علت افتادن سقف کشسان

5/5 - (2 امتیاز)

سقف های کشسان یکی از نمونه های جدید از انواع سقف کاذب به شمار می رود که می توانید آنها را در بسیاری از محل ها مشاهده کنید. این محصولات به دلیل مزایای بسیاریکه دارند قابل استفاده در محل های مختلف هستند و خصوصیات آنها باعث شده تا در مدت زمان کمی محبوبیت بالایی را به دست آورند. نصب و اجرای این نوع از سقف ها کار آسانی می باشد و در مدت کوتاهی انجام می گیرد. البته این سقف ها برخی از اوقات مشکل ساز می شوند. افتادن بخشی از آنها یکی از شایعترین مشکلات به وجود آمده برای این محصولات می باشد. در ادامه به بررسی علت افتادن سقف کشسان و نحوه رفع کردن آن خواهیم پرداخت.

با اینکه این مشکل به صورت معدود دیده شده است اما در صورت بروز می تواند جلوه و زیبایی سقف شما را از بین ببرد و بهتر است تا به سرعت آن را ترمیم کنید تا پارچه پی وی سی به درستی در محل مورد نظر قرار گیرد.

شایع ترین دلایل افتادن سقف کشسان

دلایل زیادی برای  افتادن سقف های کشسان وجود دارد که عمده آنها عبارتند از :

رایجترین علت های افتادن سقف کشسان

 • عدم نصب صحیح توسط نصاب
 • آویزان کردن وسایل از سقف
 • مقاومت ضعیف دیوار
 • کیفیت پایین مواد مورد استفاده در نصب
 • تجمع میعانات بر روی پارچه پی وی سی
 • دمای بالا در محل نصب
 • آسیب مکانیکی به بخش هایی از ساختار سقف

موارد ذکر شده معمولا مشکلاتی هستند که در بیشتر مواقع با آنها رو به رو شد ایم. بیشترین آنها مربوط به عدم نصب درست پارچه به وجود آمده بودند که توسط نصاب های تازه وارد انجام شده است. البته دلایلی دیگری نیز برای این امر وجود دارد که می تواند باعث بروز این مشکل شود. یکی دیگر از دلایلی که می توان برای افتادن آنها ذکر کرد استفاده از مواد اولیه نامرغوب در هنگام نصب می باشد که این مورد نیز مربوط به نصاب می شود که برای بالا بردن سود خود از ابزار های بی کیفیت و یا دست دوم استفاده می کنند.

برای اطمینان از نصب صحیح بهتر است تا خدمات نصب سقف کشسان خود را به متخصصین با تجربه در این زمینه بسپارید تا این قبیل از مشکلات رو به رو نشوید.

روش های جلوگیری از افتادن سقف کشسان

همانطور که پیشتر نیز گفتیم عمده آسیب های وارده به این سقف ها به دلیل عدم نصب صحیح آنها صورت می گیرد. بهتر است تا در انتخاب نصاب مورد نظر بیشترین دقت را داشته باشید. به یاد داشته باشید که هیچ ارزونی بی دلیل نیست. با اینکه نصاب های با تجربه هیچ تضمینی برای کار خود نمی دهند اما تجربه ای که این افراد در نصب دارند خود می تواند بهترین تضمین برای کارفرما باشد. گفتنی است که هیچ ارزونی بی دلیل نیست و این مثل در انتخاب نصاب به مقدار زیادی صدق می کند. زمانی که یک متخصص سطح بالا را برای نصب استخدام می کنید هزینه بیشتری خواهید پرداخت ولی می توانید با خیال راحت از سقف کشسان خود استفاده کنید. همچنی بهتر است تا قبل از خرید به موارد زیر دقت داشته باشید :

جلوگیری از افتادن سقف کشسان

 1. از مواد با کیفیت خریداری و استفاده کنید
 2. نصب را با توجه به دستورالعمل های تولید کننده انجام دهید
 3. نصابان حرفه ای را استخدام کنید
 4. به درستی از سقف کشسان نگهداری کنید

با رعایت نکات بالا می توانید تضمین بیشتری برای طول عمر سقف کاذب کشسان خود داشته باشید. در مورد انتخاب نصاب نیز باید بگوییم که اغلب فروشگاه ها پس از خرید نصاب های خود را به شما معرفی خواهند کرد.

رفع افتادگی سقف کشسان

اولین گام در هنگام مشاهده افتادگی سقف، یافتن علت آن می باشد. با اینکه سقف های افتاده را خودتان نیز می توانید تعمیر کنید اما باید بتوانید علت افتادگی را به دستی تشخیص دهید. انواع افتادگی و راه حل رفع آن عبارتند از :

رفع افتادگی سقف کشسان 

 • نشتی آب از واحد همسایگان : در این حالت سقف به دلیل آب انباشه شده در آن افتاده است و برای رفع این مشکل می توان با استفاده از یک یا چندین سوراخ کوچک بر روی سطح آن، مشکل را حل کنید. در صورتی که سوراخ ها را مرتب ایجاد کنید قابل دیدن نخواهند بود.
 • پارگی قسمتی از سقف : در 95 درصد موارد باید به صورت کلی پارچه سقف را تعویض کنید زیرا پس از نصب آن دیگر کشش پارچه ممکن نخواهد بود و اجرا آن در این صورت عملی نیست.
 • افتادن بر اثر دمای بالا : اگر دلیل افتادن سقف دمای بالای اتاق باشد می توانید آن را از نو نصب کنید و بخش های اضافه را برش دهید. البته بهتر است تا دمای محل را نیز کنترل کنید.

در صورتی که نتوانستید مشکل ایجاد شده را تشخیص دهید بهتر است تا با یک متخصص در این زمینه صحبت کنید و برای تعمیر از او کمک بگیرید. البته در صورتی که سقف شما دارای گارانتی می باشد، بسیاری از این مشکلات را به راحتی می توانید با نماینده شرکت خریداری شده حل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *