عوامل موثر بر قیمت سقف کشسان

5/5 - (1 امتیاز)

ترند اول سقف های کاذب در چند سال اخیر سقف های کشسان بوده اند و به نظر می رسد که تا سال ها این سقف ها اولین گزینه برای هر تغییر دکوراسیون اساسی در سقف ها باشند چرا که از نظر طراحی هیچ محدودیتی ندارند و شما می توانید آن ها را برای پروژه های مسکونی اداری تجاری و خدماتی و..اجرا کنید. قیمت سقف های کشسان همواره مورد نظر کسانی است که دوست دارند این نوع سقف را برای محیط خود اجرا کنند و شناخت عوامل موثر بر قیمت سقف کشسان پیش از سفارش دادن مانند شناخت هر چیز دیگری مهم است. در ادامه این مقاله فاکتور های تاثیر گذار در قیمت کلی یک پروژه را معرفی خواهیم کرد.

انواع عوامل موثر بر هزینه و قیمت سقف کشسان

متراژ و ابعاد کار

طبیعتا متریالی که برای سقف های کشسان استفاده می شود بر حسب متر سنجیده می شود و هرچه ابعاد یک پروژه بیشتر باشد و مساحت سقف بزرگتر باشد شما باید هزینه بیشتری را برای کار در نظر بگیرید. این هزینه هم شامل پارچه  و ابزار آلاتی است که برای کار استفاده می شود هم سختی کار در نظر گرفته خواهد شد در ضمن طبیعتا این سقف ها سیستم نورپردازی بیشتری نیاز داشته و این هزینه نیز حساب خواهد شد. نکته ای که باید اشاره کنیم این است که دیگر عرض پارچه های سقف کشسان 3.2 متری نیست و با وجود دستگاه های تسل جدید عرض های 5.3 یا بیشتر نیز زده می شود.

انواع عوامل موثر بر هزینه و قیمت سقف کشسان

نوع سقف کشسان

سقف های کشسان تنوع نسبتا بالایی دارند و متریال هر کدام با اینکه شباهت های زیادی با هم دارند اما تفاوت هایی جزئیی دارند که در قیمت بی تاثیر نیست. جنس پارچه سقف های کششی از پی وی سی 90 درصد و 5 درصد پلاستی سایزر و 5 درصد دیگر هم افزودنی های خاص تشکیل شده است. برخی سقف ها یک لایه و برخی دیگر مانند سقف های اپلای دولایه و چند لایه اند و این موارد در کنار کیفیت متریال سفارش داده شده تاثیر زیادی در قیمت نهایی خواهند داشت.

هزینه نورپردازی 

سیستم های نورپردازی متنوعی برای سقف های کشسانی استفاده می شوند و هر کدام به نوع خود هزینه های شما را تحت تاثیر قرار می دهند. انواع رایج نور هایی که برای این سقف ها اجرا می شوند عبارتند از :

نور آپ لایت که از جلو بوده و از بیرون سقف نور به کل محیط و سقف تابیده می شود این نوع نور در سقف هایی که حالت غیر شفاف دارند به کار گرفته می شوند. نور از کنار از بیرون سقف بوده و به کمک ساید لایت ها که فیبر های خاص نوری هستند اجرا می شود. در نهایت نور های پشتی یا بک لایت هستند که شبیه اپلایت بوده اما در زاویه مقابل قرار می گیرند. برای آشنایی بیشتر با نورپردازی در سقف کشسان به این بخش سایت مراجعه کنید.

هزینه نورپردازی 

  • نورپردازی هالوژن
  • نورپردازی لوستر
  • نورپردازی فیبر نوری

سختی کار

گاهی ممکن است یک خانه با مساحت 100 متر با خانه ای دیگر با همین متراژ هزینه ای متفاوت و کمتر یا بیشتر را بابت اجرای سقف کشسان بپردازد در حالی که متریال یکسان استفاده شده است این به نوع طرح سفارش داده شده و سختی کار در محیط باز می گردد. برخی طرح ها 5 روز و برخی دیگر ممکن است 15 روز زمان ببرند و برخی دیگر تنها 2 دو روز در کل زمان پروژه و سختی که به خاطر طرح به نیروی کار تحمیل می شود در قیمت نهایی موثر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *