تشخیص کابینت ام دی اف از چوبی

5/5 - (4 امتیاز)

تشخیص کابینت ام دی اف از چوبی : چوب عنصری است که سال ها در بخش های مختلف زندگی انسان نقش داشته و از آن برای ساخت بسیاری از ابزار ها و وسایل استفاده می کنند. فراورده های چوبی نیز بسیار پر کاربرد هستند و ام دی اف را می توان به عنوان پر مصرف ترین محصول به دست امده از چوب در نظر گرفت که کاربرد های بسیاری دارد. از چوب و ام دی اف در ساخت کابینت های آشپزخانه نیز استفاده می کنند و در این زمینه بسیار پر کاربرد هستند. ظاهر این کابینت ها گاها می تواند خیلی به هم شبیه باشد و بعضا کابینت ام ای اف را چوب و یا بر عکس شناسایی کنند که این موضوع در هنگام سفارش کابینت می تواند برای شما گران تمام شود چر که ام دی اف قیمت کمتری از چوب دارد.

تشخیص کابینت ام دی اف و چوبی روش های خاص خودش را دارد و امری بسیار مهم در هنگام سفارش به شمار می رود چرا که متاسفانه برخی از سازندگان از ساده لوحی و عدم آگاهی مشتریان سو استفاده می کنند و کابینت های ام دی اف که قیمت کمتری دارند را به عنوان تمام چوب به مشتری می دهند. در ادامه این مقاله روش هایی جهت تشخیص کابینت MDF از تمام چوب را عنوان خواهیم کرد. اگر می خواهید با عوامل موثر بر قیمت کابینت آشنا شوید این مقاله را بخوانید.

نحوه تشخیص کابینت ام دی اف از چوبی

بهترین روش برای تشخیص این که کابینت شما چوب است یا ام دی اف این است که بافت و ساختار آن را کاملا بررسی کنید از کف گرفته تا کناره ها و درب ها. شناخت ویژگی های فیزیکی ام دی اف و انواع چوب درخت ها نظیر بلوط گردو افرا و…نیز به شما کمک می کند تشخیص بهتری در این زمینه داشته باشید.

نحوه تشخیص کابینت ام دی اف از چوبی

دقت کنید که چوب طبیعی ساختار و بافتی حفره مانند دارد  و دارای گره ها و خط های درونی است و گاها می توان نا صافی ها و نا منظمی هایی را در آن مشاهده کرد. در مقابل ام دی اف که یک محصول یا فراورده چوبی است نوعی تخته فیبری است که از راه فشرده کردن براده ها به دست می آید و دارای روکش چوبی ( وقتی به عنوان کابینت به کار برده می شود ) است. شما در ام دی اف هیچ حفره و نا منظمی را مشاهده نمی کنید. برش های چوب درخت های مختلف بافت تراکمی متنوعی دارد در مقابل بافت درونی MDF یکنواخت دیده می شود. اگرچه ورقه ها و تخته های ام دی اف با چگالی های مختلف در بازار وجود دارند.

یکی دیگر از روش های تشخیص بررسی رگه های رنگی درون چوب است برای مثال چوب راش رنگ کرم داشته و گاها رگه های سفید و قرمز نیز در ان مشاهده می شود. ام دی اف فاق رگه های رنگی است. در ضمن تکه های براده چوب در ام دی اف به راحتی قابل مشاهده هستند. بررسی وزن نیز راه دیگر برای تشخیص کابینت تمام چوب از MDF است به طور کلی آن هایی که تمام چوب هستند وزن بسیار بیشتری دارند.

سایر روش های شناسایی کابینت MDF از چوب

کابینت های که با ام دی اف ساخته می شوند نیاز به روکش دارند و نمی توان انتظار داشت که تخته های MDF به صورت خام مورد استفاده قرار گیرند. روکش چوب و پی وی سی و…بسیار محبوب هستند و معمولا شما می توانید این روکش ها را به راحتی مشاهده و تشخیص دهید در حالی که کابینت های تمام چوب نیازی به روکش ندارند و همان طرح چوب زیبایی خاصی به آن ها بخشیده است. کابینت های روکش چوب که از اسکلت MDF ساخته می شوند هم از طرفی قیمت مناسب تر و ظاهری بسیار مشابه به مدل های تمام چوب دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *