کابینت پست مدرن

5/5 - (7 امتیاز)

یکی از راه های پر طرفدار لوکس کردن و تغییر دکوراسیون آشپزخانه نصب کابینت های جدید است. این المان های دکوراسیون داخلی این روز ها اهمیت بسیار بیشتری در حوزه دکور پیدا کرده اند و همین سبب شده تا شاهد طراحی ها و سبک های بسیار متنوعی از آن ها باشیم. کابینت پست مدرن نیز یکی از انواع سبک هاست که محبوبیت بالایی دارد. در ادامه این دسته از کابینت های اشپزخانه را به طور کامل معرفی خواهیم کرد و به بررسی ویژگی های آن ها خواهیم پرداخت.

سبک پست مدرن

سبک پست مدرن را می توان نوع جدید شده و مدرن شده سبک کلاسیک یا سنتی دانست. اما اشتباه نکنید پست مدرن همان نئوکلاسیک نبوده و تفاوت های ظاهری خاصی با هم دارند. کابینت هایی که در این سبک طراحی و سفارش داده می شوند یکی از جدیدترین نمونه ها محسوب می شوند و از آن جا که ویژگی های کلاسیک و مدرن را با هم دارند از سادگی و سردی کابینت های مدرن کاسته و حس خاصی را به اشپزخانه شما می دهند.

سبک پست مدرن

پس می توان گفت که کابینت های پست مدرن نوعی از سبک کلاسیک است که با ویژگی های ظاهری سبک مدرن ترکیب شده است. یکی از معایبی که به کابینت های کلاسیک وارد است قیمت بالای آن هاست چرا که دارای منبت کاری های زیادی هستند و حتما باید در اشپزخانه های بزرگ نصب شوند. اما این مدل های جدید کابینت پست مدرن را می توانید در آشپزخانه های کوچک نیز نصب کنید.

تفاوت عمده کابینت های پست مدرن با سبک مدرن این است که در سبک مدرن شما شاهد المان های دکوراتیو نیستید و هرچیزی که در آن ها نصب می شود جنبه کاربردی دارد اما پست مدرن المان های دکوراتیو دارد که آن را نزدیک به سبک کلاسیک می کند. پس در کابینت های پست مدرن جدید از سردی و سادگی کاسته شده و به ان ها ظاهری منحصر به فرد بخشیده است.

تفاوت عمده ای که کابینت های پست مدرن با کابینت های نئو کلاسیک دارند این است که از تتنوع طرح و رنگ بسیار بیشتری برخوردارند.

سفارش کابینت پست مدرن

جهت سفارش جدید ترین مدل های کابینت های پست مدرن می توانید با تیم آذرخش دکور که در زمینه طراحی و اجرای انواع کابینت ها 23 سال سابقه دارد تماس گرفته و پس از دریافت مشاوره رایگان و طرح سه بعدی از آشپزخانه خود سفارش را تکمیل کنید. آذرخش دکور با استفاده از با کیفیت ترین متریال و بالاترین کیفیت اجرایی پروژه ها را ضمانت می کند.

سفارش کابینت پست مدرن

ویژگی‌ های سبک پست مدرن

همانطور که اشاره کردیم سبک پست مدرن ترکیبی بین مدرن و کلاسیک است و گرایش بیشتری به سنت و کلاسیک دارد. کنده کاری ها و منبت کاری های نسبتا ساده و جذاب یکی از ویژگی های بارز ظاهری کابینت های پست مدرن هستند. از دیگر مشخصه ها و مزیت های آن ها می توان به تنوع بالای رن و طرح اشاره کرد این ویژگی آن ها را تبدیل به یک گزینه مناسب برای هر خانه ای می کند و هر کس با هر سلیقه ای می تواند یک مدل خاص از کابینت پست مدرن را در خانه خود داشته باشد.

ویژگی‌های کابینت سبک پست مدرن

کابینت های انزو که این روز ها محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرده اند یکی از اصلی ترین زیر مجموعه های سبک پست مدرن محسوب می شوند. قیمت کابینت انزو را می توانید در این بخش از وب سایت بررسی کنید. انزو طرحی محبوب و عموما براق است که درب های آن انحنای زیبایی به سمت داخل دارند و می توان آن را در آشپزخانه های کوچک و بزرگ نصب کرد.

کابینت های ممبران یکی دیگر از زیر مجموعه های اصلی این سبک به شمار می روند. قیمت کابینت های ممبران از آن جا که طرح های خاص آن ها توسط دستگاه سی ان سی زده می شود و کنده کاری هایی دارد کمی بالاتر از انزو است. از نظر ظاهری نیز تفاوت های زیادی با هم دارند. این دسته کابینت ها بیشتر برای آشپزخانه های متوسط به بزرگ مناسب هستند.

جنس بدنه کابینت های پست مدرن

متریال  اصلی که در ساخت این کابینت ها به کار برده می شود ام دی اف است. البته بسته به سفارش مشتری می توان با چوب های مختلف نیز این کابینت ها را طراحی و ساخت که قیمت بسیار بیشتری نیز دارند. اما مدل های ام دی اف آن قیمت کمتری دارند و مزیت هایی نظیر طول عمر بالا و امکان استفاده از روکش های مختلف را دارند.

جنس بدنه کابینت های پست مدرن

روکش های مختلفی را می توان روی این دسته از کابینت ها نصب کرد. برخی از آن ها در دسته کابینت های رنگ پولیشی قرار می گیرند و برخی دیگر در دسته کابینت های روکش چوب که هر کدام مزیت های خود را دارند و برای محیط های به خصوصی مناسب هستند اما در کل مدل های رنگ پولیشی به سبک مدرن نزدیک تر و مدل های روکش چوب به کلاسیک نزدیک تر هستند.

مزیت های کابینت های پست مدرن

  • ایجاد حس صمیمی و گرم تر در اشپزخانه
  • امکان استفاده از لوستر های ساده و یا تزئینی جهت نورپردازی کلاسیک در آشپزخانه و سازگاری بسیار بالا با کابینت ها
  • بدنه های مقاوم و طول عمر بالا
  • قیمت مناسب تر از مدل های تمام چوب
  • فضای کافی در کابنیت ها و کشو ها
  • تنوع بسیار بالای مدل ها و رنگ ها
  • امکان استفاده از قفسه های نزئینی روباز و بدون درب
  • امکان استفاده از صفحات کابینت متنوع
  • امکان قرار دادن جزیره به سبک پست مدرن در آشپزخانه های با مساحت مناسب

مزیت های کابینت های پست مدرن

مدل کابینت آشپزخانه سبک پست مدرن

مدل کابینت آشپزخانه سبک پست مدرن

مدل کابینت آشپزخانه سبک پست مدرن

عکس کابینت پست مدرن

قیمت کابینت پست مدرن

مدل جدید کابینت های آشپزخانه پست مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *