فوم سایلنت لمینت

4.9/5 - (11 امتیاز)

فوم سایلنت لمینت یکی از مهم ترین اجزای کفپوش های پارکت لمینیت است که نقش اساسی در جلوگیری عبور ارتعاشات صوتی (آلودگی های صوتی ) داشته و در عایق شدن ساختمان در برابر برودت و حرارت نیز کمک میکند. بنا به تعریف دیگر :‌

فوم لایه ای شبیه به ابر است که در زیر پارکت لمینت مورد استفاده قرار می گیرد. غالبا ضخامت این فوم ها ۱/۵ تا ۲ میلیمتر بوده و از تولید صدا در زمان حرکت بر روی پارکت لمینت جلوگیری به عمل می آورد.در ادامه به بررسی دقیق تر کاردبرد فوم ها و فوم های سایلنت می پردازیم.

چنانچه قصد خرید پارکت لمینت ،‌ نصب و اجرای لمینت ، و یا خرید فوم لمینت دارید می توانید با دفتر مرکزی مجموعه آذرخش دکور تماس حاصل کرده و با همکاران ما در ارتباط باشید.

کاربردهای فوم سایلنت لمینت

قابل توجه است که فوم کاربردهای زیادی دارد، در صنعت مبلمان ،سالنهای ورزشی و عایق کاری اما در اینجا ما فقط مصارف فوم در پارکت لمینت ها را مورد بررسی قرار می دهیم.فوم در نوع معمولی و فوم سایلنت تولید می شود.

فوم سایلنت پارکت لمینت

تفاوت فوم معمولی و سایلنت

به لحاظ ظاهری تفاوت اصلی مربوط به چگالی است بدین گونه که فوم سایلنت فشرده تر بوده و از جرم حجمی بیشتری برخوردار است۰البته فوم معمولی ارزانتر از فوم سایلنت می باشد.

با توجه به تفاوت این دو نوع فوم،کاربرد آنها نیز متفاوت خواهد بود.در کف های سرامیکی و یا سنگ شده و یا استفاده شده از سایر کفپوش ها از فوم معمولی استفاده خواهد شد.ولی در صورتی که کف سیمان و یا موارد مشابه باشد از فوم سایلنت که فشرده تر است استفاده می شود تا از ایجاد صدا در زمان راه رفتن روی پارکت لمینت جلوگیری شود.

تفاوت فوم معمولی و سایلنت

فوم ویسکوز پارکت لمینت

در واقع همان فوم سایلنت است که روکشی از آلومینیوم دارد و به آن متال سایلنت  هم می گویند. کاربرد آن نیز در کف هایی است که از سیستم حرارتی در کف به کار رفته است.فوم ویسکوز به دلیل داشتن یک روکش آلومینیومی اجازه آسیب رسانی به پارکت در زمان گرمایش از کف را نمی دهد.

کاربرد های فوم سایلنت پارکت لمینت

در حالت کلی فوم در زیر پارکت لمینت پهن می شود و به عنوان محافظ پارکت ها قرار دارد ولی با توجه به خاصیت های فوم به عنوان عایق حرارتی و یا عایق صوتی کارایی خوبی دارد و از آن برای ایجاد این نوع از عایق نیز استفاده می گردد. فوم به دلیل حالت اسفنجی خود وقتی زیر پارکت لمینت قرار میگیرد بازتاب لذت بخشی در زمان حرکت بر روی پارکت را ایجاد می کند.خصوصا افراد مسن یا افرادی که دردهایی در کف پای خود دارند از راه رفتن روی پارکت لمینت احساس آرامش بیشتری خواهند داشت.کودکان نیز در برخورد به زمین احساس درد کمتری را خواهند داشت.

کاربرد های فوم سایلنت پارکت لمینت

خلاصه مطلب:

 • فوم لایه ای اسفنج مانند است
 • در صنایع مختلف کاربرد دارد
 • در پارکت لمینت ها به ۳ صورت استفاده می شود ( فوم معمولی-فوم سایلنت-فوم ویسکوز یا متال سایلنت)

 

 • علت استفاده از فوم در پارکت لمینت:
  – ایجاد زیر سازی مسطح و صیقلی
  ـ ایجاد عایق صوتی برای کف
  ـ ایجاد عایق حرارتی
پرسش و پاسخ ها
 • فوم سایلنت 2 میل یا 3 میلیمتر ؟
  طبیعتا فوم های 3 میلیمتری به خاطر ضخامت بالاتری که دارند عایق بهتری برای صدا و..هستند البته قیمتشان هم بیشتر است و باید بر اساس بودجه ای که دارید هزینه کنید.
One thought on “فوم سایلنت لمینت
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *