاری و بسیاری از واحد های مسکونی مشاهده کنید. بتن به خودی خود به علت داشتن وزن زیاد، به صورت مستقیم در پوشش ها استفاده نمی شود و با استفاده از مواد خاصی و ترکیب آن با بتن وزن آن را کاهش می دهند تا برای استفاده در دیوارپوش ها مناسب باشد. پنل های دیواری بتنی علاوه بر داخل بنا ها در خارج آنها نیز مورد استفاده قرار می گیرند و می توان با استفاده از آنها نمای بیرونی یک واحد را به راحتی دکور کنید. این محصولات با نام بتون اکسپوز نیز شناخته می شود و برخی آن را با این نام میخوانند.

انواع پنل دیواری بتنی

دیوارپوش های بتنی در انواع سایز ها و مدل ها تولید می شوند. اما در ساختار میتوان آنها را به دو دسته تقسیم کنید. ساده و سه بعدی دو نوع این محصولات می باشد که به صورت کلی دارای ویژگی های یکسانی هستند اما در ساختار کمی با یکدیگر تفاوت دارند. امروزه استفاده از دیوارکوب های 3D بسیار رایج شده است و یکی از رایجترین این محصولات پوستر دیواری سه بعدی است که در طرح هایی مختلفی طراحی و تولید می شوند.

انواع پنل های بتنی

دیوارکوب بتنی ساده :  این نوع از دیوارکوب ها دارای سطحی صاف و صیقلی هستند و بیشتر از آنها برای در دکوراسیون داخلی استفاده می شود و می تواند ظاهری بسیار زیبا را برای محل فراهم کند.

دیوارکوب بتنی سه بعدی : قسمت سطحی این نوع از دیوارپوش ها را با استفاده از قالب های مخصوصی که دارای طرح های خاصی هستند به شکل های سه بعدی در آورده اند و می توان جذابیت یک واحد را بسیار بالا ببرد. از نوع سه بعدی بیشتر برای نمای ساختمان ها و یا قسمتی از دیوار استفاده می شود که به صورت ترکیبی می توانند ظاهر بسیار مناسبی را داشته باشند.

تایل بتنی دکوراتیو برای چه محل هایی مناسب است؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که این محصولات در چه محل هایی کاربرد دارند و آیا استفاده از این نوع دیوارپوش محدودیت هایی دارد؟ در جواب باید بگوییم که استفاده از این محصولات محدودیتی ندارد، اما باید با توجه به دکوراسیون خود تصمیمی به انتخاب آنها بزنید. این محصولات برای دکور کردن یک واحد به سبک مدن بسیار مناسب هستند، و هیچ محدودیتی در این مورد برای آنها وجود ندارد.

محل های مناسب برای نصب بتن اکسپوز

اما استفاده از آنها به صورت ترکیبی برای دکور کردن واحد هایی به سبک کلاسیک و یا دیگر سبک های رایج مناسب نمی باشد و دلیل این امر نیز داشتن ظاهری مینیمالیستی آنهاست که به صورت کلی می تواند ترکیب یک فضا را از حالت نرمال خارج کند، به همین دلیل بیشتر از این محصولات برای دکور کردن واحد ها به سبک های مدرن استفاده می شود. اما به صورت کلی این محصولات را در محل هایی مانند کافی شاپ و رستوران، مراکز خرید، مغازه و واحد های مسکونی بسیار استفاده می شوند.

مزایای استفاده از دیوارپوش بتنی

مزایای استفاده از دیوارپوش بتنی

این محصو.لات دارای مزایا فراوانی هستند که توانسته است به سرعت مصرف کنندگان را به سمت خود بکشاند. در ادامه برخی از این مزایا را برای شما بازگو می کنیم :

 • مقاومت و طول عمر بسیار بالایی دارند
 • سطح آنها رنگ پذیر است و می توانید به رنگ های مختلفی آنها را تغییر دهید
 • مقاوم در برابر حرارت و آتش سوزی هستد
 • امکان استفاده از آنها در دکوراسیون داخلی و خارجی فراهم می باشد
 • مقاوم بالایی در برابر آب و رطوبت دارند
 • نصب آنها سریع و در مدت کوتاهی انجام می گیرد
 • مقرون به صرفه می باشند و توجیه اقتصادی دارند
 • وزن کمتر نسبت به بتن معمولی

معایب استفاده از دیوارپوش بتنی

با اینکه این محصولات دارای مزایای بسیاری هستند اما مانند دیگر محصولات معایبی نیز دارند که شاید با توجه به مزیت های آن قابل چشم پوشی باشد.

 • داشتن وزن بالا نسبت به دیگر دیوارپوش های رایج
 • نیاز به نصاب حرفه ای برای اجرای آن
 • حمل و نقل سخت تر به علت وزن بالا
 • عدم نصب بر روی تمامی دیوارها به علت داشتن وزن بالا

همانطور که مشاهده کردید یکی از معایب این محصولات وزن بالایی آنها می باشد . باید قبل از نصب کردن آنها تحمل بار دیوار خود را محاسبه کنید تا در هنگام نصب کردن با مشکل مواجه نشوید.

نصب و اجرای دیوارپوش بتنی اکسپوز

نصب این دیوارپوش ها در بخش داخلی و خارجی تفاوت هایی دارد و هر یک به صورت جداگانه صورت می گیرد. برای نصب دیوارپوش بتنی در داخل یک بنا با استفاده از چسب هایی پنل ها یا تایل ها را بر روی دیوار ثابت می کنند. اما این عمل در بخش خارجی ساختمان ها با استفاده از ملات صورت می گیرد و می توان در مدت کوتاهی نصب را انجام داد. با اینکه اجرای این محصولات کار پیچیده ای نمی باشد اما بهتر است این کار را به یک فرد ماهر در این زمینه واگذار میکنند تا با سرعت و کیفیت بالاتری این عمل انجام بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *