بهترین چسب کاغذ دیواری

5/5 - (2 امتیاز)

شما می توانید دیوارهای خود را با دقت آماده کرده و خیره کننده ترین کاغذ دیواری هایی را که تاکنون دیده اید انتخاب کنید اما اگر چسب کاغذ دیواری را اشتباه انتخاب کنید، نتیجه نهایی هرگز بی نقص نخواهد شد. در واقع اگر چسب کاغذ دیواری اشتباهی انتخاب کرده باشید، می توانید کاغذ دیواری خیره کننده جدید خود را خراب کنید و پس از تمام کارهای تزئینات سخت منزل، مقدار قابل توجهی از آشفتگی برای شما باقی بماند. در این مقاله قصد معرفی بهترین چسب کاغذ دیواری را داریم.

معرفی بهترین چسب های کاغذ دیواری

خمیر آب سرد

این خمیر یکی از متداول ترین انواع چسب کاغذ دیواری است. این چسب کاغذ دیواری به صورت پودر تهیه می شود و برای ایجاد خمیر باید با آب سرد مخلوط شود. احتمالاً این خمیر نوعی از خمیر کاغذ دیواری است که بیشتر با آن آشنا هستید اما برای تمام دکوراسیون منزل شما مناسب نیست.

خمیر آب سرد

این خمیر در هنگام استفاده مزایای زیادی را به همراه دارد، مهمترین مزایای این خمیر این است که خشک شدن به زمان نیاز دارد، که در واقع یک پاداش بزرگ برای پروژه های خود تزئین است. این خمیر به شما امکان می دهد کاغذ دیواری را به راحتی تغییر مکان دهید و حتی حذف کنید.

قبل از خشک شدن چسب اطمینان حاصل کنید که از موقعیت کاغذ دیواری کاملاً راضی هستید. با این حال، خمیر آب سرد همچنین دارای برخی معایب است، به خصوص هنگامی که صحبت از پیچیدگی مخلوط می شود. واقعاً مهم است که هنگام مخلوط کردن پودر با آب، قوام خمیر کاغذ دیواری درست به دست آید. اگر مخلوط بیش از حد غلیظ باشد، زیر کاغذ دیواری خود توده هایی پیدا خواهید کرد در حالیکه قوام بسیار روان باعث ایجاد اختلال اضافی می شود و حتی ممکن است چسبندگی خمیر را کاهش دهد.

معرفی بهترین چسب های کاغذ دیواری

خمیر سرد یک گزینه استاندارد و به صرفه برای چسباندن کاغذ دیواری شما می باشد.

چسب همه  کاره

در طول سال های اخیر، خمیرهای خاص به یکی از پرفروش ترین انواع چسب کاغذ دیواری تبدیل شده اند. تمام خمیرهای مورد استفاده برای استفاده در هر نوع کاغذ دیواری طراحی شده اند، هم به صورت پودر سنتی (همانطور که در بالا ذکر شد) و هم به صورت آماده مخلوط. یکی از مزایای استفاده از خمیرهای همه منظوره این است که آنها معمولاً حاوی قارچ کش هستند که از رشد کپک جلوگیری می کنند و می توانند شرایط را برای اتاقهایی که مستعد شرایط مرطوب مانند آشپزخانه یا حمام هستند مناسب می کند.

چسب همه  کاره

با این حال، همه خمیرها همیشه در انواع کاغذ دیواری ها مناسب نیستند و  به تازگی مشخص شده است که باعث می شود جوهرهای خاصی که در روند چاپ کاغذ دیواری استفاده می شوند، از بین برود. بنابراین بسیار مهم است که خمیرهای تمام منظوره را شما انتخاب کنید که با کاغذ دیواری های شما سازگار باشد.

خمیر سنگین

یکی از چسب های کاغذ دیواری که معمولا کمتر از سایرین مورد استفاده قرار می گیرد، خمیر کاغذ دیواری سنگین است. خمیر کاغذ دیواری سنگین مانند خمیر آب سرد است اما فرآیند ساخت آن متفاوت است. خمیرهای سنگین به جای اینکه بر پایه آب باشند، تمایل به پایه وینیل دارند. این موضوع موجب می شود که کاغذ دیواری قوی تر نگه داشته شود و دوام بیشتری داشته باشد که برای کاغذ دیواری های ضخیم یا سنگین مناسب است. نکات مهمی که در نصب کاغذ دیواری باید رعایت کنید را در این مقاله بخوانید.

اما یک نقطه ضعف این پیوند قوی تر این است که با زمان خشک شدن کوتاه تری همراه است، به این معنی که شما باید با استفاده از کاغذ دیواری سریع کار کنید و فضای کمی برای تغییر موقعیت وجود دارد. حذف این نوع چسب های کاغذ دیواری مبتنی بر وینیل نیز دشوارتر از خمیرهای تمام منظوره یا آب سرد است.

خمیرهای سنگین بیشتر برای کاغذ دیواری های سنگین، برجسته یا بافت مناسب هستند.

چسب دیوار

در طول سالهای اخیر، افرادی که دکوراسیون منزل انجام می دهند بیشتر به فکر راحتی هستند که منجر به افزایش فروش خمیر چسبهای دیواری می شود که معمولاً به صورت مخلوط آماده می شوند.

مزیت اصلی چسباندن چسب کاغذ دیواری دیواری این است که در مقایسه با سایر روش های کاربرد کاغذ دیواری باعث ایجاد خرابکاری کمتری می شود.

چسب آماده

نوع دیگر خمیر کاغذ دیواری که معمولاً در دکوراسیون منزل استفاده می شود چسب آماده کاغذ دیواری است. این چسب نیز مشابه چسباندن دیوار، از قبل مخلوط می شود. اگرچه اغلب گرانتر از انواع خمیر آب سرد است اما به دلیل راحتی کار با آن بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *