روغن کاری پارکت لمینت

4.3/5 - (6 امتیاز)

با گذشت زمان، کف چوبی و پارکت لمینت ممکن است براقیت و رنگ قبلی خود را از دست بدهد. این موضوع به احتمال زیاد به این دلیل است که کف پوش شما به روغن و طراوت احتیاج دارد. روغن کاری پارکت لمینت به افزایش ظاهر کلی سطح آن و همچنین افزودن محافظت و تغذیه کمک می کند.

اگر می خواهید کفپوش چوبی و لیمنت را روغن کاری کنید، در مرحله اول باید مزایای این کار را بدانید و از اقدامات مناسب مطلع باشید.

مزایای روغن کاری پارکت لمینت و کف چوبی

ماندگاری

اولاً، روغن کاری کف پوش چوبی و پارکت لیمنت به ماندگاری آن کمک می کند. روغن ظاهر کف را احیا می کند. همچنین از سطح کف محافظت می کند تا برای مدت طولانی تر زیبایی خود را حفظ کندـ کفپوش چوبی تشنه است. این نکته ممکن است عجیب به نظر برسد، اما درست است.

بدون محافظت روغن از سطح، چوب شما هر آب و رطوبت را می نوشد. اگر این آب وارد چوب شود، کف زمین حرکت می کند و می تواند باعث آسیب دیدگی در طولانی مدت شود. از طرف دیگر، با یک پوشش محافظ روغن، کف پوش شما قادر به جذب این رطوبت نیست، بنابراین از پارکت لمینت شما محافظت می کند.

مزیت های روغن کاری پارکت لمینت

عوامل ماندگاری و دوام روغن کاری کفپوش های چوبی، آن را برای صاحبان حیوانات خانگی مناسب کرده است. به عنوان مثال، هر گونه خراش ناشی از چنگال یا دندان حیوان خانگی شما می تواند به سادگی ساییده شده و روی آن روغن کاری شود.

کف پوش چوبی روغنی جزئیات هر تخته را به طرز شگفت انگیزی به نمایش می گذارد. در نتیجه، بسته به روغنی که استفاده می کنید طیف گسترده ای از تن و رنگ را فراهم کرده است.

از بین بردن لکه

پارکت لمینت های خشک در برابر آسیب دیدن و لکه ها مصون نیستند یک روکش ساده روغنی از لکه های ناخواسته جلوگیری می کند. روغن خود به عنوان یک لایه محافظ عمل می کند، به طوری که نمی توان مایعات را به الیاف چوب جذب کرد. از خشک شدن و ترک خوردن کف خود جلوگیری کنید قیمت انواع پارکت لمینت را در اینجا مشاهده و خریداری نمایید.

جلوگیری از ترک

در موارد شدید، کف شما به دلیل کمبود روغن که به می تواند ترک بخورد. اگرچه این مورد فقط در شرایط خاص دیده می شود اما باید مراقب ضرورت روغن کاری منظم کف چوب خود باشید.

هر نوع کف سخت نیاز به نگهداری دارد. با این حال، مراقبت مناسب از کف چوبی روغنی خود باعث می شود که شما نیازی به ماسه کاری مجدد نداشته باشید. روغن کاری پارکت لمینت شما باید بخشی از برنامه معمول نگهداری کف پوش چوب شما باشد.

همان گونه که گفته شده روغن کاری کف پوش های چوبی به طول عمر کف کمک می کند. از خراش حیوانات خانگی محافظت می کند. در صورت بروز علائم، رفع سریع و آسان آن باعث نمایان شدن جزئیات و رنگ آن می شود. روغن کاری به حفظ ظاهر کف شما کمک می کند تا در برابر لکه های مایع محافظت شود. از خشک شدن و ترک خوردگی کف شما جلوگیری می کند.

روش روغن کاری پارکت لمینت

اگر کف یا پارکت لمینت های شما قبلا روغن کاری شده باشد، می توانید روغن را مستقیماً روی آن بمالید. برای کف هایی که دارای روکش های مختلف هستند، مانند لاک الکل، باید سطح آن را سنباده بزنید تا به چوب خالص برسید. اگر بعد از دریافت کف جدید روغنی، یک لایه لمسی اضافه می کنید، نیازی نیست که آن را سنباده بزنید.

روش روغن کاری پارکت لمینت

ظرف روغن را کاملاً هم بزنید تا مطمئن شوید همه اجزا به خوبی مخلوط شده اند. از برس یا غلتک سفت استفاده کنید و روغن را به طور یکنواخت و با دانه چوب استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که روغن به طور نازک پخش شده است تا لایه های شما یکنواخت شود. قبل از استفاده از لایه های بیشتر ، روغن را بگذارید تا خشک شود. بسته به نوع روغن ، هر کجا بین 1 تا 3 لایه استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که هر لایه قبل از استفاده یک لایه جدید خشک است.

برای اطمینان از بهترین نتیجه برای کف خود، همیشه دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید. این دستورالعمل معمولا روی ظرف روغن نوشته شده است.

زمان مناسب روغنکاری پارکت های چوبی

برای مصارف خانگی، ما توصیه می کنیم هر 2 سال یکبار کف روغن کاری شود، ممکن است بسته به میزان استفاده از کفپوش خود ، زودتر این کار را انجام دهید.

اگر طیف وسیعی از کفپوش های روغنی را خریداری می کنید، توصیه می کنیم پس از خریداری کفپوش کف آن را دوباره روغن کاری کنید.

به این دلیل که کفپوش شما ممکن است چند ماه نگهداری شده باشد و شاید کمی خشک باشد. رنگ آمیزی مجدد کف جدید خود رطوبت اندکی را که نیاز دارد افزایش می دهد. با این کار می توانید رنگ بیشتری به کفپوش ببخشید و دوام آن را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *