طول عمر کابینت هایگلاس

5/5 - (3 امتیاز)

پس از خرید کابینت در هر سبکی بحث نگهداری آن بسیار مهم است اما در کل کیفیت متریال و ساخت و نصب شدن استاندارد کار است که طول عمر آن را تضمین می کند. کابینت های گلاس یکی از محبوب ترین مدل ها در سبک مدرن و ایده آل برای آشپزخانه ها با سایز های مختلف از کوچک به بزرگ است و در حال حاظر  در کشور ما به عنوان پر فروش ترین نوع و استایل کابینت در نظر گرفته می شود. یکی از پرسش هایی که همواره ذهن خریداران و کسانی که خرید این دسته از کابینت ها را در نظر دارند مشغول کرده است این است که طول عمر کابینت هایگلاس چقدر است ؟

در این مقاله به فاکتور هایی می پردازیم که روی طول عمر این نوع کابینت آشپزخانه مدرن تاثیر می گذارند و از طرفی عنوان خواهیم کرد که با چه کار هایی می توانید در افزایش طول عمر کابینت هایگلاس موثر واقع شوید.

طول عمر کابینت هایگلاس چقدر است ؟

در کل طول عمر کابینت ها از آن جا که در حال حاضر اکثرا با بدنه و مغزی ام دی اف ساخته می شوند مشابه است و اختلاف چندانی ندارد اما این در صورتی است که متریال و نحوه نصب و ساخت همه آن ها را یکسان و در حد استاندارد بدانیم. کابینت هایگلاس نیز بدنه ای از جنس ام دی اف دارد و اگر کیفیت این بدنه بالا باشد می تواند سال ها دوام آورده و به خوبی عمر کند. مشاهده مدل های جدید کابینت هایگلاس در این بخش از سایت.

طول عمر کابینت هایگلاس چقدر است ؟

از دیگر عوامل بسیار مهم در کیفیت و عمر کابینت می توان به روکش آن اشاره کرد روکشی که برای ساخت هایگلاس استفاده می شود پلکسی گلاس است و کیفیت ها و مدل های گوناگونی از آن در بازار موجود است و در صورت استفاده از پلکسی بی کیفیت و ارزان شاهد خراب شدن سریع روکش خواهید بود و در این صورت مغزی نیز به سرعت از بین می رود. یک روکش پلکسی گلاس با کیفیت تغییر رنگ نمی دهد و ضخامت استانداردی دارد و از طرفی در برابر آب نور خورشید و بسیاری از مواد شیمیایی مقاوم است و راحت تمیز می شود.

سایر عوامل موثر در طول عمر کابینت های گلاس

اینکه تیم سازنده کابینت و کارگاهی که شما به آن سفارشتان را می دهید با چه دستگاه هایی و با چه استانداردی کابینت ها را تولید می کند بسیار مهم است و در واقع گاها ساخت کار با رعایت تمام استاندارد ها حتی با استفاده از متریال ارزان قیمت طول عمر آن را تا حدی بالا نگاه می دارد. پس اینکه چطور بدنه و درب ها و …با هم ساخته می شوند و روکش با چه چسب و فناوری نصب می شود بسیار مهم است.

سایر عوامل موثر در طول عمر کابینت هایگلاس

استفاده از کانکتور های با کیفیت برای وصل کردن درب ها و کشو ها بسیار مهم است و در صورت بی کیفیت بودن آن ها ام دی اف مغزی می تواند آسیب ببیند و با مشکلاتی نظیر نفوذ رطوبت و کپک زدن کابینت ام دی اف و..مواجه شوید.

نصب کار هم بسیار مهم است و در واقع تاثیر بالایی در دوام کابینت هایگلاس دارد یک نصاب حرفه ای اندازه ها را دقیق زده و از پیج و ابزار های با کیفیت جهت نصب کابینت خصوصا روی دیوار استفاده می کند. قفسه ها و…باید توان تحمل وزن زیاد را داشته باشند و خم و یا ترک برندارند.

راه های افزایش طول عمر کابینت های گلاس

افزایش طول عمر کابینت های گلاس

  • برای اینکه یک کابینت با دوام بالا داشته باشید باید پیش از اینکه سفارش دهید نکاتی را رعایت کنید
  • سفارش از یک تیم حرفه ای و با سابقه
  • گرفتن تضمین کیفیت کار و متریال
  • نصب باید توسط تیم حرفه ای انجام شود و استاندارد های کار رعایت شوند.
  • پس از اجرا شدن کار شما باید در نگهداری و نظافت کابینت به صورت مرتب کوشا باشید.
  • از تماس اشیا تیز با هایگلاس جلوگیری کنید
  • سعی کنید ظروف داغ را روی صفحه کابینت قرار ندهید.
  • مطمئن شوید دیوار پشتی کابینت ها نم ندارد چرا که تماس با نم و رطوبت در میان مدت می توان آسیب های جدی وارد کند.
  • از دستمال ها و شوینده های توصیه شده برای پاک کردن و تمیز کردن کابنیت هایگلاس استفاده کنید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *