انواع کشو کابینت آشپزخانه

4.5/5 - (6 امتیاز)

همانطور که می دانید کابینت های آشپزخانه از بخش های مختلف نظیر درب، کناره ها ، فضای داخلی و کشو ها و صفحه کابینت تشکیل شده اند و هر کدام از این بخش ها نیز باید به درستی در یک ساختار کلی نصب شوند تا هم زیبایی طرح را نشان دهند و هم برای قرار دادن ظرف و ظروف و…کارامد باشند. انواع کشو کابینت آشپزخانه نیز باید به درستی انتخاب شوند تا یک مجموعه کامل و کاربردی را در آشپزخانه داشته باشید. در ادامه انواع کشو ها را بررسی می کنیم و تصاویر مدل های جدید سال را نشان خواهیم داد.

راهنمای انتخاب انواع کشو کابینت آشپزخانه

در ابتدا باید در انتخاب مدل کشو های کابینت خود دقت کنید. بدیهی است که شما باید جنس و متریال یکسان با بدنه و اسکلت کابینت را انتخاب کنید و رنگ یکسان و یا بسیار نزدیک به کلیت کار را برای کشو ها در نظر داشته باشید. مثلا شما نمی توانید کابینت های گلاس سفید نصب کنید و از کشو های استیل در آن استفاده کنید. در واقع اگر می خواهید کابینت لوکس داشته باشید بهتر است در انتخاب کشو ها دقت زیادی کنید.

راهنمای انتخاب انواع کشو کابینت آشپزخانه

همیشه توصیه می شود کشو هایی را انتخاب کنید که با سبک کابینت های شما سازگار باشند و جای ظرف و ظروفی که قرار است در آن ها نصب شوند را داشته باشند. کشو هایی که انتخاب می کنید باید از تنوع لازم از نظر فضای درون برخوردار باشند تا بتوان متریال های گوناگون را در آن ها قرار داد مثلا برخی کشو ها مناسب برای قرار دادن چاقو قاشق و چنگال هستند و برخی مناسب برای قرار دادن بشقاب های کوچک بزرگ برخی دیگر هم برای قرار دادن مواد غذایی بسته بندی شده طراحی می شوند.

پس از انتخاب کشو ایده آل یراق الات را هم باید با دقت انتخاب کنید کشو های مدرن معمولا یراق آلات ساده و یا مخفی دارند و برعکس کابینت های سبک کلاسیک یراق الات منبت کاری شده و گران قیمت تری را دارند

کشوی مناسب کابینت آشپزخانه

همانطور که گفتیم شما باید سبک و رنگ و در کل ظاهر کابینت های خود را در نظر بگیرید و سپس کشو مناسب را انتخاب کنید.

کشو مناسب کابینت های گلاس

از آن جا که کابینت های گلاس و دیگر هم خانواده های آن ظاهری براق دارند و به نوعی کابینت مدرن محسوب می شوند سادگی کشو ها باید اولویت باشد. کشو های ساده و معمولا با دستگیره های ساده و یا مخفی بهترین گزینه ها می باشند

کشوی مناسب کابینت آشپزخانه 

کشو مناسب کابینت نئوکلاسیک

کابینت های نئوکلاسیک ظاهری خاص دارند و بین سبک مدرن و کلاسیک قرار می گیرند. کشوی هایی که برای این دسته انتخاب می شود نه باید خیلی ساده باشند و نه خیلی طرح دار و منبت کاری شده مثلا مدل زیر گزینه ای مناسب برای کابینت نئوکلاسیک است.

کشو مناسب کابینت نئوکلاسیک

کشو کابینت کلاسیک

کابینت های کلاسیک که خود دارای طرح های شلوغ  و منبت کاری های پیچیده هستند دارای کشو های چوبی با کنده کاری های سنتی و کلاسیک بوده و دستگیره هایی لوکس وخاص دارند. دستگیره کشو ها منبت کاری شده است و یا در رنگ های براق زده می شوند.

کشو کابینت کلاسیک

کشو مناسب کابینت ممبران

کشوی کابینت ممبران نیز باید با توجه به رنگ و طرح آن سفارش داده شوند. در انتخاب سر ستون ها و تاج های ممبران نیز باید کمی دقت کنید. کشوی این دسته از کابینت ها نیز بیشتر نزدیک به سبک نئوکلاسیک هستند. قیمت کابینت ممبران را در این بخش سایت بررسی کنید.

مدل و طرح های جدید کشو کابینت

کشو 5 بخشی

این کشو ها دارای 4 قسمت در کناره ها که قاب ها را شکل می دهند و یک قسمت مرکزی هستند که بخش مرکزی می تواند بیرون آمده یا دارای فرورفتگی باشد.

طرح های کشو کابینت

کشو کابینت ساده

این مدل از کشو ها که درخانواده کابینت های گلاس لمی گلاس و پلی گلاس کاربرد بیشتری دارند ظاهر کاملا ساده ای داشته و هیچ گونه المان های دکوراتیوی در آن ها مشاهده نمی شوند. این دسته از کشو ها دستگیره مخفی دارند و یا اصلا دستگیره ندارند و با فشار باز و بسته می شوند.  . قیمت کابینت هایگلاس را در این بخش آذرخش دکور بررسی کنید.

کشو کابینت ساده

کشو مخصوص کابینت کنج یا گوشه ای

این کشو ها همانطور که پیداست برای کابینتهایی که در گوشه واقع می شوند طراحی می شوند. در بیساری از آشپزخانه ها که طراح کنج را با کابینت مزین کرده است نصب این کشو ها با توجه طرح صورت می گیرد. از مزیت این دسته کشو می توان به استفاده حد اکثری از فضا اشاره کرد.

کشو مخصوص کابینت کنج یا گوشه ای

کشو های کابینت جا دار لوازم اشپزخانه

این مدل از کشو های آشپزخانه معمولا ار عمق بالایی بهره مند هستند به گونه ای که لوازم سنگین و بزرگ اشپزخانه در آن ها جای گیرد. منظور از لوازم بزرگ می تواند تقریبا هر چیز سایز بزرگی باشد دقت کنید که چیدمان شما در این دسته کشو ها بسیار مهم است و باید با توجه به متریال و وزنی که کفی می تواند تحمل کند چیدن خود را انجام دهید.

کشو های فضا دار لوازم اشپزخانه

کشو کابینت ظروف بخش بندی شده

این دسته از کشو ها به طور اختصاصی طراحی شده اند تا مدل های خاص از ظرف ها را در خود جای دهند فضای درونی کشو ها توسط تکه های کوچک جدا کننده تقسیم شده است و جای قرار دادن بشقاب های مختلف و دیگر ظروف مشخص شده است.

کشو ظروف بخش بندی شده

انواع کشو کابینت آشپزخانه گرم کن

این کشو ها در کمتر آشپزخانه ای دیده می شوند اما به هر حال نوع خاصی از آن ها هستند جنس بدنه این کشو ها حتی ممکن است با جنس بدنه کابینت های شما متفاوت باشد چرا که به منظور گرم نگه داشتن غذای شما ساخته شده اند به این صورت که پس از در آوردن ظرف غذا از فر و یا بر داشتن آن از روی گاز برای اینکه نگذارید سرد شود ان را درون کشو قرار می دهید و همانطور گرم خواهد ماند.

کشو کابینت گرم کن

کشوی کوچک قاشق چنگال

این دسته از کشو ها عمق کمی دارند و در کل سایز آن ها کوچکتر است و برای این ساخته شده اند تا شما قاشق چنگال و چاقو های سایز متنوع خود را به صورت دسته دسته شده در آن ها قرار دهید.

کشوی کابینت کوچک قاشق چنگال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *