انواع درب پارتیشن

4.4/5 - (7 امتیاز)

پارتیشن ها از محصولاتی هستند که به صورت سفارشی برای محل های اداری و یا مسکونی تولید می شوند. این نوع از دیوار ها وظیفه جدا کردن دو یا چندین مکان را از یکدیگر دارند و با استفاده از آنها می توانید به راحتی فضا های مجزا را در محیط مورد نظر خود به وجود آورید. استفاده از متریال های مختلف در این نوع از دیوار های جدا کننده بسیار رایج است و می توانید به راحتی برای محل های مورد نظر خود یک یا چندین نمونه مناسب را یافت کنید که علاوه بر دکوراسیون مناسب جلوه ای زیبا را نیز برای محل به وجود آورید. درب پارتیشن یکی از بخش های مهم موجود در این سازه ها به شمار می رود.

به دلیل اهمین بالای این بخش سازه باید در نظر داشته باشید که در انتخاب آن، بیشتری دقت را داشته باشید. همانطور که از از اسم این محصولات پیداست، بیشترین مقدار استفاده از آنها در محیط های اداری می باشد و البته می توانید این محصولات را در بسیاری از محل های دیگر نیز استفاده کنید و محدودیتی در این مورد برای شما وجود ندارد.

معرفی انواع درب پارتیشن

درب های مختلف می توانند در محل های مختلفی کاربرد داشته باشند. برای مثال در برخی از محل ها که رفت و آمد در آن بسیار زیاد است استفاده از درب هایی مناسب است که به راحتی باز و یا بسته شوند. این در حالی است که برخی از محل ها نیاز به این گونه درب ها ندارند و به دلیل رفت و آمد کمتر و نیاز به امنیت بالا استفاده از درب هایی که دارای یک قفل ایمن باشند مناسب است. همین دلیل باعث شده تا تنوع در درب ها علاوه بر نحوه باز و بسته شدن و نصب آنها در موارد دیگر نیز با هم تفاوت داشته باشند.

کاربرد درب پارتیشن

درب پارتیشن بر روی ساختار های خاصی اجرا می شود و با توجه به نوع آن این اسکلت می تواند متفاوت باشد. البته باید بدانید که به صورت کلی نصب پارتیشن اداری به همراه درب آنها زمان بر نیست و می توانید به راحتی و در مدت کوتاهی این کار را انجام دهید.

مدل های مختلف درب پارتیشن

درب های پارتیشن به صورت کلی در 5 نمونه طراحی و اجرا می شوند. البته درب های دیگری نیز وجود دارد که استفاده از آنها به دلیل برخی از معایبی که دارند رایج نیست و به همین دلیل این درب ها را مورد بررسی قرار نخواهیم داد.

مدل های مختلف درب پارتیشن

  1. درب آکاردئونی پارتیشن
  2. درب متحرک
  3. درب های ریلی
  4. درب پارتیشن لولایی
  5. درب پارتیشن بازشو

در ادامه به بررسی هر یک از این نوع درب ها می پردازیم تا با ویژگی های هر یک از آنها آشنا شوید.

درب های باز شو پارتیشن

این مدل درب ها از سیستم لولایی و یا رولینگ برای باز و بسته شدن عمل می کنند.  می توان برای این مدل درب ها لولا های 90 و یا 180 درجه را بسته به فضایی که در اختیار دارید تهیه کنید. به خاطر طرح کلاسیک ترین که دارند از این نوع درب ها در پارتیشن های چوبی بیشتر استفاده می شود. فضای بیشتری را می گیرد و اگر از جنس شیشه باشد باید قفل ان را در پایین درب قرار داد.

درب آکاردئونی پارتیشن

درب های آکاردئونی معمولا ساخته شده از متریال های فلزی می باشند که وظیفه محکم و مقاوم کردن محیط را دارند. از این محصولات برای محل هایی استفاده می شود که نیاز به امنیت بالا احساس شده و می توان به راحتی با استفاده از این نوع درب امنیت را در کمترین محیط اشغالی ایجاد کنید. این محصولات به صورت ریلی باز و بسته میشوند و استفاده از آنها کار ساده می باشد. گفتنی است که این نوع از درب ها در مدل های چوبی، آهنی و پی وی سی تولید می شوند که محصولات فلزی جزو پرمصرف ترین آنها به شمار می روند.

درب آکاردئونی پارتیشن

درب ریلی پارتیشن

درب های ریلی نیز از محصولات پرمصرف هستند و می توان به راحتی آنها را در بسیاری از محل ها نصب کرد. این نوع از درب ها در متریال های مختلفی تولید می شوند و می توان به راحتی آنها را در محل های متفاوت نصب کرد. از درب پارتیشن ریلی برای محیط های مدرن به صورت ترکیبی با متریال های شیشه استفاده می شود و می توان یک دیزاین خیره کننده را با استفاده از آنها ایجاد کنید. قفل های مختلفی نیز بر روی این محصولات قابل اجرا می باشند و می توانید با استفاده از آنها امنیت مورد نیاز این درب های جداکننده را نیز فراهم کنید.

درب متحرک ریلی پارتیشن

درب متحرک 

این های متحرک نیز در مدل های مختلفی موجود هستند که البته می توان نمونه های یلی را نیز از زیر مجموعه این محصولات به شمار برد. معمولا از درب های متحرک برای تولید پارتیشن های متحرک استفاده می شود که در مورد این موضوع پیشتر بحث کرده ایم.

درب لولایی

درب های لولایی از محصولاتی هستند که علاوه بر پارتیشن ها در بخش های دیگر یک واحد نیز وجود دارند. نصب این درب ها بسیار راحت می باشد و در مدت کوتاهی انجام می گیرد، همچنین این نوع از محصولات دارای طول عمر بالایی می باشند و می توان به راحتی آنها را در محل های مختلفی نصب کنید. امنیت این درب ها را می توان با کمک سازه پارتیشن فراهم کرده و قفل های مختلفی را بر روی آنها اجرا کنید.

درب پارتیشن لولایی 

جنس درب

همانطور که میدانید درب ها را می توان در مدل های مختلفی و با استفاده از متریال های متفاوتی تولید کنید. البته با توجه به اینکه معمولا برای طراحی و اجرای درب پارتیشن به ساختار پارتیشن اداری توجه می شود باید در نظر داشته باشید که جنس دیوار های جداکننده شما از چه متریالی می باشد.

انواع متریال های درب پارتیشن

استفاده از درب های چوبی یا ام دی اف در دیوار های جداکننده  بسیار رایج می باشد و همچنین باید در نظر داشته باشید که MDF در طرح ها و مدل های متنوعی در دسترس می باشد و می توانید انواع مختلف آن را برای اجرا انتخاب کنید. درب های شیشه ای نیز از دیگر سازه هایی پارتیشن می باشند که می توان با استفاده از آنها برای یک دیوار شیشه ای درب مناسب را طراحی کنید. این محصولات به صورت مات و یا شفاف به تولید می رسند و در صورت نیاز می توانید یک فضای خصوصی را به وجود آورید.

سومین متریال پرکاربرد در تولید انواع درب پارتیشن آلومینیومی می باشد که امروزه می توانید در بسیاری از محل ها آن را مشاهده کنید. الومینیوم بسیار مقام است و وزن کمی نیز دارد همچنین می توان با استفاده از آن امنیت کامل را برای محل مورد نظر فراهم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *