رفع صدای کابینت

5/5 - (4 امتیاز)

بسیاری از افراد هستند که از صدای جیر جیر کابینت های آشپزخانه خود خسته شده اند و نمی دانند چطور باید این صدای عذاب آور را از بین ببرند. صدای جیر جیر پس از مدتی استفاده از کابینت ها و در واقع قدیمی شدن آن ها کم کم شروع به ظاهر شدن می کند و باید برای حل آن روش هایی را اتخاذ کرد که در ادامه این مقاله روش ها و نحوه رفع صدای کابینت آشپزخانه را به طور کامل عنوان خواهیم کرد.

علت صدای جیر جیر لولای کابینت

صدایی که می شنوید از لولای درب ها ناشی می شود و علت آن هم قدیمی بودن و سال ها کار کردن آن لولا هاست. عدم رگلاژ و یا تنظیم بودن لولا ها نیز یکی دیگر از دلایل رایج است که این علت ممکن است حتی برای کابینت هایی که تازه نصب شده اند هم صدق کند. از سایر دلایل می توان به زنگ زدن لولا ها اشاره کرد که ان هم نشان دهنده قدیمی بودن کابینت هاست. ضعیف بودن کیفیت لولا نیز در این صدا تاثیر خواهد داشت و اگر از مدل های ارزان قیمت و بی کیفیت استفاده شود نمی تواند به خوبی وزن درب کابینت را تحمل کند و در مدت کوتاهی از رگلاژ خارج می شود و صدا می دهد.

علت صدای جیر جیر لولای کابینت

اگر کابینت های آشپزخانه به خوبی تمیز نشوند و در واقع در نگهداری آن ها تلاشی صورت نگیرد جرم ها و چربی ها و..در لولا ها تجمع کرده و پس از مدتی کوتاه صدای جیر جیر با باز و بسته کردن درب ها به گوش می رسد. تمیز کردن کابینت آشپزخانه و نگهداری از آن چگونه است ؟ در این مقاله مهم ترین نکات را در این رابطه بخوانید.

روش رفع صدای لولای کابینت آشپزخانه

روش های زیادی رفع صدای کابینت وجود دارد و بیشتر بستگی به علت صدا دارد برای مثال اگر لولا ها پوسیده باشند بهتر است آن ها را تعویض کنید!

روغن کاری لولای کابینت

همانطور که می دانید روغن کاری یکی از روش های موثر برای از بین بردن صدای جیر جیر در بسیاری از مکانیزم های باز و بسته شدن است از درب کابینت ها گرفته تا درب خانه و…روغن با ویسکوزیته مشخص و مخصوص را می توانید به راحتی در بازار پیدا کنید و هم در مدل های قطره ای و هم در مدل های اسپری وجود دارد

روش رفع صدای لولای کابینت آشپزخانه

معمولا روغنی که برای اینکار استفاده می شود همان روغن چرخ خیاطی و یا گریس است و ظروفی که در آن ها روغن قرار دارد یک نازل دارند که بتوانید به راحتی در جایی که باید روغن را بریزید. پس از اینکار چند بار درب ها را باز و بسته کنید و دیگر صدایی را نخواهید شنید!

نحوه از بین بردن صدای کابینت در خانه

اگر می خواهید یک راه حل موقت اما موثر را سریعا اعمال کنید و فعلا دسترسی به روغن های مخصوص را ندارید می توانید از صابون و یا کره استفاده کنید به این صورت که صابون را به لولا ها بکشید و چربی که روی صابون وجود دارد تا حد زیادی صدا را از بین می برد کره نیز به همین شکل عمل می کنید فقط در هنگام مالیدن کره به لوله ها مواظب باشید به جای دیگر اثابت نکند و سبب کثیف شدن کابینت ها نشود.

نحوه از بین بردن صدای کابینت در خانه

اگر این روش ها جواب ندادند می توانید لولا ها را باز کنید و سپس به خوبی آن ها را روغن کاری کنید و دوباره سرجایش بگذارید دقت کنید که در باز کردن لولا ها ضربه های سنگینی به آن ها وارد نکنید و یا آسیبی به درب کابینت ها وارد نشود. از دیگر شیوه های نسبتا رایج می توان به استفاده از موم پارافین اشاره کرد به این صورت که می گذارید یک شمع به خوبی و به مقدار لازم روی اجاق ذوب شود و سپس پین لولا ها را به خوبی به پارفین اغشته کرده و دوباره سرجایش قرار می دهید و لولا ها را نصب می کنید.

زنگ زدن لولای کابینت

اگر کابینت های شما قدیمی باشند احتمالا تا اکنون به خاطر تماس با اب و ..زنگ زده باشند اگر اینطور باشد حتما در هنگام باز و بسته کردن درب ها متوجه صدای جیر جیر خواهید شد و باید فکری به حال آن بکنید اگر از ظاهر و سبک کابینت ها راضی هستید و بدنه و درب و صفحه کابینت شما آسیب ندیده اند می توانید در صورت زیاد بودن میزان زنگ و پوسیدگی لولا ها را تعویض کنید اما اگر درب و …هم آسیب دیده اند و کابینت های شما زیبایی گزشته را ندارند بهتر است با نصب کابینت های جدید تر شکوه و زیبایی را به خانه خود برگردانید.

یکی از راه های از بین بردن زنگ زدگی لولا استفاده از سیم ظرفشویی است. به این صورت که لولا را باز می کنید و تمام بخش هایی که اکسید شده اند را با سیم ظرفشویی به خوبی می سایید تا زنگ زدگی از روس سطح لولا جدا شده و دوباره سطح لولا تا حد زیادی سیقلی شود. در آخر روغنکاری کرده و دوباره لولا ها را ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *