طول عمر مفید کابینت ممبران

5/5 - (5 امتیاز)

برای کسانی که علاقه به هر دو سبک مدرن و کلاسیک دارند و قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود را با نصب کابینت های جدید دارند نصب کابینت ممبران یکی از بهترین گزینه هاست. این دسته از کابینت ها که در کشور ما محبوبیت بسیار بالایی دارند با بدنه MDF و روکش خاصی ساخته می شوند که طرح و الگوی روکش به وسیله دستگاه سی ان سی زده می شود. این دسته از کابینت ها مزیت هایی نظیر ظاهر زیبا و مقاومت و دوام بالا را دارند. اما طول عمر مفید کابینت های ممبران چقدر است ؟ چگونه می توان با رعایت نکات خاص طول عمرشان را بیشتر کرد ؟ در ادامه این مقاله در رابطه با این دو پرسش موارد مهمی را عنوان خواهیم کرد.

طول عمر مفید کابینت ممبران چقدر است ؟

همانطور که گفته شد مغزی یا اسکلت این دسته از کابینت های لوکس آشپزخانه از ام دی اف ساخته شده است. ام دی اف دوام خوبی دارد به خصوص اگر نمونه های با کیفیت ایرانی یا خارجی آن برای ساخت به کار برده شوند. کابینت های وکیوم یا ممبران توسط روکشی از جنس پی وی سی که توسط دستگاه CNC دارای طرح خاصی می شود پوشیده می شوند.

طول عمر مفید کابینت ممبران چقدر است ؟

این روکش مقاومت کابینت در برابر آب را بیشتر می کند و از آن در برابر خط و خش نیز محافظت می کند. به طور کلی می توان گفت که طول عمر کابینت های ممبران در صورتی که از متریال های با کیفیت در ساخت آن ها استفاده شود بالا است اما نگهداری و مراقبت شما امری بسیار مهم است و یک فاکتور غیر قابل انکار است.

افزایش طول عمر کابینت ممبران

برای نگهداری بهتر و افزایش طول عمر کابینت های ممبران موارد مهمی را باید رعایت کنید. برای مثال مانند هر کابینت دیگری تمیز کردن و پاک کردن لکه ها و گرد گیری یکی از مواردی است که باید به صورت منظیم و مرتب و حد اقل هفته ای دوبار با توجه به میزان گرد و غبار و سایر الودگی ها انجام دهید. در مقاله تمیز کردن کابینت ممبران روش های پاک کردن انواع لکه ها و محلول های شوینده ای که می توانید استفاده کنید را عنوان کرده ایم.

افزایش طول عمر کابینت ممبران

یکی از مهم ترین فاکتور های موثر در طول عمر کابینت های ممبران کیفیت متریال آن هاست. روکش پی وی سی که روی بدنه قرار می گیرد باید با کیفیت بالایی نصب شده باشد چسب قوی و مخصوصی برای نصب آن استفاده شده باشد در غیر این صورت روکش به اصطلاح باز شده و میی افتد و این می تواند بدنه و مغزی کابینت را در معرض آسیب های دیگر قرار دهد.

سعی کنید پس از مرطوب  و یا خیس شدن صفحه و یا سطح درب های کابینت به سرعت آن ها را خشک کنید درست است که پی وی سی مقاومت بالایی در برابر آب دارد اما  ممکن است سطح درب ها پس از مدتی استفاده دارای خط و خش هایی شده باشد که شما متوجه آن نباشید و نفوذ آب از آن ها باد کردن بدنه را در پی خواهد داشت.

سعی کنید ظروف خود را به اندازه و مرتب در کابینت قرار دهید. هر کابینت وزن خاصی را تحمل می کند و شما اگر وزن زیادی را تحمیل کنید کفی کابینت کج شده و یا می شکند.

سایر نکات

سایر نکاتی که بهتر است برای مراقبت بهتر رعایت کنید عبارتند از :

  • از کشیده شدن اشیا تیز و لبه دار روی درب و صفحه جلوگیری کنید.
  • حتما از خدمات تیم حرفه جهت ساخت و نصب استفاده کنید.
  • از تابش نور خورشید به صورت مستقیم روی درب ها جلوگیری کنید.
  • از کیفیت بالای اتصالات مطمئن شوید ( ریل ها – پیچ ها و دستگیره ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *