تمیز کردن و نگهداری از سقف کشسان

Rate this post

نصب سقف های کاذب کشسانی یکی از رایج ترین روش ها برای تغییر اساسی دکور یک فضا می باشد و این سقف ها را با توجه طرح هایی که می توان از آن ها در اورد در هر محیطی می توان نصب کرد. از نظر زیبایی و ظاهری یکی از محبوب ترین سقف های کاذب هستند اما باید در نگهداری و تمیز کردن از سقف های کشسان کوشا باشید تا در دراز مدت هم زیبایی خود را حفظ کند و اسیب نبیند اما چه نکاتی را باید در مراقبت از سقف های کشسان و تمیز کردنشان رعایت کرد ؟ در ادامه این مقاله به هر دو مبحث خواهیم پرداخت.

نگهداری از سقف های کشسان

سقف های کشسان همانطور که از اسمشان پیداست حالتی کششی دارند و برایی اینکه بتوان به متریال پی وی سی این حالت خاص را دارد باید آن را در ضخامت های نازک و با حرارت اجرا کرد که این ضخامت کم که بیشتر یک ویژگی ذاتی سقف کشسان است می توان تبدیل به نقطه ضعف شود البته این در صورت نگهداری نادرست و بی دقتی است.

برای دریافت قیمت سقف کشسان به صورت تخمینی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

طبیعتا این سقفها در برابر اجسام تیز بسیار آسیب پذیر هستند و تا جایی که می شود باید از برخورد اشیا نوک نیز با ان ها جلوگیری کنید. یکی از مهم ترین فاکتور ها در بیشتر شدن طول عمر سقف شما نصب اصولی آن است یعنی تیم نصاب بایدتمام جنبه های استاندارد کار را رعایت کند تا سقف درست نصب شود در غیر این صورت در صورت رعایت هر نکته نگهداری شما شاهد جدا شدن و یا افتادن سقف کشسان خواهید بود.

نگهداری از سقف های کشسان

در نصب این سقف ها بهتر است عایق بندی درستی در جوانب مختلف انجام شود تا گرد و غبار به فضای پشت سقف نفوذ نکنند. در تمیز کردن این سقف ها که در ادامه بیشتر به ان خواهیم پرداخت نیز باید با دقت بسیار بالا و با ظرافت کار کنید.

سایر نکات مهم در مراقبت از سقف های کشسان

این سقف ها پس از اجرا شده نباید در معرض حرارت قرار گیرند چرا که این حرارت باعث خراب شدن طرح خواهد شد. در صورتی که سقف شما سوراخ شد و یا هارپون ها از پروفیل خا خارج شدند باید با تیم نصاب جهت ترمیم تماس بگیرید. در صورتی که سقف شما نم داشته باشد و یا نشتی رخ دهد نگران نشوید چرا که این سقف ها توان تحمل وزن بالایی دارند. کافیست یا خودتان و یا تیم متخصص نشتی را بر طرف کند و سپس آب جمع شدن را تخلیه کنید.

در درست کردن نورپردازی تعویض لامپ ها و …دقت بسیار بالایی به خرج دهید تا مبادا در این پروسه سقف شما پاره نشود. یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که ولتاژ لامپ هایی که استفاده می کنید نباید از 35 وات برای مدل های هالوژنی و از 60 وات برای لامپ های رشته ای تجاوز کند چرا که دمای بالایی که این لامپ ها تولید می کنند می تواند پارچه سقف را تخریب کند.

سایر نکات مهم در مراقبت از سقف های کشسان

نحوه تمیز کردن سقف های کشسان

گرد و غباری که روی هم جمع می شود پس از چند ماه سبب از دست رفتن جلای اولیه سقف می شود و آنرا کدر می کند و دیگر درخشندگی اولیه را شاهد نخواهید بود رد ضمن روغن و چربی موجود در هوا به خصوص در آشپزخانه ها روی سقف نشسته و کم کم رنگ زردی را به آن می دهد یکی دیگر از علل آلوده و کثیف شدن سقف های کشسان مصرف دخانیات است که دود آن ها در دراز مدت باعث بدرنگ شدن سقف خواهد شد.

در فصل تابستان و با چسبیدن حشرات مرده به سقف شاهد بدرنگ شدن سقف خواهیم بود. در کل عوامل زیادی هستند که بیشتر آن ها خارج از کنترل ما هستند و باعث کثیف شدن سقف ههای کشسانی می شوند و به همین دلیل تمیز کردن و لکه گیری از سقف های کشسان یکی از مهم ترین کار هایی است که در حفظ زیبایی دکور شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

نحوه تمیز کردن سقف های کشسان

شستشوی سقف کشسان

برای پاک کردن و یا شستشوی سقف های کشسانی شما به یک دستمال نرم و لطیف نیاز دارید. در ابتدا بهتر است برای دسترسی بهتر به کل سقف از چهار پایه با تعادل لازم و با ارتفاع مناسب استفاده کنید که دستتان راحت به سقف برسد و بهتر لکه ها را ببینید وآن ها را پاک کنید. پیش از اینکه شروع به تمیز کردن کنید اگر جواهراتی در دستان خود دارید  که تیز هستند حتما آن ها را در آورید.

در صورتی که فقط گرد و غبار روی سقف جمع شده است و لکه خاصی دیده نمی شود شما با یک دستمال خشک می توانیدتمام غبار را از سقف بگیرید. اما اگر لکه های چربی و…را می بینید می توانید به کمک یک دستملا نرم و نم دار وبا استفاده از مواد شوینده توصیه شده و مورد قبول لکه ها را راحت تر پاک کنید.

دقت کنید که اگر لکه ای به تازگی روی سقف ایجاد شده است سریع ان را پاک کنید چرا که هر چه لکه بیشتر بماند بیشتر به خرد پارچه رفته و تمیز کردنش سخت تر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *