زیرسازی کفپوش PVC

5/5 - (3 امتیاز)

کفپوش ها از پرکاربرد ترین اجزای دکوراسیون داخلی می باشند، همچنین می توان گفت این محصولات جزئی جدانشدنی از دکوراسیون هستند که امروزه باید به آنها توجه ویژه ای داشت. البته گفتنی است که در هنگام انتخاب کفپوش دست شما باز است و نمونه های مختلفی در اختیار کاربران می باشد که می توانند با استفاده از هر یک به دکور کردن واحد خود بپردازند. پیش از این نحوه زیرسازی پارکت لمینت ها را بررسی کرده بودیم و اکنون قصد بررسی زیرسازی کفپوش PVC را داریم که یکی از کفپوش ها پرمصرف حال حاضر می باشد.

کفپوش های پی وی سی یا وینیل تولید شده از پلی وینیل کلراید می باشند که نوعی پلاستیک بسیار مقاوم است. این ماده به علت داشتن طول عمر بالا در ساختمان سازی به مقدار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و می توان آن را در جای جای یک واحد مشاهده کرد.

علت زیرسازی کفپوش PVC

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از کاربران به وجود می آید علت انجام دادن زیر سازی می باشد که در جواب این سوال باید بگوییم، یکی از مهمترین مراحل نصب کفپوش زیرسازی آن می باشد که اگر درست انجام نشود ممکن است بازده خوبی را نداشته باشد و پس از مدتی آسیب ببیند و قابلیت استفاده را از دست بدهد. در ضمن کفپوش های پی وی سی را نمی توان بر روی سطوحی که دارای پستی و بلندی هستند نصب کنید و باید برای ابتدا سطح مورد نظر را کاملا هموار کنید تا برای نصب آماده شود.

زیرسازی کفپوش پس وی سی

به صورت کلی آماده کردن کف برای نصب کفپوش را زیرسازی کفپوش PVC می گویند. البته این کار تنها برای کفپوش های پی وی سی انجام نمی شود و قبل از نصب هر نوع کفپوشی باید زیرسازی آن صورت بگیرد تا به خوبی بر روی سطح قرار گرفته و بتوان از آن استفاده کرد. گفتنی است که در صورت انجام ندادن زیرسازی صحیح ممکن است که مشکلاتی برای شما به وجود بیاید که هزینه ها بالاتری را همراه داشته باشد.

نحوه زیرسازی کفپوش پی وی سی

خبر خوبی که در اینجا وجود دارد این است که زیرسازی کفپوش های وینیل کار سختی نمی باشد و می توان این کار را در زمان کوتاهی انجام داد. با اینکه همیشه پیشنهاد ما این است که برای کارهای حساسی مانند زیرسازی و یا نصب کفپوش ها از یک فرد متخصص کمک بگیرید، در صورتی که کمی با این کار آشنا باشید می توانید خودتان این کار را انجام دهید. به طور کلی هنگام زیرسازی کفپوش های پی وی سی باید سطح را هموار کنید تا کفپوش به خوبی بر روی کف قرار بگیرد و بچسبد.

روش انجام زیرسازی کفپوش PVC

برای این کار بهتر است تا از ملات مخصوص استفاده کنید که با استفاده از پودر سنگ، سیمان و چسب بتن تشکیل شده. این ملات برای پوشاندن پستی و بلندی ها بسیار مناسب است اما در صورتی که فکر می کنید آماده کردن آن برای شما کار مشکلی است می توانید با استفاده از ملات های آماده که برای زیر سازی در ابزار فروشی ها موجود هستند استفاده کنید. ملات را به خوبی بر روی کف پخش کنید و برای این کار می توانید از یک کاردک کاملا صاف کمک بگیرید. بعد از اینکه به خوبی سطح را مسطح کردید باید منتظر بمانید تا ملات خشک شود.

اتمام زیرسازی کف پی وی سی

پس از اینکه سطح زیرسازی کار شما به خوبی خشک شد به سراغ نصب کفپوش ها بروید. برای نصب نیاز به چسب مخصوص دارید که در بیشتر ابزار فروشی ها یافت می شود. چسب های مخصوص را بر روی کف به مقدار نیاز بزنید و منتظر بمانید تا کمی خشک شود و سپس کفپوش ها را به ترتیب بر روی آن قرار دهید. بهتر است برای اطمینان از چسبیدن کفپوش بر روی آن اشیای سنگینی قرار دهید تا به خوبی بر روی کف ثابت شود.

زیرسازی و اجرای کفپوش pvc

همانطور که مشاهده کردید زیرسازی کفپوش PVC و اجرای آنها کار زمان بری نمی باشد. تنها چیزی که باید به آن دقت ویژه ای داشته باشید مسطح کردن سطح است که البته نمی توان گفت کار ساده ای است. همچنین اگر تصمیم به خرید کفپوش وینیل دارید بهتر است تا به این بخش از سایت آذرخش دکور مراجعه کنید تا مدل های متنوعی از این محصولات را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *