صدای جیر جیر پارکت لمینت

4.8/5 - (5 امتیاز)

پارکت لمینت ها یکی از پوشش های داخلی محیط های خانگی ، اداری و یا تجاری است که اخیرا جایگزین سرامیک و پارکت نوع چوبی آن شده است. این نوع کفپوش دارای مزایا و معایبی هستند در این مقاله به بررسی و جلوگیری یکی از آنها یعنی صدای جیر جیر پارکت لمینت می پردازیم. صدای تولید شده که به دلیل عدم نصب صحیح یا زیر سازی صحیح ایجاد می شود معمولا پس از مدتی از نصب ، هنگام راه رفتن برای شما و طبقه ی پایین آزار دهنده است.

جیر جیر کردن پارکت لمینت

برای این مشکل دلایل زیادی وجود دارد که در ادامه به شرح آن می پردازیم؛

  • ناهموار بودن کفپوش
  • نصب ضعیف و غیر اصولی
  • زیر سازی نامناسب
  • فوم نامناسب
  • رطوبت زیاد
  • وزن و بار اضافی

جیر جیر کردن پارکت لمینت

رفع صدای جیر جیر پارکت لمینت

برای حل این مشکل ابتدا باید از یک متخصص با تجربه در نصب کمک بگیرید. این مسئله را میتوان با صافکاری کف اصلی و یا افزایش ارتفاع کف برطرف نمود. در صورتی که پارکت لمینت ا کیفیت بالایی برخوردار باشد به راحتی میتوان تایل های ان را به یکدیگر متصل کرد و سطحی هموار ایجاد کرد در حالی که اینطور نباشد ممکن است مشکل جیر جیر کردن پارکت لمینت بعد از چند مدت ایجاد شود. بنابراین سعی کنید انتخاب پارکت لمینت خود را روی محصولات با کیفیت محدود کنید .

تعمیر پارکت لمینت را میتوانید در این مقاله مطالعه کنید.

در ویدیوی بالا یکی از بهترین روش های از بین بردن صدای پارکت لمینت را مشاهده می کنید. در این روش در صورتی که صدا به خاطر فاصله بین تایل ها بود کمی پورد بچه را روی قسمت مورد نظر ریخته و درست مانند ویدیو آن را به درون شکاف بین تایل ها وارد کنید و در آخر تمیز کنید خواهید دید که دیگر صدای جیر جیری پس از این کار وجود نخواهد داشت.

ناهموار بودن سطح پارکت

یکی از دلایل اصلی جیر جیر و تولید صدا پارکت لمینت ها ناهموار بودن سطح زیرین آنهاست. اگر اقدام به تعویض پارکت کرده اید و به تازگی این مشکل رخ داده است، ابتدا بررسی کنید که برای پارکت لمینت قبلی نیز این مشکل وجود داشته یا خیر. در صورتی که این مشکل برای پارکت جدید رخ داده است دلیل آن نصب اشتباه و ضعیف آن است. در صورتی که مشکل از سطح زیرین پوشش باشد و نه از روش نصب آن ها باید با یک متخصص مشورت کنید تا سطح اصلی زیرین را صاف و هموار کنید تا از شر صدای لمینت ها راحت شوید.

ناهموار بودن سطح پارکت

در صورت وجود این چنین مشکلی می توانید پارکت ها را به راحتی باز کرده و از هم جدا کنید اما اگر پارکت ها از کیفیت پایین بر خوردار باشند احتمال زیاد مکانیزم قفلی آن ها می شکند و غیر قابل استفاده می شوند اما در نمونه های با کیفیت به راحتی می توان آن ها را باز کرد و دوباره سر جایشان نهاد.

نصب غیر اصولی و ضعیف

معمولا پارکت هایی که در مناطق گرم و مرطوب نصب میشوند بعد از مدتی متورم شده و شروع به جیر جیر کردن میکنند. البته این مشکل بیشتر در پارکت این چوبی است نه پارکت لمینت ها . توصیه کنندگان گفته اند برای نصب پارکت در این مناطق حتما بین تایل ها فاصله ای بین 1خ میلی متر گذاشته شود که در صورت متورم شدن مشکلی را بوجود نیاورد.

نصب غیر اصولی و ضعیف

همچنین تایل ها باید در دمای محیط قبل از نصب قرار بگیرند که با آن هماهنگی پیدا کنند. در مراحل نصب نباید فردی روی تایل راه برود و یا اینکه بلافاصله بعد از نصب وسایل روی آن قرار بگیرد.

راه حل

افزایش فضای خالی بین تایل ها تا حدی که ممکن است. برای نصب بهتر و هموار بودن آن سعی کنید از فرد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرد. در صورتی که تایل ها متوم شده اند آنها را جدا کرده و سعی کنید بین آنها فضای خالی را با استفاده از چکش و ابزارهای ساده دیگری ایجاد کنید.

زیر سازی نا مناسب

زیر سازی مهم ترین بخش در نصب و اجرای لمینت است که اگر به آن توجه نشود عمر و دوام کفپوش پایین آمده و دردسرهای زیادی به دنبال خواهد داشت. به صدا افتادن پارکت لمینت نیز یکی از این دردسر ها می باشد!

برای پیش گیری از این مسئله باید نصب پارکت لمینت را به افراد متخصص بسپارید !

استفاده از فوم نامناسب

فومی زیر لمینت در دو نوع ساده و سایلنت وجود دارد. این دو نوع فوم هر یک در مکان های خاصی به کار برده میشود. مکان هایی که کف سیمانی دارند بهتر است از فوم سایلنت استفاده کنند.

تاثیر رطوبت زیاد بر پارکت

با توجه به اینکه کفپوش های لمینت از چوب ساخته شده اند، رطوبت یکی از عوامل تاثیر گذار روی عمر اکثر پارکت لمینت ها می باشد. برای حل این مسئله باید کلیک های لمینت را زمان نصب پارافین زد و از کفپوش هایی که در برابر رطوبت و آب مقاومت بالایی دارند استفاده کرد.

فشار وارده به پارکت لمینت

توجه داشته باشید که هنگام جابه جایی اجسام سنگین و نوک تیز فشار بالایی به کفپوش وارد نکند. خصوصا پارکت لمینت های براق در برابر اجسام نوک تیز و سنگین بسیار حساس هستند و به راحتی روی آنها خط و خش می افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *