جزیره کابینت آشپزخانه

5/5 - (2 امتیاز)

در طراحی کابینت برای آشپزخانه های بزرگ و متوسط معمولا  جزیره کابینت آشپزخانه را نیز قرار می دهند این جزیره ها که به تازگی در کشور ما محبوب شده اند می توانند هم در بهتر به نظر رسیدن طرح کلی موثر باشند و هم اینکه کاربرد های زیادی دارند و در امر مدیریت فضا بسیار کارامد می باشند. طراحی خود جزیره بیشتر با توجه به سلیقه مشتری انجام شده و در آن طرح کلی کابینت ها و البته رنگ بندی را در نظر می گیرند.

انواع مدل جزیره کابینت آشپزخانه

جزیره ها در مدل های بسیار متنوعی طراحی و ساخته می شوند یکی از بخش های مهم هر جزیره ای میزی است که برای آن دیزاین می شود. . میز جزیره را می توانید به شیوه های مختلفی سفارش دهید در مدل های تک رنگ و دو رنگ و با ساختار های هندسی بسیار متنوع. تاثیر گذذار ترین عوامل در نحوه طراحی این میز عبارتند از :

انواع مدل جزیره کابینت آشپزخانه

 • سایز و مساحت کلی آشپزخانه
 • معماری و نوع ساختار هندسی آشپزخانه
 • طرح دکوری انتخاب شده
 • طرح روکش کابینت ها و سبک کابینت ها
 • سلیقه شخصی افراد
 • میزان فضای باقی مانده پس از نصب کابینت ها

انواع طراحی های مختلف میز جزیره

طراحی هندسی

اشکال هندسی محبوب و رایجی که برای ساخت میز استفاده می شوند شامل مربع مستطیل ال شکل هلالی یا گرد و یو شکل می باشند و بسته به مساحت فضا و مواردی که گفته شد یکی از طرح ها انتخاب می شود. جزیره های 4 گوش ساده ترین مدل طراحی به شمار رفته و بیشترین سفارش را دارند و در عین سادگی یک زیبایی خاص و نظم منحصر به فردی را به فضا القا می کنند.

انواع طراحی های مختلف میز جزیره

جزیره L شکل

طراحی جزیره های ال شکل نیز در کشور ما بسیار رایج بوده و در سبک کابینت مدرن بیشتر شاهد این نوع دیزاین هستیم. این طرح به گونه ایست که برای فضای های کوچک نیز مناسب بوده و به  عنوان یک جدا کننده آشپزخانه و پذیرایی در نظر گرفته می شود ال شکل بودن می تواند به شما فرصت این را دهد که از یک سمت برای میز غذا خوری و از سوی دیگر برای ظرفشویی و…استفاده کنید.

مدل جزیره ال شکل L

جزیره گرد یا هلالی

طرح دیگری که همواره در حال محبوب تر شدن می باشد و شاهد این هستیم که در هر دو سبک کابینت کلاسیک و مدرن اجرا می شود هلالی و یا جزیره گرد می باشد. این جزیره ها را می توانید به صورت یک ضلع هلالی دو ضلع و یا کاملا دایره ای سفارش دهید و تنوع بسیار بالایی از نظر ظاهری پیش روی شما خواهد بود.

جزیره گرد یا هلالی

بهتر است بدانید که علت نام گذاری این بخش از آشپزخانه این است که درست در وسط فضا نصب شده و حالت یک جزیره را دارد. سطح این جزیره را می توانید از کانتر های مختلفی انتخاب و نصب کنید از سنگ گرفته تا چوب و یا صفحه های مصنوعی برای ساخت اسکلت میز نیز می توانید از ام دی اف یا تمام چوب استفاده کنید و در کل سازگاری با کابینت های شما نکته مهمی است که باید در نظر داشته باشید.

طراحی زیر میز جزیره

بخش فضای زیر میز یکی دیگر قسمت های مهم در طراحی کلی یک جزیره می باشد ودر کنار طراحی هندسی و یا دیگر شکل ها که بیشتر روی میز بازتاب داده می شود بخش زیرین نیز بسیار مهم بوده و باید مواردی خاص را در دیزاین آن در نظر داشت.

 • میز جزیره خالی
 • ویترین شیشه‌ای
 • کابینت و کشوهای زیر میز
 • شلف‌های فانتزی
 • طراحی ترکیبی

میز جزیره ساده

اگر می خواهید جزیره ای ساده تک کاربردی و قیمت مناسب را در آشپزخانه خود اجرا کنید این مدل جزیره به شما پیشنهاد می شود چرا که می توانید از آن برای میز نهار خوری استفاده کنید و برای دیگر کاربرد ها باید یک سینک و یا اجاق را به دلخواه روی آن نصب کنید اما در حالت ساده بسیار ساده و کم هزینه خواهد بود و سایز آن هم معمولا کوچک است

میز جزیره ساده 

طراحی جزیره با کابینت و کشو

این طرح هزینه بیشتری را در پی می برد و دارای کابینت ها و کشو هایی است که کاملا با مدل کابینت های نصب شده هماهنگی خواهد داشت. این مدل جزیره هم برای فضا های کوچک و بزرگ مناسب است و با توجه به اینکه گنجه هایی در آن تعبیه می شود شما می توانید در امر مدیریت فضا بهتر کار کنید و برای ظروف و لوازم بیشتری فضا خواهید داشت. با  توجه به سایز کلی میز می توان یک بخش از زیر  آن را خالی طراحی کرد به گونه ای که صندلی هایی در آن جا قرار گیرند و یک میز غذا خوری زیبا نیز داشته باشید.

طراحی جزیره با کابینت و کشو

جزیره متحرک آشپزخانه

جزیره های متحرک یک طرح جدید در دکوراسیون آشپزخانه می باشند و این میز ها دارای چرخ هایی هستند که به ان ها اجازه حرکت را می دهد و این یک مزیت بزرگ به شمار می آید به خصوص اگر در یک فضای کوچک تر قصد نصب جزیره را دارید. با توجه به چرخ دار بودن میز حرکت دادن آن بسیار ساده خواهد بود از سویی شما هر لحظه که بخواهید می توانید با جا به جا کردن میز فضایی باز تر را برای خود ایجاد کنید.

جزیره متحرک آشپزخانه

نمونه و مدل جزیره آشپزخانه جدید

نمونه و مدل جزیره آشپزخانه جدید

عکس جزیره آشپزخانه کلاسیک

قیمت جزیره کابینت

جزیره مدرن آشپزخانه

مدل جزیره کلاسیک آشپزخانه

جزیره کلاسیک سفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *