ترکیب رنگ در کابینت

5/5 - (2 امتیاز)

مسئله انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی حائز اهمیت بسیار بالایی بوده و شما نمی توانید حتی جزئی ترین المان های موجود در یک طرح دکوری را بدون توجه به رنگ آن خریداری کنید چرا که عدم ایجاد یک سازگاری و هماهنگی خاص بین رنگ هایی که در محیط هستند طرح دکور را بدون توجه به هزینه ای که بابت آن شده است از جذابیت دور می کند. در مقاله قبلی آذرخش دکور در رابطه با انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه نکاتی را عنوان کردیم و اشاره کوچکی هم هم به ترکیب های رنگی کردیم اما در این مقاله قصد داریم مسئله ترکیب رنگ در کابینت های آشپزخانه و انواع محبوب ترین ترکیب های رنگی را بررسی کنیم.

اگر می خواهید به صورت کامل با نحوه انتخاب کابینت آشپزخانه آشنا شوید و تمام نکاتی که باید پیش از سفارش یک طرح خاص را بدانید این مقاله از وبلاگ آذزخش دکور را مطالعه کنید.

مزیت های ترکیب رنگ در کابینت

کابینت ها به عنوان مهم ترین عنصر دکوری در یک آشپزخانه تنوع ظاهری بسیار بالایی دارند و شما می توانید آن ها را در سبک های کلاسیک تا مدرن سفارش دهید و از نظر رنگی نیز با توجه به تنوع بالای روکش ها در بازار آن رنگی که دوست دارید را خریداری کنید. بسیاری از مدل هایی که اجرا می شوند به صورت تک رنگ می باشند  که باید حتی این یک رنگ خاص هم با توجه به موارد زیادی نظر کفپوش ها و نوع دیوارپوش و رنگ بندی کلی فضا انتخاب شود.

مزیت های ترکیب رنگ در کابینت

در برخی از دیزاین های خاص می توان از دو رنگ نیز استفاده کرد. کابینت های دو رنگ هم در چند سال اخیر رواج پیدا کرده اند و شاهد این هستیم که انواع مدل های کابینت را به صورت دو رنگ و با ترکیب های رنگی خاص سفارش می دهند.

کابینت تک رنگ یا دو رنگ ؟

از بین این دو مدل نمی توان یکی را به صورت قطعی انتخاب کرد پس می توان گفت که این سوال پاسخ درستی ندارد و برای هر فضا و آشپزخانه ای می توان یکی از آن ها را در نظر گرفت و انتخاب مدل تک رنگ یا دو رنگ بیشتر به سلیقه فرد و همچنین مدل کابینت سفارش داده شده دارد. به طور کلی کابینت های دو رنگ بیشتر در سبک مدرن و سپس نئوکلاسیک دیده می شوند.

کابینت تک رنگ یا دو رنگ ؟

پس اینکه شما بهتر است یک کابینت تک رنگ را سفارش دهید یا دو رنگ بستگی به سلیقه شخصی شما و البته فاکتور هایی نظیر ظاهر و طرح کلی کار و نقشه اشپزخانه شما دارد. بیشتر مدل های دو رنگ در آشپزخانه های بزرگ تر اجرا می شوند.

بهترین ترکیب های رنگی برای کابینت آشپزخانه

ترکیب های رنگی زیادی برای کابینت ها وجود دارند اما همه آن ها برای شما مناسب نبوده و باید در نظر داشته باشید که برای چه سبکی از دکوراسیون داخلی قرار است سفارش دهید. آیا فضایی مدرن می خواهید یا یک محیط الهام گرفته از طبیعت ؟ اگر مقاله راهنمای انتخاب رنگ کابینت را مطالعه کرده باشید متوجه می شوید که دیگر المان های تاثیر گذار در دکوراسیون نظیر نوع سقف دیوارپوش کپفوش پنجره ها و..نیز در انتخاب شما موثر هستند.

در ادامه رایج ترین و محبوب ترین ترکیب های رنگی کابینت را معرفی خواهیم کرد.

ترکیب رنگ سفید و طوسی در کابینت

می توان رتبه اول ترکیب های رنگی در مدل های مختلف کابینت از هایگلاس گرفته تا ممبران را به دو رنگ سفید و طوسی نسبت داد. هر دوی این رنگ ها خاصیتی خنثی دارند و فضای آشپزخانه را به روشنی می برند. پس اگر یک محیط با مساحت کم در اختیار دارید می توانید از این ترکیب رنگی استفاده کنید که هم قابل اجرا برای سبک مدرن و هم نئوکلاسیک است.

ترکیب رنگ سفید و طوسی در کابینت

ترکیب رنگ سفید و طوسی در کابینت

کابینت دو رنگ سفید قهوه ای

دو رنگ سفید و قهوه ای نیز در بسیاری از طرح ها با هم ترکیب می شوند. این دو رنگ سبب ایجاد حسی از آرامش در محیط می شوند و اگر بخش قهوه ای رنگ طرح چوب باشد الهام گرفته از طبیعت شده و برای روحیه افراد بسیار موثر خواهد بود. این دو رنگ به وفور در مدل های نئوکلاسیک و ممبران با یکدیگر ترکیب می شوند.

کابینت دو رنگ سفید قهوه ای

ترکیب رنگ سفید قهوه ای کابینت

ترکیب رنگ سفید مشکی در کابینت

ایجاد تضاد در دکوراسیون داخلی می تواند فضا را بسیار زیبا جلوه دهد و رایج ترین نوع تضادی که ایجاد می شود بین دو رنگ سفید و مشکی می باشد. این دو ترکیب رنگی را در بیشتر در سبک مدرن شاهد هستیم.

ترکیب رنگ سفید مشکی در کابینت

کابینت دو رنگ سفید سبز

کابینت های دو رنگ سفید و سبز بیشتر برای مدل های گلاس و ممبران که طرح های ساده دارند اجرا می شوند این دو رنگ باعث ایجاد یک فضای سر زنده و شاداب می شوند و به همین دلیل در آشپزخانه ها طرفدار بسیار زیادی دارند. از طرفی می توان این ترکیب رنگ کابینت را در آشپزخانه های کوچک و بزرگ استفاده کرد.

کابینت دو رنگ سفید سبز

ترکیب رنگ های زرد سفید و طوسی

ترکیب رنگ سفید و زرد در کابینت

ترکیب رنگ زرد و طوسی کابینت

کابنیت دو رنگ سفید و آبی

کابنیت دو رنگ سفید و آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *