کاربرد پارکت لمینت به عنوان عایق

پارکت لمینیت ها نسل جدید کفپوش های چوبی هستند که به علت مقرون به صرفه بودن و کاربرهای فراوان طرفدار بسیاری دارند. ما در وبلاگ آذرخش دکور پیش از این جزئیات بسیاری را در رابطه با ویژگی های این سری محصولات مورد نقد و بررسی قرار داده ایم که پیش از خرید پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید. همچنین می توانید مقاله ی مزایای استفاده از پارکت لمینت را مطالعه کرده تا در چند دقیقه با مهم ترین ویژگی های این متریال آشنا شوید. اما مسئله ای که در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم ، کاربرد پارکت لمینت به عنوان عایق حرارتی و عایق صوتی است که امروزه در آسایش افراد در آپارتمان ها نقش کلیدی ایفا می کند.

استفاده از لمینت به عنوان عایق حرارتی و عایق صوتی

  • آیا می توان از پارکت لمینت به عنوان عایق حرارتی یا صوتی استفاده کرد؟

بله ، کفپوش های لمینت علاوه بر طرح و زیبایی شان نوعی عایق صوتی و برودتی هستند. در زمان زیر سازی و نصب پارکت لمینت ،‌ نوعی فوم زیر آن قرار گرفته ( بین زمین و پارکت ) و خود مغزی پارکت لمینت نیز از چوبی با ضخامت ( معمولا ۸ میلی متر ) می باشد. در کنار هم قرار گرفتن چوب و فوم در ساختمان ها نقش عایق حرارتی را ایفا کرده و از عبور ارتعاشات صدا جلوگیری می کند.

 

لمینیت عایق صوتی حرارتی

نکات مهم در عایق سازی با پارکت لمینت

ضمنا درصورتی که از پاکت لمینت برای این منظور استفاده خواهد شد قطعا باید یک متخصص برای نصب آن اقدام نماید تا از بروز آسیب در پارکت لمینت ها و مشکلات آینده جلوگیری شود. حضور متخصص از آن جهت حائز اهمیت است که تغییرات دمایی در پاکت لمینت ها باعث انبساط و انقباض می شود، و باید محاسبات دقیقی صورت گیرد تا در پاکت لمینت ها ایجاد انحنی و یا باعث شکم دهی و شکستگی نگردد.

نکته دیگر که در این مورد باید لحاظ گردد مربوط به سیستم گرمایشی از کف است. اگر سیستم گرمایشی در کف به کمک لوله های آب گرم تعبیه شده است باید دقت نمود کرد ترشح و نشت آب و یا حتی تعرق لوله های آب گرم در زیر پارکت لمینتها می تواند سبب آسیب رساندن باشد و یا با ایجاد باکتری و سولفاته شدن محیط خوبی برای تجمع و تکثیر موجودات موذی فراهم آورد.

آذرخش دکور

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و موثر بوده باشد و اگر در حال بازسازی و ساخت و ساز منزل خود هستید پیشنهاد میکنیم برای انتخاب دقیق تر و هرچه بهتر در مورد مزایا و معایب انواع کفپوش تحقیق و بررسی لازم را به عمل آورید.

همچنین اگر نیاز به خدمات مشاوره دارید می توانید با واحد فروش این مجموعه تماس گرفته و با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.