اکسسوری های کابینت آشپزخانه

5/5 - (1 امتیاز)

یکی از مهم ترین کار هایی که باید برای نظم بخشیدن به محیط خانه خود انجام دهید مرتب کردن و درست چیدن لوازم آشپزخانه تان روی کابینت ها و در داخل آن هاست. اگر دقت کرده باشید در بیشتر کابینت های مدرن که ظاهر ساده ای دارند به کاربردی بودنشان توجه شده است و سعی کرده اند تا با حجیم کردن یونیت داخلی یا فضای داخل گنچه ها به شما امکان بهتر چیدن آشپزخانه تان را بدهند. اما راه های زیادی وجود دارد که شما از این فضایی که در اختیار دارید بسیار بهتر بهره بگیرید و نظم بهتری به فضای آشپزخانه ببخشید. اکسسوری های کابینت آشپزخانه که تنوع بالایی هم دارند از جمله مواردی هستند که می توانید با استفاده از آن ها نظم و ترتیب بسیار بهتر و مهندسی شده تری را به خانه خود ببخشید.

انواع اکسسوری های کابینت آشپزخانه

اکسسوری ها که در واقع لوازم جانبی و یا فرعی هر چیزی به شمار می روند و در اینجا شامل لوازم فرعی هستند که کاربرد های خاصی را در آشپزخانه شما انحام می دهند تنوع بسیار زیادی دارند و با داشتن آن ها شما می توانید در موارد بسیاری از آن ها بهره گیرید. اکسسوری هایی که  در کابینت ها قرار می دهید  به طور کلی به چیدمان شما کمک می کنند و اگر فضای کمی را نسبت به میزان ظرف هایی که دارید در اختیار داشته باشید یکی از بهترین گزینه ها برای مدیریت فضا می باشند.

انواع اکسسوری های کابینت آشپزخانه

روش های چیدن کابینت آشپزخانه را در این مقاله از وب سایت آذرخش دکور بخوانید | جدید ترین روش ها برای مدیریت فضای کشو ها و کابینت ها

اکسسوری کشو های کابینت

جدا کننده ها و یا تقسیم کننده های فضا که یک سری اکسسوری با قالب مشحص هستند و هر کدام بخش بندی خاص خود را دارند در کشو ها قرار گرفته و به شما کمک می کنند لوازمی که در کشو ها قرار می دهید را مرتب کنید. برای مثال مدل های مختلف قاشق ها و چنگال ها چاقو ها و…را جدا کنید و در بخش هایی که برای آن ها روی این اکسسوری ها دیزاین شده است قرار دهید. اینکار علاوه بر اینکه دسترسی به لوازم خاص را راحت تر می کند در تمیز نگه داشتن و البته محافظت از آن ها کمک می کند. در ضمن زمان کمتری را بابت مرتب کردن کشو ها سپری خواهید کرد.

اکسسوری کشو های کابینت

مجیک کرنر کابینت آشپزخانه

در واحد های مسکونی مدرن که بسیاری از آن ها فضای کمی را به اشپزخانه تخصیص داده اند مدیریت فضا بسیار مهم است و باید از هر وجب بهترین استفاده را کرد. کابینت های مدرن آشپزخانه نیز به این صورت طراحی و ساخته می شوند تا بتوانند بیشترین حجم را به شما در متراژ کم آشپزخانه بدهند.  در گزشته کابینت هایی که در گوشه واقع می شدند کمی دسترسی به برخی لوازم را سخت می کردند و بیشتر افراد ظروفی که زیاد از آن ها استفاده نمی کردند را در کابینت کرنر یا گوشه قرار می دادند اما با کوچک شدن آشپزخانه ها اکنون تک تک فضا های کابینت های شما باید در دسترس باشند و یکی از بهترین ابزار هایی که می توانید برای اینکه بهره ببرید مجیک کرنر ها هستند.

مجیک کرنر کابینت آشپزخانه

مجیک کرنر ها این امکان را به شما می دهند تا در کابینت های نصب شده در بخش کرنر آشپزخانه لوازم خود را قرار دهید و از آن جا که از جای خود در می آیند ( مانند کشو بیورن می آیند ) و یا به شکل های دیگر باز و بسته می شوند این اجازه را به شما می دهند که راحت تر به لوازم خود دسترسی داشته باشید.

اکسسوری های چیدن قابلمه ها در کابینت

قابلمه ها یکی از مهم ترین ظروفی هستند که با توجه به سایز بزرگی که دارند چیدن آن ها به صورت درست بسیار مهم است اکسسوری های زیادی هستند که امکان چیدن بهتر این ظروف را به شما می دهند. برای مثال می توانید در صورت داشتن کشو های عمیق که در برخی کابینت های جدید طراحی می شوند آن ها را به کمک تقسیم کننده ها قرار دهید و یا در یونیت های دیگر به صورت سایز بندی شده مرتب کنید و قرار دهید و درب هایی که دارند را روی اکسسوری های مخصوص قرار دادن درب بگذارید که معمولای روی درب ( از داخل کابینت ) نصب می شوند و فضای بیشتری را به شما خواهند داد.

اکسسوری های چیدن قابلمه ها در کابینت

سبک سوپر مارکتی در کابینت

یکی از سبک های طراحی کابینت که به تازگی مد شده است و در واقع نمی توان آن را از نظر فنی یک اکسسوری حساب کرد اما چون بیشتر افراد آنها را یک جور اکسسوری می دانند در این بخش  به آنها اشاره می کنیم کابینت های کمدی و یا سوپرمارکتی هستند که سبد بندی های خاصی دارند و در مدیریت فضا به شما کمک شایانی می کنند. اگر می خواهید با مدل های کابینت کمدی بیشتر آشنا شوید و مزیت هایی که ارائه ومی دهند را بدانید به این بخش وب سایت ما سر بزنید.

سبک سوپر مارکتی در کابینت

انواع آبچکان

سبد های آبچکان که شکل های بسیار متنوعی دارند و شما باید در حین انتخاب دقت کنید که برای چه میزان ظرفی می خواهید خرید کنید یکی از مهم ترین اکسسوری های کابینت آشپزخانه هستند سبک های مدل قدیمی که معمولا در فضای بالای ظرفشویی قرار می گیرند معمولا فضای کمی دارند و در بسیاری از خانه شاهد این هستیم که یک سبد که طراحی داینامیکی دارد و شاید کاربرد های دیگری نظیر نظم بخشیدن به ظروف و..داشته باشد را به عنوان یک آبچکان مفید  و کاربردی استفاده می کنند.

انواع آبچکان

اکسسوری سطل های زباله آشپزخانه

در بسیاری از آشپزخانه ها شاهد این هستیم که سطل های زباله جایگاه مناسبی ندارند و معمولا بویی که آن ها ممکن است ناشی شود سبب سلب آسایش هم می شود و اینجاست که اکسسوری های سطل های زباله وارد می شوند. سطل های بسیار متنوعی برای کابینت های آشپزخانه ساخته شده اند که به شیوه های متنوع می توانید از آن ها استفاده کنید برخی حالت کشویی  دارند و برخی دیگر با لولا باز و بسته می شوند ای سطل های جدید می توانند سیستم  تفکیک زباله داشته باشند و یا یک سیستم خاص داشته باشند که هنگام پر شدن کیسه زباله درب آن ها خودکار بسته شود تا از پخش شدن بوی بد جلوگیری شود.

اکسسوری سطل های زباله آشپزخانه

در کل سطل های زباله جدید و اکسسوری های مرتبط با ان ها برای هر آشپزخانه ای یک خرید ضروری به حساب می آیند.

اکسسوری های آویز در کابینت های آشپزخانه

فرض کنید که در یک یونیت داخلی کابینت ظروف خود را تماما چیده اید ( مثلا بشقاب ها ) اما تا ارتفاع خاصی بالا آماده اند و حجم قابل توجهی در بالای بشقاب ها خالی است که می توانید از آن استفاده کنید اما چطور اینجاست که اکسسوری های آویزی که بسیار تنوع دارند به کمک شما می آیند می توانید یک مدل خاص از این آویز ها را در طبقه های یونیت کابینت نصب کنید و در فضای خالی اشاره شده استکان ها و لیوان های خود را اویز کنید

یک سری آویز دیگر وجود دارد که به درب ها ( از داخل و یا از بیرون ) متصل می شوند و می توانید درب قابلمه ها و …را به آن ها آویزان کنید. از آویز های مختلف برای نگه داشتن دستمال های تمیز کننده و…نیز استفاده می شود.

اکسسوری های آویز در کابینت های آشپزخانه

قفسه بندی های فانتزی در آشپزخانه

قفسه های فانتزی جدید که در آشپزخانه های مدرن بسیار کاربرد دارند به شما امکان قرار دادن یک سری لوازم خاص را روی خود می دهند مثلا فرض کنید فضای گوشه آشپزخانه شما و بین کابینت دیواری و زمینی خالی است و از این فضا می توانید با نصب کردن قفسه بندی های فانتزی بسیار استفاده کنید. مثلا می توانید ظرف های کوچک و جا ادویه ای ها را روی آن قرار دهید. در کل چیدمان آشپزخانه تان با توجه به ساختار کلی و نوع لوازمی که دارید به عهده خودتان است.

قفسه بندی های فانتزی در آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *