باز شدن خود به خود کشو کابینت

4.3/5 - (9 امتیاز)

کابینت های آشپزخانه با توجه به طرحی که دارند ممکن است بخش های مختلفی داشته باشند یکی از اجزای کابینت آشپزخانه که در سبک های جدید تر بیشتر به آن توجه می شود و در طراحی آن از اصول خاصی برای حجیم تر شدن بهره می برند کشو ها هستند. کشوی کابینت ها از نظر ظاهری نیز تاثیر بسیار زیادی داشته و اهمیت زیادی دارند اما باز شدن خود به خود کشو کابینت می تواند یک مشکل بزرگ باشد که حتی ظاهر کل طرح را هم تحت تاثیر قرار داده و آن را ناهماهنگ و ناسازگار جلوه می دهد. در این بخش قصد داریم علت این امر و روش حل کردن این مشکل را بررسی کنیم.

دلیل باز شدن خود به خود کشو کابینت

پیش از هر چیزی بهتر است بدانید که علت باز شدن کشو کابینت با دیگر کشو ها عموما یکی است و روش حل مشابهی دارند. کشو ها معمولا با ریل کشو های ساچمه ای باز و یا بسته می شوند متاسفانه بسیاری از نصابان هنگام قرار دادن این ریل ها به قفلی که زیر ان است دقت نمی کنند.  بعضی اوقات نیز هنگام نصب کردن ریل درون فریم آن را چند میلیمتر عقب تر از محل دقیق نصب می کنند. این سبب می شود تا بخش بیرونی ریل که روی بدنه کش. نصب خواهد شد در زمان بسته شدن به لاک پلاستیکی در آخر ریل نرسد و درگیر نشود. پس کشو در ریل آزاد مانده و باز می شود.

با انواع کشو کابینت آشپزخانه در این بخش از آذرخش دکور آشنا شوید.

دلیل باز شدن خود به خود کشو کابینت

یکی دیگر از دلیل ها می تواند نصب شدن رییل با زاویه و یا شیب دار باشد یعنی صاف نصب نشده باشد و شیب رو به پایین و سبب باز شدن خو به خود کشو کابینت می شود. اگر وزن کشو بیشتر باشد و یا بیشتر ظروف در آن جای داده شده باشد باز شدنش سریعتر خواهد بود.

تراز نبودن بدنه کابینت

یکی دیگر از علت های باز شدن کشو کابینت آشپزخانه عدم تراز بودن بدنه است. این مسئله هم سبب  آزاد شدن یل شده و کشو با قفل پلاستیکی درگیر نخواهد شد. شیب داشتن بدنه به بیرون و پایین نیز  سبب باز شدن کشو می شود.

برای حل این مشکل در ابتدا باید ریشه آن را پیدا کنید. برای مثال عدم تراز بودن بدنه کابینت را می توایند به کمک متخصص حل کنید. در ضمن اگر ریل ها استاندارد نباشند می توانید با نصب دوباره و دقیق آن ها و یا تعویضشان به کمک یک فرد با تجربه این مشکل را حل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *