اول پارکت یا کابینت ؟

5/5 - (2 امتیاز)

نصب کفپوش های پارکت و پارکت لمینت در دکوراسیون داخلی واحد های مسکونی تازه ساز بسیار رایج شده است و یا کسانی که می خواهند به صورت اساسی دکور خانه خود را تغییر دهند از این کفپوش ها بیشتر استفاده می کنند. اما هنگامی که نوبت به فضای آشپزخانه می رسد برای کسانی که کابینتی نصب نکرده اند و یا می خواهند آنها را تعویض کنند این سوال پیش می آید که اول پارکت یا کابینت آشپزخانه را نصب کنند.

اول پارکت نصب کنیم یا کابینت آشپزخانه ؟

بهترین کار این است که در ابتدا کفپوش های پارکت یا پارکت لمینت های خود را نصب کنید و سپس به تیم نصاب کابینت بسپارید که در نصب کابینت های شما دقت بالایی را داشته باشند و از روش های مخافظتی مختلف نظیر لایه گذاری روی کفپوش ها استفاده کنند تا تایل های شما آسیبی نبینند. در صورتی که این نکات رعایت نشوند پارکت های شما دچار آسیب دیدگی شده و در صورت وجود لایه لمینت روی آن ها برداشته شده و سپس کفپوش در برابر رطوبت و..نیز مقاومت بسیار کمتری خواهد داشت و به راحتی پس از مدت کوتاهی باد خواهد کرد.

دلیل اصلی بر تاکید بر نصب کردن کفپوش در ابتدا و پیش از نصب کابینت این است که کل فضای اشپزخانه پوشیده شود.

اول پارکت نصب کنیم یا کابینت آشپزخانه ؟

روش دوم اول نصب کابینت و سپس کفپوش است اما این روش توصیه نمی شود در هر صورت توسط برخی افراد اجرا شده است به این صورت که روی کف اصلی و زمینه ای خانه کابینت ها قرار گرفته و سپس پارکت ها نصب می شوند. در این روش پارکت ها فضای زیر کابینت ها را کاور نمی کنند و در صورتی که به خوبی نصب شوند کسی نمی تواند متوجه این موضوع شود. اما از آن جا که در نصب پارکت لمینت ها از فوم های سایلنت استفاده می شود و این فوم ها هم عایق صدا هستند و هم از برخورد رطوبت به چوب جلوگیری می کنند نصب نشدنشان زیر کابینت یعنی امکان تماس نم و رطوبت کف به کابینت ها بالاست.پس از نصب پارکت در ابتدا هم نقش محافظتی را برای کابینت ها خواهد داشت.

اول کابینت یا کفپوش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *