تفاوت دیوارپوش های PVC و پلی استایرن

Rate this post

تفاوت دیوارپوش های PVC و پلی استایرن : امروزه توجه به دکوراسیون داخلی در میان جوامع مختلف گسترش یافته است و همین موضوع موجب شده است که دیوارپوش های مختلفی وارد بازار شود که هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد. دیوارپوش پی وی سی و پلی استایرن دو دیوار پوش محبوب می باشند که به دلیل قیمت مناسب و مزایای گسترده توانسته است در میان جوامع مختلف جایگاه خود را بیابند. این دو دیوارپوش با یکدیگر تفاوت ها و شباهت های گسترده ای دارند که در این مقاله سعی داریم به آنها بپردازیم.

بررسی تفاوت های دیوارپوش های PVC و پلی استایرن

دیوارکوب های پی وی سی روز به روز در حال کسب محوبیت بیشتری در بازار داخلی کشور ما هستند. پی وی سی ها یکی از اصلی ترین و مفید ترین مواد ترموپلاست می باشند که با نام پلی وینیل کلراید شناخته می شوند. این مواد در جوامع مختلف، در صنعت های متفاوت کاربرد های گسترده ای داشته و در ساخت در و پنجره ها، دیوارپوشها، شیشه ها و … مورد استفاده قرار می گیرد

این دیوار کوب دارای وزن مناسب و سبکی هست، همین موضوع موجب شده است که این دیوارپوش در مقایسه با سایر دیوار پوش های سنگین بیشتر مورد توجه قرار گرفته و استفاده های گسترده ای در صنعت از آن صورت گیرد. دیوار کوب های پی وی سی از پلاستیک هایی که فشرده شده اند ساخته می شوند. دیوار پوش PVC از هزینه بسیار مناسب تری نسبت به سایر دیوارپوش ها مانند ام دی اف و … برخوردار می باشد همین موضوع انگیزه ای شده است برای افرادی که به دنبال کاور های با کیفیت با هزینه مناسب می باشند.

این پوشش ها عایق بندی مناسبی در برابر آتش ایجاد می کنند و نصب آنها نیز بسیار ساده و آسان است. جالب است بدانید که این پوشش ها به شکل های مختلفی مانند روکش دار، ساده و چاپی در بازار موجود می باشد و مورد استفاده قرار می گیرد.

از طرفی یکی از اصلی ترین معایبی که به پی وی سی های کیفیت پایین وارد است مضر بودن آن ها برای سلامتی است. اما نمونه های با کیفیت این ایراد را ندارند.

دیوارپوش پلی استایرن

این دیوارکوب ها یکی از انواع دیوارپوش های PVC می باشد و تنها تفاوت اندکی با دیوار پوش های پی وی سی دارد. پلی استایرن به دلیل توپر بودن در برابر ضربه مقاوم تر است. این دیوار پوش ها دارای تنوع گسترده ای می باشد و شما می توانید به راحتی آنها ها در هر مکانی که می خوهید نصب کنید. اگر چه هر دو این پوشش ها ضد آب بوده و دارای عمر مفید زیادی می باشند اما دیوارپوش پلی استایرن از ماندگاری و عمر مفید بیشتری برخوردار می باشد.

فروش آنلاین دیوارپوش های PVC با کیفیت بالا و قیمت مناسب در این بخش از آذرخش دکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *