انتخاب رنگ سقف کشسان

5/5 - (1 امتیاز)

همانطور که اطلاع دارید یکی از بهترین و مدولار ترین نوع سقف های کاذب که به شما امکان اجرای هر طرحی را می دهد سقف های کشسان هستند که خودشان هم از نظر مدل تنوع بسیار بالایی دارند و در هر رنگی می توان آن ها را سفارش داد اما در انتخاب رنگ سقف کشسان  باید به فاکتور های  خاصی توجه کنید که در نهایت گزینه ای انتخاب شود که با طرح کلی دکوراسیون داخلی شما سازگار است و به زیبایی فضا بیفزاید. بسیاری از افراد از آن جا که تجربه زیادی در دکوراسیون داخلی ندارند در انتخاب رنگ درست بسیاری جزئی ترین المان ها عاجز هستند و دیگر بحث سقف و…که جداست به همین خاطر پیشنهاد می کنیم این مقاله آذرخش دکور را مطالعه کنید.

تاثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی غیر قابل انکار است و می توانند زیبایی یک طرح خاص را چند برابر و یا حتی از آن بکاهند از طرفی رنگها و ترکیب های رنگی در روحیه افراد تاثیرات بسیاری می گذارند و احساساتی را درون افراد ایجاد می کنند و در کل در مدت طولانی می توانند حتی اخلاقیات شخص را هم تغییر دهند. پس انتخاب درست رنگ به معنی زیبا تر جلوه دادن یک مکان همراه با دریافت حس خوب از آن است. عوامل موثر بر قیمت سقف کشسان کدامند ؟

راهنمای انتخاب رنگ سقف کشسان

گروه رنگها

در انتخاب رنگ سقف کشسان شما در ابتدا باید به دکور کلی فضا دقت کنید بدیهی است که نصب این سقف ها از جمله مراحل آخر در دکوراسیون داخلی می باشند پس دیوار ها و کفپوش ها کاملا نصب شده اند و طرحشان مشخص است. یعنی شما باید با توجه به رنگ و طرحی که دیوارپوش ها و کفپوش های شما دارند یک سقف سازگار از نظر رنگی را سفارش دهید. در ابتدا رنگ فضا را تعیین کنید در کل رنگها به سه دسته سرد گرم و خنثی گروه بندی می شوند و شما با مشخص کردن رنگ کلی فضایی که دارید می توانید یک سازگاری و یا تضاد مناسب را درست کنید. قیمت سقف کشسان را در این بخش سایت بررسی کنید.

راهنمای انتخاب رنگ سقف کشسان 

مساحت و متراژ

یکی دیگر از مسائلی که باید در انتخاب کردن رنگ مناسب سقف کشسان در نظر داشته باشید ویژگی های خود آن مکان اس از جمله متراژ و نوع نقشه و معماری به کار رفته در آن مکان. در مقاله های گزشته ای که در رابطه با انتخاب رنگ المان های دکوراتیو صحبت کرده ایم گفته ایم که اگر فضایی که در اختیار دارید متراژ پایینی دارد بهتر است همیشه از رنگ های روشن استفاده کنید چرا که با بازتاب نور سبب بزرگتر جلوه دادن آن جا می شوند. رنگ های تیره اما عمق بصری را کاهش داده و اگر در یک مساحت کوچک استفاده شوند تاثیر خوبی بر بیننده ندارند. البته این مورد همیشگی نبوده و طرح کلی بسیار مهم است.

سبک دکوری

فاکتور مهم دیگری که در انتخاب شما تاثیر گذار است ترکیبات موجود در فضا و دکور است. حال چه برای خانه و چه برای محل کارتان می خواهید یک سقف کشسان نصب کنید باید ترکیبات را در نظر داشته باشید. برای مثال ترکیب رنگی که مبل های شما با کفپوش دارند و یا ترکیبی که آشپزخانه شما و کابینت های آن با یکدیگر و ..دارند. به نوعی می توان گفت که این ترکیب ها تا حد زیادی تعیین کننده سبک دکور نیز می شوند. در سبک مدرن کمتر المان دکوراتیو وجود دارد و همه چیز به سوی سادگی به پیش می شود. در کل سعی کنید در فضا هم از نظر رنگی و هم ظاهری یک سازگاری و در برخی جا ها یک کانتراست هنری را ایجاد کنید.

بهترین رنگ سقف کشسان

کاربری مکان

در نظر بگیرید که برای چه نوع مکانی سقف را انتخاب می کنید و سپس رنگ را انتخاب کنید. سقف های کشسان را می توان در هر مکانی بدون استثنا نصب کرد و به همین خاطر در یک انتخاب درست و حرفه ای شما کاربری آن فضا را هم باید در نظر داشته باشید. برای مثال انتخاب سقف برای یک خانه و محل کار بسیار متفاوت از انتخاب سقف مناسب رای یک استخر و یا بیمارستان است و شما باید رنگ وطرح هایی که در این مکان ها خوب جلوه می کنند را در نظر داشته باشید. جالب است بدانید که رنگ آبی سبب آرامش در افراد شده و قرمز نشاط اور می باشد در حلی که ززد افزایش انرژی را در پی دارد و رنگ سبز نشانی از زندگی می باشد.

نور

میزان نوری که در یک فضا به صورت طبیعی وجود دارد بسیار مهم است. اگر نوری که به فضا وارد می شود بسیار زیاد است می توانید از رنگ های سرد استفاده کنید که لزوما بازتاب نور بالایی نداشته باشند و برعکس اگر نور کمی وارد می شود توصیه می شود از رنگ های گرم با رفلکس بالا بهره بگیرید.

چرا انتخاب رنگ سفید سقف کشسان

بیشتر مشتریان مجموعه ما رنگ سفید را برای سقف خود انتخاب می کنند چرا که اولا سفید مناسب هر گونه فضاییی با هر متراژی بوده و از طرفی با سبک دکوری ایرانی سازگار است. در ضمن این رنگ با سیستم های نورپردازی متنوعی می تواند اجرا شود و مدل های مات و براق در آن بسیار بهتر خود را نشان می دهد در ضمن رنگ سفید با هر سبکی از مدرن گرفته تا کلاسیک و…سازگار است. نورپردازی در سقف کشسان و رایج ترین و بهترین نوع لامپ ها همه را در این مقاله بخوانید.

چرا انتخاب رنگ سفید سقف کشسان 

رنگ سفید که خنثی حساب می شود فرصت ایجاد ترکیبات رنگی دیگر را فراهم می سازد و شما می توانید با انخاب کفپوش و دیوارپوش های سرد و گرم و با ترکیب های رنگی درست فضایی کامل را در نهایت بسازید. حتی اگر نور زیادی هم وارد فضا شود می توانید با استفاده از سایر المان ها ازجمله مبل ها پرده ها و دیوارپوش و…و با انتخاب رنگ های سرد آن ها به فضا تعادلی حرفه ای را ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *