تاثیر نورپردازی بر جلوه ی کاغذ دیواری

5/5 - (4 امتیاز)

همانطور که می دانید کاغذ دیواری ها بر روی جلوه ی دکوراسیون داخلی تاثیر بسیار زیادی دارند و می توان باعث به وجود آمدن تغییرات بسیاری در یک واحد شوند. اما روش هایی نیز وجود دارد که می توان این تاثیر را چندین برابر کرده و استفاده از این محصولات را بیش از پیش لذت بخش تر کنید. یکی از این روش ها نورپردازی می باشد که با استفاده از آن میتوانید تاثیرات شگرفی بر روی روی کاغذ دیواری های خود بگذارید. بهتر است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با نکاتی که به آن اشاره می کنیم تاثیر نورپردازی بر جلوه ی کاغذ دیواری را مشاهده کنید.

اهمیت نورپردازی بر جلوه ی کاغذ دیواری

شاید ابتدا با گفتن نورپردازی در ذهن شما چراغ های بزرگ و عجیب و یا نور های مختلف باشد. اما باید بگوییم که منظور از نورپردازی در اینجا هر چیزی است که  بتوانید برای شما روشنایی را ایجاد کند و با جلوه ی واحد مورد نظر نیز سازگاری داشته باشد. برای مثال در بخش پذیرایی یک واحد مسکونی بهترین انتخاب برای نورپردازی می تواند یک لوستر با چراغ های زیاد باشد. اگر محل مورد نظر شما نورگیر نیست  باید به فکر یک نوردهی مناسب باشید و علت آن نیز کم بودن مقدار نور در محل مورد نظر شما است که باید آنرا با استفاده ازز نور های مصنوعی جبران کنید.

اهمیت نورپردازی

برای پی بردن به اهمیت نورپردازی می توانیم بسیاری از فروشگاه ها را برای شما مثال بزنیم. اگر به فروشگاه های معتبر و بزرگ مثل نمایندگی ها نگاهی بیندازید می بینید که این محل ها برای نورپردازی محیط نمایندگی خود از چراغ هایی بزرگی استفاده می کنند و معمولا فضایی که در آن کار می کنند همیشه کاملا روشن است و حتی هنگامی که در هنگام روز می باشد باز هم چراغ های خود را خاموش نمی کنند. از طرف دیگر باید به این نکته اشاره داشته باشیم که حتی زمانی که شما یک کاغذ دیواری بسیار زیبا و گران قیمت تهیه می کنید در صورتی که یک نورپردازی مناسب را برای آن فراهم نکنید این محصول زیبایی خود را نشان نخواهد داد و با یک محصول میان رده ی قیمت پایین هیچ تفاوتی در ظاهر نخواهد داشت.

تاثیر رنگ کاغذ دیواری بر روی نورپردازی

یکی از مواردی که باید به صورت ویژه ای به آن توجه داشته باشید رنگ کاغذ دیواری مورد نظر می باشد. رنگ های تیره بیشتر نور تابیده شده به خود را بازتاب نمی کنند به همین دلیل شما باید برای نوردهی مناسب از چراغ های بیشتری برای آنها استفاده کنید تا بتوانید یک نوردهی خوب را در محیط داشته باشید.

تاثیر رنگ کاغذ دیواری بر روی نورپردازی

در صورتی که این امر برای کاغذ دیواری هایی با رنگ روشن دقیقا عکس می باشد و این محصولات می توانند به خوبی بیشتر نور تابیده شده به خود را بازتاب کنند. پس می توانید با چند چراغ معمولی نیز تاثیر نورپردازی بر جلوه ی کاغذ دیواری را مشاهده کنید. همچنین براق بودن و یا مات بودن کاغذ دیواری نیز بسیار مهم می باشد. برای مکان هایی مانند تالار ها همیشه این نکته پیشنها میشود که از نمونه هایی استفاده کنند که براق و یا اکلیلی باشند و همچنین دارای رنگ روشن در ساختار باشند. با توجه به نکات گفته شده بهتر است تا نهایت دقت را در انتخاب چراغ ها، لوستر و یا و یا هالوژن ها داشته باشید.

بررسی و خرید برترین برند های ایرانی و خارجی کاغذ دیواری با نازلترین قیمت در این بخش از وب سایت آذرخش دکور.

بهترین چراغ ها برای نورپردازی کاغذ دیواری

لامپ های ال ای دی امروزه از پرمصرف ترین چراغ ها برای ایجاد روشنایی در انواع واحد ها می باشد. این محصولات مصرف برق کمی دارند در عین حال نور خوبی را نیز تولید می کنند، اگر در نظر دارید که با استفاده از این نمونه ها به نورپردازی واحد خود بپردازید باید تعداد بیشتری را استفاده کنید. معمولا نوری که این چراغ ها تولید می کنند بازتاب زیادی ندارد به همین دلیل استفاده در تعداد بیشتر از آنها پیشنهاد می شود. در مورد انتخاب رنگ چراغ های خود نیز باید دقت داشته باشید که انتخاب رنگ ها به گونه ای باشد با یکدیگر در تناسب باشند و بتوانند یکدیگر را تکمیل کنند در غیر اینصورت جلوه ی مناسبی برای شما به وجود نمی آورند و تاثیر نورپردازی بر جلوه ی کاغذ دیواری را نمی توانید به خوبی به دست آورید.

بهترین چراغ ها برای نورپردازی کاغذ دیواری

یکی دیگر از محصولاتی که برای نوردهی از آن استفاده می شود آباژور ها می باشد. البته از آباژور ها بیشتر برای ایجاد جلوه برای پوستر دیواری های سه بعدی مورد استفاده قرار میگیرد و می تواند زیبایی بسیار خوبی را داشته باشد.. نکته ای که برای این محصولات وجود دارد این است که می توانید به راحتی آنها را جا به جا کنید و در بخش های مختلفی از آن استفاده کنید.

تاثیر تاثیر نورپردازی مدرن بر جلوه ی کاغذ دیواری

در طراحی ها و دیزاین های امروزی بیشتر از نورپردازی های مخفی استفاده می شود و نور به صورت مستقیم به کاغذ دیواری تابیده نمی شود. احتمالا به چشمان شما نیز آمده است چراغ های که از برش ها و گوشه کنار های سقف به بیرون تابیده می شوند. این نوع نوردهی به اصطلاح نور مخفی نامیده می شود می توان برای نوردهی واحد های مدرن بسیار مناسب باشد. کاغذ دیواری های گران قیمت و لوکس معمولا از رنگ های طلایی تشکیل شده اند و می توانید با استفاده از یک نورهی نه چندان حرفه ای جلوه ی بسیار مناسبی را برای این محصولات به وجود آورید. نور مخفی نیز راهی مناسب برای نورپردازی است و تاثیر نورپردازی بر جلوه ی کاغذ دیواری را به خوبی برای کاربر به نمایش می گذارد.

تاثیر نورپردازی مدرن بر ظاهر کاغذ دیواری

در آخر باید بگوییم که کار نوردهی بسیار عمل حساسی می باشد و باید به تمام جزییات ریز محل ها نیز برای انتخاب رنگ ها و مقدار نور مناسب توجه داشته باشیم. اگر شما نیز به واحد خود اهمیت میدهید بهتر است تا از یک فرد با تجربه در زمینه ی دکوراسیون داخلی برای ایجاد نوردهی مناسب کمک بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *