سقف کشسان اپوکسی

5/5 - (2 امتیاز)

تنوع در دکوراسیون داخلی بسیار مهم است و همین دلیل اصلی محبوبیت بسیار بالای سقف های کشسان بوده است چرا که آن ها تنوع بسیار بالایی در رنگ و طرح دارند و می توان آن ها را در هر محیطی به راحتی نصب کرد. سقف کشسان اپوکسی یکی از خاص ترین مدل های این پوشش هاست که در ادامه قصد بررسی آن را داریم.

اپوکسی چیست

اپوکسی به هر یک از اجزای اساسی یا فرآورده های نهایی درمان شده رزین های اپوکسی و همچنین یک نام محاوره ای برای گروه عملکردی اپوکسید اشاره دارد. رزین های اپوکسی، همچنین به عنوان پلی اپوکسیدها شناخته می شوند، دسته ای از پلیمرها و پلیمرهای واکنشی هستند که حاوی گروه هایی از این ماده هستند.

اپوکسی چیست

رزین های اپوکسی ممکن است با خود از طریق هموپلیمریزاسیون کاتالیزوری یا با طیف وسیعی از هم واکنش دهنده ها از جمله آمین های چند منظوره، اسیدها (و انیدریدهای اسید)، فنل ها، الکل ها و تیول ها (که معمولاً مرکاپتان نامیده می شوند) واکنش نشان دهند. این واکنش دهنده های مشترک اغلب به عنوان سخت کننده یا درمان کننده نامیده می شوند و واکنش اتصال متقابل معمولاً به عنوان درمان کننده نامیده می شود.

واکنش پلی اپوکسیدها با خود یا با سخت کننده های چند منظوره، یک پلیمر گرمازا را تشکیل می دهد که اغلب دارای خواص مکانیکی مطلوب و مقاومت حرارتی و شیمیایی بالا است.

اپوکسی دارای کاربردهای گسترده ای است، از جمله پوشش های فلزی، استفاده در الکترونیک یا اجزای الکتریکی و LED، مقره های الکتریکی با فشار بالا، تولید برس رنگ، مواد پلاستیکی تقویت شده با الیاف و چسب ها برای اهداف ساختاری و اهداف دیگر.

کاربرد سقف کشسان اپوکسی

در ابتدا باید بگوییم که چیزی به عنوان سقف کشسان اپوکسی وجود ندارد و این عبارت تنها به خاطر همراهی سقف کشسان با کف اپوکسی رواج یافته و اکنون در بازار به سقف های اپوکسی که براق هستند نیز این نام اطلاق می شود.

کاربرد سقف کشسان اپوکسی

سقف کشسان اپوکسی دارای طرح های متعدد و گسترده ای می باشد. این سقف ها در کنار کف پوش های نامبرده می توانند زیبایی گسترده ای را به ارمغان آورند. همچنین این سقف دارای شباهت های بسیار زیادی با سقف آیینه ای می باشد.

از آنجایی که این پوشش ها دارای هزینه بسیار گسترده ای می باشند بنابراین این سقف ها بیشتر در مکان های لوکس و فوق لاکچری مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین توقع نداشته باشید که این سقف ها را همه جا مشاهده کنید.

نصب سقف اپوکسی

برای نصب این سقف ها ابتدا مکان به طور کلی تمیز شده و کف پوش اپوکسی نصب می گردد. برای نصب سقف اپوکسی باید در ابتدا پانل های آکوستیک قرار داده شوند و سپس رزین مورد نظر روی آن ها قرار گیرد. دقت کنید که نصب سقف بسیار گران تر از نصب کف خواهد بود چرا که فرایند آن سخت تر و زمان بر تر است. اگر می خواهید با فرایند نصب سقف کشسان باریسول بیشتر اشنا شوید به این مقاله مراجعه کنید.

نصب سقف اپوکسی

همان گونه که قبلا نیز اشاره شد این سقف ها به دلیل دارا بودن هزینه بسیار زیاد کمیاب می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *