تمیز کردن کابینت ممبران

5/5 - (4 امتیاز)

کابینت های ممبران یکی از محبوب ترین استایل ها برای آشپزخانه هایی هستند که هم قرار است از المان های سبک مدرن و هم سبک کلاسیک استفاده کنند. این کابینت ها که در سال های اخیر در کشور ما بسیار محبوب شده اند دارای طرح خاصی هستند که توسط دستگاه سی ان سی زده می شود و بدنه آن ها از ام دی اف است. تمیز کردن کابینت های ممبران با توجه به طرح و الگویی که دارد و شیار های متعدد آن ها امری مهم است و شما باید همیشه این کابینت ها را تمیز کنید تا هم ظاهر زیبای خود را حفظ کنند و هم طول عمر روکش آن ها بالاتر رود.

روش تمیز کردن کابینت ممبران

از آن جا که این دسته از کابینت ها دارای شیار های زیادی هستند شما باید پیش از هر چیزی اقدام به گرد گیری کنید. گرد گیری را به آرامی انجام دهید و به خوبی تمام نقاط را از گرد و غبار پاک کنید. چرا که وجود گرد و غبار در شیار ها سبب می شود تا این غبار ها با کمی رطوبت یا چربی به سطح روکش بسچبند و جلای ان را از بین ببرند و این مورد به مرور زمان سبب خراب شدن جلوه کابینت ها می شود. پس با دقت تمام درز ها و شیار های درب ها و کشو ها و سایر قسمت ها را گرد گیری کنید. سفارش کابینت ممبران در این بخش از وب سایت + طرح های خاص با قیمت فوق العاده

روش تمیز کردن کابینت ممبران

پس از حذف گرد وغبار از روس سطوح نوبت به پاک کردن لکه ها می رسد شما در ابتدا باید نوع لکه ها با خوب تشخیص دهید اما در کل بیشتر لکه ها ناشی از ریختن مواد غذایی و چربی ها هستند و روش های کلی برای پاک کردن آن ها جواب می دهد.

پاک کننده مناسب کابینت ممبران

محلول صابون و اب

از محلول صابون و آب برای پاک کردن لکه های بسیاری از سطوح استفاده می کنند. برای ساخت این محلول کافیست کمی صابون را در مقدار لازم آب ریختته و سپس هم بزنید نا کف کند. سپس با دستمالی نرم روی لکه ها بکشید اگرچه اسپره کردن محلول روی لکه ها و پس از چند دقیقه پاک کردن آن با یک دستمال نرم نتیجه بهتری را به دنبال خواهد داشت.

پاک کننده مناسب کابینت ممبران

آب ولرم یا کمی گرم

گاهی اوقات که لکه ای تازه روی سطح کابینت می نشیند نیاز نیست که شوینده خاصی را با آب مخلوط کنید کافیست یک دستمال نم دار  ( با اب گرم ) را روی سطح لکه بکشید. دقت کنید که پس از پاک شدن کامل لکه حتما یک دستمال نرم و خشک را روی سطح کشیده و رطوبت را از روی آن خشک کنید چرا که مرطوب ماندن سطح به خودی خود سبب جذب شدن لکه و گرد و غبار می شود و عمر روکش ممبران را کم می کند.

محلول سرکه و آب

از محلول سرکه و آب برای تمیز کردن لکه های مختلف به خصوص چربی استفاده می کنند کافیست یک پیمانه سرکه را با 4 پیمانه اب مخصول کنید و سپس روی لکه ها اسپری کنید و با یک دستمال لکه را پاک کنید. در صورتی که لکه ها مدتی مانده باشند و به اصطلاح سخت تمیز شوند درصد سرکه با بیشتر کنید.

سایر محلول های مناسب برای تمیز کردن کابینت ممبران :

  • شوینده های بازاری توصیه شده
  • محلول آب سرکه و لیمو
  • جوش شیرین و آب و سرکه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *