مقایسه رنگ و کاغذدیواری

5/5 - (3 امتیاز)

یکی از سوالاتی که برای بیشتر مشتریان آذرخش دکور هنگام خرید دیوارپوش ها به وجود می آید این است که برای واحد خود از رنگ استفاده کنند و یا کاغذ دیواری؟ کدامیک به صرفه تر می باشد و یا کدامیک بهتر است؟ در جواب این سوالات باید بگوییم که نمی توان گفت کدامیک از این محصولات بهتر می باشد و هر دو جزو پوشش هایی هستند که دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشد و از هر یک می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد به همین منظور تصمیم گرفتیم تا مطلبی را برای کاربران آماده کنیم و در آن مقایسه رنگ و کاغذدیواری را انجام دهیم تا افرادی که این سوال برای آنها به وجود آمده است بتوانند به خوبی تصمیم خود را بگیرند و انتخاب مناسبی داشته باشند.

مقایسه قیمت رنگ و کاغذدیواری

همانطور که میدانید برای رنگ کردن یک واحد باید ابتدا دیوار ها را زیر سازی کنیم تا کاملا مسطح شوند و این زیر سازی باید به گونه ای باشد که حتی ترک های کوچک و زدگی های ریز را نیز پوشش بدهند که این عامل می تواند هزینه ی جداگانه ای را در بر داشته باشد. بطور کلی می توان گفت رنگ ها قیمت پایین تری نسبت به کاغذ دیواری دارند، اما این در حالی است که نصب کاغذ دیواری نیاز به زیرسازی های ریزبینانه ندارد و هزینه ی اضافی بابت این کار را پرداخت نمی کنید.

مقایسه ی رنگ و کاغذ دیواری

در ضمن باید به یاد داشته باشید که امروزه کاغذ دیواری ها در مدل ها و متریال های مختلفی تولید می شوند و این گستردگی، امکان انتخاب محصول در بازه ی قیمتی مناسبی را برای کاربران فراهم کرده است. به همین دلیل با کاوش در این زمینه احتمالا شما نیز متوجه این موضوع می شوید که شاید با انتخاب یک کاغذ دیواری معمولی هزینه های تمام شده دیوار پوش از هزینه های تمام شده رنگ نیز کمتر شود.

مقایسه رنگ و کاغذدیواری در تنوع طرح

تنوع در طرح های کاغذ دیواری ها بسیار بالا می باشد و هر یک از برند های موجود در بازار دارای چندین آلبوم هستند که هر یک از آلبوم های آنها نیز درون خود دارای طرح های متنوع هستند به همین دلیل می توانید با استفاده از آنها انواع مکان های خود را دکور کنید.

بررسی و خرید انواع کاغذدیواری با قیمت مناسب در این بخش از وب سایت آذرخش دکور.

با اینکه رنگ ها نیز دارای طیف گسترده ای می باشند اما بسیاری از این طیف ها مناسب برای محل های مسکونی و یا اداری نمی باشد. به همین دلیل انتخاب کمتری برای شما وجود دارد. البته اگر می خواهید یک دکور مینیمالیستی داشته باشید بهترین گزینه استفاده از رنگ می باشد. همچنین این امکان برای شما فراهم است که رنگ و کاغذ دیواری را برای ایجاد یک ظاهر خاص با هم ترکیب کنید.

شست و شوی کاغذ دیواری و رنگ

مقایسه ی رنگ و کاغذ دیواری در تنوع طرح

نظافت کردن یکی از خصوصیات مهم برای یک دیوارپوش به شمار می رود. امروزه بیشتر کاغذ دیواری هایی که توسط برند های معتبر تولید می شوند دارای قابلیت شست و شو هستند و می توان در مدت زمان کوتاهی با استفاده از آب و مواد شوینده نظافت آنها را انجام داد. اما این موضوع در رنگ ها کمی متفاوت می باشد و امکان نظافت تنها برای رنگ های روغنی فراهم است که آن نیز با استفاده از یک پارچه ی مرطوب و با دقت بالا صورت می گیرد. گفتنی است که پس از هر با نظافت رنگ شما تغییر خواهد کرد و مانند قبل نخواهد بود.

رنگ آمیزی و نصب کاغذدیواری

همانطور که پیشتر نیز برای شما این موضوع را مطرح کردیم کاغذ دیواری ها را می توان بر روی سطوحی که دارای ترک های سطحی و حتی بر روی دیوار هایی که مقداری خوردگی دارند، نصب کرد. این در حالی است که قبل از اجرای رنگ ساختمان باید دیوار ها به صورت کاملا یکنواخت زیر سازی شوند و به یک سطح کاملا هموار تبدیل شوند. نصب کاغذ دیواری ها با استفاده از چسب هایی صورت می گیرد و رنگ ها باید به وسیله ی غلطک و یا فرچه بر روی دیوار زده شود و پس از اجرا مدت زیادی زمان لازم است تا بوی آنها از محاط خارج شود و رنگ کاملا خشک شود. به همین دلیل می توان گفت نصب و اجرای کاغذ دیواری ها بسیار سهل تر می باشد.

طول عمر رنگ نسبت به کاغذدیواری

طول عمر رنگ نسبت به کاغذ دیواری

 

کاغذ دیواری دارای بافت های مقاومی می باشد که دیوار را در برابر صدمات ناشی از ضربه و فشار مقاوم می کند. اما رنگ به علت این که بر روی کچ و یا بتونه نصب شده است بسیار آسیب پذیر است و کوچکترین برخوردی می تواند باعث از بین رفتن آن شود. به همین دلیل می توان گفت کاغذ دیواری طول عمر بالاتری نسبت به رنگ خواهد داشت. با توجه به  تکنولوژی و ماشین آلات پیشرفته ی استفاده شده برای تولید کاغذ دیواری ها معمولا عمر مفید آنها در میان 10 الی 20 سال اعلام می شود، این در حالی است که طول عمر رنگ بسیار کمتر از این مقدار است.

همانطور که مشاهده کردید، این دو نوع پوشش هر یک دارای ویژگی ها و خصوصیات خاصی هستند که در این میان مزایای بیشتر کاغذ دیواری، غیر قابل انکار است اما هنوز نمی توان جواب مشخصی به این سوال داد که کدام یک از این محصولات بهتر می باشد و بهتر است با توجه به موارد بالا انتخاب خود را با توجه به نیاز های خود انجام دهید. در این مقاله به مقایسه ی رنگ و کاغذ دیواری بپرداختیم تا بتوانید با بررسی هر یک از این محصولات انتخاب مناسب خود را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *